Jump to content


Bookshelf do 80.000 din (novi u radnji)


Shang Tsung

Recommended Posts

1 sat ranije, Nixie said:

Itison radi posao koji koža ne može nikako, to sam i sam primenio na svojim skromnim zvučnjacima bilo mi je puno  lakše nego ukopavanje drivera u ploču (onaj filc za profi kutije, dva sloja po 3mm). Prigušenje bliskih refleksija, čuje se malo, ali malo po malo ...

Jesi li poredio etison sa eko kožom? Nisam maliciozan, zanima me kao moguća opcija za neke naredne zvučnike. Eko koža mi je estetski prihvatljivija ali ako filc bolje radi posao, onda bi išao na njega... Interesuje me koliko bolje zvučnik "nestane" sa filcom u odnosu na kožu...

Link to comment
Share on other sites

Nisam, odmah sam stavio filc. To sa kožom je lepo, kad se od početka ide na tu varijantu. Sonus Fabere koristi pravu kožu, pa ne znam kolika je trajnost ove eko kože, a ima stvarno dobrih imitacija. Filc malo pročisti zvuk na srednjim i visokim i to je sve, nije nešto dramatično.

Link to comment
Share on other sites

Ja je imam (eko kožu) na nekim starim malim kutijama već nekih 14 godina, kada se lepo obriše, bude kao nova. Karakteristika tih zvučnika je da jako lako "nestanu", tj, nikada nemaš osećaj da zvuk dolazi iz njih...

Doduše, to su bookshelf zvučnici pa im je prednja ploča mala, baš me je zanimao uticaj kod tvojih zvučnika obzirom da imaju malo veću prednju ploču...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Ne znam zasto, video sam bas dosta near-field setup-a koji zvuce fantasticno. Kako mislite da izgleda mixing table u studiju? :)

Moze - za "B" ili mozda ipak "C" sistem.

Nesto poput KEF LS50 Wireless II mi deluje odlicno za tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Moze - za "B" ili mozda ipak "C" sistem.

Nesto poput KEF LS50 Wireless II mi deluje odlicno za tako nesto.

 OK, pazi to zavisi od dve stvari:

  • Ako slusas B sistem tri puta duze nego A, koji je zapravo glavni? :) Ono, imas A sistem, klasican HiFi, kutije, pojacala... i B koji ti stoji na stolu gde radis 8h dnevno?
  • Neki ljudi samo tako slusaju... Mislim, ne kazem da nije bolje imati klasican HiFi, ali nemamo svi iste navike.

 Kef deluje skroz OK, ali je opet skup...mada, aktivne kutije, moze da proda pojacalo? Ne objasnjavam sta je bolje - samo da, ako hoce covek tako da slusa, sta je najbolje u okviru toga :)

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam njemu predlagao KEF - dosta je iznad budzeta. To se meni nesto mota po glavi - kad si pomenuo nearfield. Deluje mi zanimljivo za povremeno slusanje specificne muzike i to je to. Ne bih nikada glavni Hi-Fi sistem tako koncipirao. A ova KEF aktivna varijanta malih kutija je fleksibilna tako da lagano moze da se prenese iz sobe u sobu i/ili skloni sa strane kad se ne slusa. Citaj: kad me zena i mali izbace iz dnevne sobe :D

Sto se ovog drugog tice - ima smisla, samo sto je meni konkretno "kancelarija" deo dnevne sobe (dok se ne vratimo u firmu iliti dok radimo od kuce), a za to background slusanje mi i glavni sistem radi posao. I tako uz posao ne bih mogao da se koncentrisem na "pravo" slusanje muzike. Ali, mogao bi i tu da uglavim ove "fleksibline" KEF-ove - ako bi ih vec imao.

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2021 at 4:49 PM, Zexx said:

Taj SONY bi bio sasvim korektan predlog da nije skoro tri puta skuplji kod nas nego u USA, onda bi i upgrade od 285$ imao smisla.

To nazalost stoji. Koliko sam ja ispratio grresearch, zna covek znanje i pazljivo bira zvucnike za upgrade. Zato mi ovo deluje kao dobra preporuka, uz ostale pohvale po netu. A upgrade za upgrade, prodavac je covek :D

Link to comment
Share on other sites

Bio sam da poslusam Monitor Audio 100 Silver: nisam nesto preterano bio odusevljen, mada su okej zvucnici. Cini mi se da su okej i za nearfield slusanje, sto mi je vrlo bitno. Bio mi je zanimljiv i Triangle Titus Ez ali nisu imali u radnji da poslusam.

Sad sledi slusanje u Plejeru, pa da vidim sta cu na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam bio sa drugarom kod Sime, došli smo da pazarimo Elac debut 2.0 b6.2, a otišli smo iz radnje sa Elac Debut Reference DBR62. Meni su se baš dopali, prezentovani su sa Exposure 2010, malkice je svetliji zvuk bio ali smo bili jako zadovoljni. Možda da odeš da ih čuješ?

ytjtE2zSQsVnD5JoyT4P2k.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, SUROKVL said:

'Ajde iz razloga objektivnosti idi poslušaj i taj ELAC da vidimo da li su Amirovi jurišnici u pravu, onoliko se pisalo ovde o tome....:rolleyes:

Pa nisam siguran da li bi imalo svrhe slusati, ako vec nema druge opcije sem kupovine za kesh. Tehnicki, mogao bih da se iscimam malo, ali da li bi se prodavac cimao za nekog ko nije potencijalni kupac?

19 sati ranije, SUROKVL said:

I molim te, obavezno merenja.....:D

Da nadjem neku aplikaciju na telefonu za merenje frekventnog odziva :D

10 sati ranije, Delija said:

A kad si u ordinaciji - probaj i Dynadio Emit M20, pa iznesi ovde utiske i poredjenja svega sto si poslusao ;)

Ako bude bilo prilike poslusacu.

9 sati ranije, dragec said:

Skoro sam bio sa drugarom kod Sime, došli smo da pazarimo Elac debut 2.0 b6.2, a otišli smo iz radnje sa Elac Debut Reference DBR62. Meni su se baš dopali, prezentovani su sa Exposure 2010, malkice je svetliji zvuk bio ali smo bili jako zadovoljni. Možda da odeš da ih čuješ?

ytjtE2zSQsVnD5JoyT4P2k.jpg

Zbog cega reference? Da uzimam ELAC (i da nemam pare za Carinu) isao bih na Unifi 5.2 samo tako

PS. Sledeci korak je da idem Plejera da poslusam QA 3030i. Kazu da su ti zvucnici dobri za tiho nearfield slusanje, sto mi je primarno. Mozda poslusam i SVS Prime (uklopili bi se sa svs sub-om). KEF Q350 ce verovatno otpasti, jer ljudi koji su ih duze slusali kazu da trebaju da se malo otpanje da bi pruzili sve sto mogu.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Shang Tsung said:

Pa nisam siguran da li bi imalo svrhe slusati, ako vec nema druge opcije sem kupovine za kesh. Tehnicki, mogao bih da se iscimam malo, ali da li bi se prodavac cimao za nekog ko nije potencijalni kupac?

 

Ima samo jedan načiin da saznaš sve napisano, zovi Simu i pitaj ^_^

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Shang Tsung said:

Pa nisam siguran da li bi imalo svrhe slusati, ako vec nema druge opcije sem kupovine za kesh. Tehnicki, mogao bih da se iscimam malo, ali da li bi se prodavac cimao za nekog ko nije potencijalni kupac?

Možda bi mu ovo bio dobar marketinški potez, ko zna, moraš da ga pitaš.
Sima je prodajno orijentisan, kao uostalom i svi oni koji imaju sopstveni biznis, tako da i kod njega važi maksima “vreme je novac”, ali ništa ne košta da ga pitaš da to ovaj put odradi “pro bono”.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ipak pogledao i one Dynaudio Audience 42 sa KP, 299eur. Ispunjavaju sve kriterijume, nađe se nekako ta svota, pozajmi pa vrati. To su solidni zvučnici, slušao sam ih, dosta je svetao zvuk, brz i detaljan sa naznakama basa. Slušao sam ih na stalcima daleko od zida. U takvim uslovima imaju odličnu prostornu prezentaciju i dubinu zvučne slike. Ako se stavljaju blizu zida, verovatno će da tutnje, pa se mora zatvoriti bassreflex otvor pozadi. Zatvaranjem tog otvora se nekako usput pročisti i zvuk srednjih, a basa nestane skroz, mada SUB je tu da pomogne. To su moja skromna zapažanja sa jedne seanse slušanja, nisam slušao kod sebe nego u drugom  sistemu.

Bitno je samo da su u dobrom stanju, da nisu smežurane membrane visokotonaca što je čest slučaj kod Dynaudio. Kutije su im loše, unutra je kao made in PRC, ali to je već uobičajeno kod najjeftinijih modela skoro svih proizvođača. Možda treba dodati malo dampinga u kutiju, da se malo smiri zvuk,ali to je jednostavna operacija. Da li je potrebna, to zavisi od ostatka sistema i ličnih preferenci. 

Impedansa je 4 oma ali nisu teški za pogon, slušani su na pojačalu male snage.

Link to comment
Share on other sites

Ako misliš da ih koristiš pored kompa, za nearfiled slušanje, zasto ne razmisliti o aktivnim monitorima? Odmah da se ogradim, ovo nema veze sa mnom, zvucnici koje ja prodajem su dosta skuplji. Ali dobri aktivni studijski monitori mogu za tvoj sistem da budu neuporedivo bolje rešenje. Izbor je prilično veliki, osim Plejera tu je Mitros, AudioPro … može na rate, novo je i ne razbijas glavu oko amplifikacije. Od najjeftinijih Presonusa, preko Yamahe, Focala, Dynaudio … , za 80 - 100k možeš maltene da biras.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

A ako bas hoćeš iskrenu preporuku za pasivne kutije imaš na KP oglasima navodno savršeno očuvane Acoustic Energy AE1. S tim da Rotel nema šta da traži sa AE1. Ali to su medju najboljim mini monitorima ikad. Plus sto prodavac ima i stalke, pa se verovatno možete dogovoriti oko cene za komplet. Izuzetne male kutije.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

AE 1 je sjajan zvučnik, ali u uslovima kod pokretača teme, nema šanse da radi ni sa jednim pojačaom a kamoli sa ovim Rotelom.

Zahtevan zvučnik traći vrhunsku opremu, traži da mu se ugodi u svakom segmentu, nije za neobavezno slušanje, nije ga lako naterati da prosvira, ali kada se to desi, malo koji zvučnik, a pogotovo mali zvučnik može da mu parira....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...