Jump to content


Bookshelf do 80.000 din (novi u radnji)


Shang Tsung

Recommended Posts

On 15.5.2021. at 2:14, Shang Tsung said:

Razmisljam se da u skorije vreme uzmem nove zvucnike i lomim se izmedju nekoliko modela. Opcije su sledece:

  1. Klipsch RP-600M (77.880 din)
  2. Q Acoustics Q3030i (47.880 din)
  3. KEF Q350 (71.312 din sa mrezicama)
  4. Monitor Audio Silver 100 (77.990 din)

Ono sto sam do sada uspeo da saznam je sledece:

  1. Klipsch ima nekakav problem da bass i tviter nisu bas najbolje sinhronizovani (bass topao, a tviter vristeci) i jos neka neuskladjenost izmedju dva drajvera. Dosta je hvalospeva na internetu o njima.
  2. Nisam jos nista iskopao negativno, izuzev da nisu bas ubedljivi u komparacijama sa ostalim kandidatima i da im fali mozda punoce u zvuku. Svidja mi se sto su kabineti zaobljeni.
  3. KEF ima manu jer nisu dampirani uopste iznutra (boze zasto?), ali sa druge strane izgledaju moderno i uniQ drajver obecava.
  4. MA 100 silver kazu da je bass previse napadan, sto je vrlo moguce jer od ovih kandidata jedini imaju 8" bass drajver. Zavrsna obrada deluje najbolja na njima

Trenutno imam Rotel RA-05, ali mislim da nije previse bitno jer ce se i to menjati u neko naredno vreme. Kao DAC koristim Asus STU, a izvor je PC. Takodje, imam i subwoofer SVS PB-1000, tako da mi nedostatak bassa na bookshelfima nije problem uopste.

Ono sto mi znaci je zvucnici budu dobri za slusanje na blizu, jer mi stoje pored racunara (levo i desno tacnije) i blize zidu (nisu skroz na zidu) i da srednji i visoki tonovi budu kristalno cisti (ako je to moguce).

PS. Planiram da uzmem na rate, tako da ne mogu da gledam KP i da trazim polovno, a bolje.

Ukoliko će zvučnici stajati na stolu, 80 000 je bacanje para. Ako je moguće, postavi ih na stalke pored stola i prepolovi ulaganje.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, TurboMaximus said:

Ukoliko će zvučnici stajati na stolu, 80 000 je bacanje para. Ako je moguće, postavi ih na stalke pored stola i prepolovi ulaganje.

Stajace na policama za knjige pored stola, gde i sad stoje JBL L16.

Preporuka za upola para je... sta tacno?

1 sat ranije, eleniko said:

prodaj sto laptop u krilo, pojačaj fond za zvučnjake

Ne postoji laptop toliko jak da mi zameni desktop.

Link to comment
Share on other sites

Ovako nesto moze donekle da pomogne, ali je skuplje duplo od pristojnih klasicnih stalaka...

Aperta-1a.jpg

2295895-da4e1f23-ls50w-wireless-titanium

kef-ls50w-und-isoacoustics-aperta_956993.thumb.jpg.ad57b4c92ff2342010478cc6b1cbe24b.jpg

 

p.s. Slike su tu ilustracije radi - naravno da ne treba nabiti zvucnike do zida i/ili u coskove. Dodatno - nisu svi zvucnici dobri za slusanje izbliza.

Link to comment
Share on other sites

 Ti IsoAcoustics stalci su jako dobri, slusao sam neki intervju sa likom koji je Technical Sales manages u ATC-u, i bukvalno te stalke oni preporucuju i za kucne near-field primene. Pri tom, ATC ima i te kako iskustva na temu near-filed pozicioniranja.....

 Ali da, cena jeste problem. :/ Mada, zvucnici se bave vibracijama, ako covek planira dugotrajno da ih koristi na takvoj poziciji, ti stalci mozda nisu losa investicija.

Link to comment
Share on other sites

[mention=30934]Shang Tsung[/mention] napisao sam da se KSN više ne prave, koliko znam, tako da je njihovo navođenje više bilo lamentiranje... A i koliko se sećam, novi su koštali oko 500e. Nisam probao nijedan od četiri konkretna modela koje si naveo u prvoj poruci, ali sam prilično siguran da bi sa MA imao problem sa zadnjim zidom, a verovatno i sa Q350 (prema prethodnim iskustvima sa KEF i MA). Zato sam i spomenuo da bi možda bilo bolje da gledaš za broj manje zvučnike, pogotovo jer već imaš dobar sub. Da, MA su sigurno najbolji u pogledu završne obrade, ako je to bitno.


Sto se KSN tice, bile su dve verzije: prva je kostala 500e, ali je druga (upgadeovana) kostala 1000. Tako nesto bih uzeo na keca da se prodaje regularno u prodavnicama. Nisam ispratio da li ih g. Napijalo jos pravi ili ne.

@zex
Hvala. Promakla mi ta informacija
Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, nkrgovic said:

 Pade mi na pamet, malo preko budzeta doduse - ATC SCM7 ? Mozda...

Nisam razmisljao o tom modelu, posto se ne prodaje u prodavnicama. Koliko sam video taj zvucnik trazi puno snage, gde uz nisku osetljivost treba i pojacalo od minimum 75W (preporuka proizvodjaca)

14 minuta ranije, nesone said:

Sve je ovo  u redu sto predlazete.

Pokretacu teme, kako su ti gore kolege pisale, moras stalke da stavis i kraj. Bez obzira koji su zvucnici.

Inace korner, kako kaze moj drug.

Napomenuo sam da vec koristim police napunjene knjigama kao stalke. Zasto smatras da bih morao da kupujem dedicated stalke umesto vec postojeceg resenja?

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Shang Tsung said:

Napomenuo sam da vec koristim police napunjene knjigama kao stalke. Zasto smatras da bih morao da kupujem dedicated stalke umesto vec postojeceg resenja?

Зато што можеш акваријум да напуниш и киселом водом али није то то.

Link to comment
Share on other sites

Mozes svakako napraviti(ili kupiti) zidni stalak i odvojiti zvucnike od police sto je najgora opcija.Sa i bez stalka je razlika kao da si ulozio 50% vise novaca.Par kompresionih monitora tipa ls3/5a koji i jesu za manje prostore i nearfield bi ti dobro dosli.Rate se mogu resiti i potrosackim kreditom pa dobijas siri izbor,svakako sa ratama dobijes i nesto vecu cenu(uglavnom).

Inace mislim da raspitivanjem i citanjem ne dobijas nista ili vrlo malo.Mnogo bolje bi bilo da si obisao prodavce tih par zvucnika koje si naveo i cuo ih nego sto o njima citas...i drugi su ti to malo uvijenije rekli,pa ne zameri na direktnosti.Mozda gresim ali mozda bi kupio nesto na "preporuku" sto je bandera u najavi.

Link to comment
Share on other sites

Зато што можеш акваријум да напуниш и киселом водом али није то то.

Mozes i peskom da napunis taj akvarijum, pa opet nece biti to?
Stra trebam da dobijem sa dedicated stalcima sto nemam sa imrpvizovanim stalcima? (Iako ovo nije tema uopste, ali hajde da udostojim pitanjem)
Link to comment
Share on other sites

Mozes svakako napraviti(ili kupiti) zidni stalak i odvojiti zvucnike od police sto je najgora opcija.Sa i bez stalka je razlika kao da si ulozio 50% vise novaca.Par kompresionih monitora tipa ls3/5a koji i jesu za manje prostore i nearfield bi ti dobro dosli.Rate se mogu resiti i potrosackim kreditom pa dobijas siri izbor,svakako sa ratama dobijes i nesto vecu cenu(uglavnom).
Inace mislim da raspitivanjem i citanjem ne dobijas nista ili vrlo malo.Mnogo bolje bi bilo da si obisao prodavce tih par zvucnika koje si naveo i cuo ih nego sto o njima citas...i drugi su ti to malo uvijenije rekli,pa ne zameri na direktnosti.Mozda gresim ali mozda bi kupio nesto na "preporuku" sto je bandera u najavi.

Trenutno nije opcija kes kredita, pa da jurim nesto sto se moze uzeti za cist kesh. Tako je kako je.
Svaka diskusija i razgovor na temu je meni konstruktivan, a eto, saznao sam da postoje jos neke dobre opcije.
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Shang Tsung said:

Nisam razmisljao o tom modelu, posto se ne prodaje u prodavnicama. Koliko sam video taj zvucnik trazi puno snage, gde uz nisku osetljivost treba i pojacalo od minimum 75W (preporuka proizvodjaca)

Imas distributera u Srbiji. Nije bas prodavnica, ali ima salon u kom moze da se poslusa i nesto od ATC zvucnika. Pa ko voli...

https://acousticdesign.rs/

  

2 sati ranije, Shang Tsung said:

Napomenuo sam da vec koristim police napunjene knjigama kao stalke. Zasto smatras da bih morao da kupujem dedicated stalke umesto vec postojeceg resenja?

Zato sto se auto ne vozi bez guma na felnama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...