Jump to content


Bookshelf do 80.000 din (novi u radnji)


Shang Tsung

Recommended Posts

Razmisljam se da u skorije vreme uzmem nove zvucnike i lomim se izmedju nekoliko modela. Opcije su sledece:

  1. Klipsch RP-600M (77.880 din)
  2. Q Acoustics Q3030i (47.880 din)
  3. KEF Q350 (71.312 din sa mrezicama)
  4. Monitor Audio Silver 100 (77.990 din)

Ono sto sam do sada uspeo da saznam je sledece:

  1. Klipsch ima nekakav problem da bass i tviter nisu bas najbolje sinhronizovani (bass topao, a tviter vristeci) i jos neka neuskladjenost izmedju dva drajvera. Dosta je hvalospeva na internetu o njima.
  2. Nisam jos nista iskopao negativno, izuzev da nisu bas ubedljivi u komparacijama sa ostalim kandidatima i da im fali mozda punoce u zvuku. Svidja mi se sto su kabineti zaobljeni.
  3. KEF ima manu jer nisu dampirani uopste iznutra (boze zasto?), ali sa druge strane izgledaju moderno i uniQ drajver obecava.
  4. MA 100 silver kazu da je bass previse napadan, sto je vrlo moguce jer od ovih kandidata jedini imaju 8" bass drajver. Zavrsna obrada deluje najbolja na njima

Trenutno imam Rotel RA-05, ali mislim da nije previse bitno jer ce se i to menjati u neko naredno vreme. Kao DAC koristim Asus STU, a izvor je PC. Takodje, imam i subwoofer SVS PB-1000, tako da mi nedostatak bassa na bookshelfima nije problem uopste.

Ono sto mi znaci je zvucnici budu dobri za slusanje na blizu, jer mi stoje pored racunara (levo i desno tacnije) i blize zidu (nisu skroz na zidu) i da srednji i visoki tonovi budu kristalno cisti (ako je to moguce).

PS. Planiram da uzmem na rate, tako da ne mogu da gledam KP i da trazim polovno, a bolje.

Link to comment
Share on other sites

@Shang Tsung ako već imaš dobar sabvufer, a i postavka je nearfield, možeš da ideš i na manje kutije - manje će te smarati blizina zadnjeg zida. Nešto tipa Dynaudio M10, Q150 i sl. Bilo bi super nešto s frontalnim portom. Najradije bih preporučio KSN, ali, koliko sam razumeo po informacijama na forumu, više se ne prave...

@Nixie i @R_R, pokretač teme je u prvoj poruci napisao da polovno nije u opticaju, zbog finansijske konstrukcije.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Zvukoljub said:

@Nixie i @R_R, pokretač teme je u prvoj poruci napisao da polovno nije u opticaju, zbog finansijske konstrukcije.

Jasno mi je to, video sam PS, nego žali bože para za novo a nikakvo.

A ima i jedan par Audience 42 za upola te cene, ako valjaju (slika na KP je sa neta) ja bih debelo razmislio.

Link to comment
Share on other sites

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/dynaudio-emit-m10-review-bookshelf-speaker.20908/

Misliš na ove malce?

Što li ih deklarišu kao 6 oma kad mogu ladno biti 8oma nominalno?

Min. je 5,8 oma to je ladno 8 omski zvučnik, verovatno lakši za pogon od ostale braće. Mnogi deklarisani kao 8oma imaju minimum i ispod 4oma.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, garson said:

Ima taj Elac i lose recenzije.

 

Ja mnogo vise berujem @Zvukoljub nego tamo nekom “Amir-u”. ;)

 

Sta vise, Elac je trenutno toliko popularan da ne bih bio iznenadjen da to konkurencija malo “podmece nogu”. ;)
 

Na kraju ako je neki anonimus veci autoriitet od Andrew Jones onda sve 5! :lol:

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Nixie said:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/dynaudio-emit-m10-review-bookshelf-speaker.20908/

Misliš na ove malce?

Što li ih deklarišu kao 6 oma kad mogu ladno biti 8oma nominalno?

Min. je 5,8 oma to je ladno 8 omski zvučnik, verovatno lakši za pogon od ostale braće. Mnogi deklarisani kao 8oma imaju minimum i ispod 4oma.

Da , na te malce mislim . I bas i sredina a posebno visoki :wub: ... Ma nemaju šanse . 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Sonichammer said:

Ja mnogo vise berujem @Zvukoljub nego tamo nekom “Amir-u”. ;)

 

Sta vise, Elac je trenutno toliko popularan da ne bih bio iznenadjen da to konkurencija malo “podmece nogu”. ;)
 

Na kraju ako je neki anonimus veci autoriitet od Andrew Jones onda sve 5! :lol:

Javilo se vise vlasnika tih kutija sa istim problemom, nije samo Amir. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, garson said:

Javilo se vise vlasnika tih kutija sa istim problemom, nije samo Amir. 

Jeste javilo se. Cak dva ili tri. :)

Evo ovde se javio Zvukoljub a javljam se i ja i mozda se javi jos po neko.

NEMA problema sa tim Elac modelom.

Naravno, ti imas puno pravo da verujes nekom tamo Amiru.
Sve ok. ;) 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Nixie said:

Za te pare, ovo je par klasa iznad. Ako pojačalo može da ih ganja jer su 4oma. Ali nije novo, neotpakovano ....

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dynaudio-audience-52se/oglas/115792254?filter_id=652223430

Da imam pare na gomili svakako bih jurio neku ponudu sa malih oglasa, ali nazalost nije takav slucaj.

10 sati ranije, Zvukoljub said:

@Shang Tsung ako već imaš dobar sabvufer, a i postavka je nearfield, možeš da ideš i na manje kutije - manje će te smarati blizina zadnjeg zida. Nešto tipa Dynaudio M10, Q150 i sl. Bilo bi super nešto s frontalnim portom. Najradije bih preporučio KSN, ali, koliko sam razumeo po informacijama na forumu, više se ne prave...

@Nixie i @R_R, pokretač teme je u prvoj poruci napisao da polovno nije u opticaju, zbog finansijske konstrukcije.

Uvek me fasciniralo zasto nasi konstruktori i proizvodjaci audio tehnike ne pokusaju da naprave dil i prodaju svoje proizvode kroz domace kanale prodaje. Onaj KSN v2 mi je delovao bas pun pogodak, ali svakako ne bih mogao da iskesiram 900-1000e u keshu za tako nesto. Zato sam i pitao za ponudu gde je moguce kupiti na rate.

Slaba mi neka ponuda sa front portom. Gledao sam, nista nisam pametno nasao. Mozda sam prevideo?

9 sati ranije, R_R said:

Ok, izvinjavam se.

Što se mene tiče, novo, na rate, mogu da preporučim neki od Devialet Phantom-a. Zvuk fantastičan, pored njih ti treba još samo izvor i ništa više.

Možeš i da ih poslušaš u salonu 4 audio.

 

Mora da se salis? Devalet prelazi 2-3x cenovni rang koji sam spreman da platim.

9 sati ranije, jager said:

U Srbiji nema zastupnika za ovaj brend?

9 sati ranije, Nixie said:

Jasno mi je to, video sam PS, nego žali bože para za novo a nikakvo.

A ima i jedan par Audience 42 za upola te cene, ako valjaju (slika na KP je sa neta) ja bih debelo razmislio.

Da li su ova 4 modela koje sam naveo u prvom postu toliko budjavi i nikakvi?

9 sati ranije, Sonichammer said:

Ja mogu da preprucim ovo:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/elac-by-andrew-jones/oglas/103739109#mhs0-1621076110200
 

Novo je, na popustu je, do 80.000din je, ima odlicne recenzije, legalna je prodaja sa garancijom i znam coveka koji ih prodaje. ;)
 

p.s.

e sad... rate... :wacko:

Video sam i Elac i znam i ko je distributer :) Kod ELAC-a me pomalo odbija taj dosadni klasicni dizajn i istina je da jesam hteo da ih uzmem u ozbir, ali nemam novca na gomili, tako da mora na rate. Banca Intesa.

 

 

Da li je neko slusao nesto od zvucnika koje su meni upale u oci (prvi post) i da li su za izbegavanje? Ovi klipsch su kao neki hit u svetu. KEF i Q-acoustics imaju simpa dizajn. (Q-acoustics mi se cak uklapa sa wuferom po dizajnu :D )

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Sonichammer said:

Jeste javilo se. Cak dva ili tri. :)

Evo ovde se javio Zvukoljub a javljam se i ja i mozda se javi jos po neko.

NEMA problema sa tim Elac modelom.

Naravno, ti imas puno pravo da verujes nekom tamo Amiru.
Sve ok. ;) 

Nisam siguran da je Zvukoljub (a i vi) probao scenario pri kome se problem javio. 

Evo, vi kazete da verujete Andrew Jones, u istoj temi su i njegovi nalazi. ;)

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/elac-uni-fi-2-0-review-bookshelf-speaker.19216/page-23#post-690938

 

Link to comment
Share on other sites

@Shang Tsung

Phantom imaš nekoliko modela, cena varira od 1100-3200€.

Za njega ti ne treba ni pojačalo, ni DAC, koje trenutno imaš, ali koje možeš prodati i uz cifru koju planiraš za zvučnike popuniti “rupu” do “najslabijeg” modela u ponudi.

Na kraju, možeš otići da ih poslušaš, ne košta ništa, možda bude lepo iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

@Shang Tsung napisao sam da se KSN više ne prave, koliko znam, tako da je njihovo navođenje više bilo lamentiranje... A i koliko se sećam, novi su koštali oko 500e. Nisam probao nijedan od četiri konkretna modela koje si naveo u prvoj poruci, ali sam prilično siguran da bi sa MA imao problem sa zadnjim zidom, a verovatno i sa Q350 (prema prethodnim iskustvima sa KEF i MA). Zato sam i spomenuo da bi možda bilo bolje da gledaš za broj manje zvučnike, pogotovo jer već imaš dobar sub. Da, MA su sigurno najbolji u pogledu završne obrade, ako je to bitno.

@R_R Phantom se prodaje na komad. Dakle, par najjeftinijih = 2.200e.

@garson ako si pročitao poruku koju si linkovao sa ASR foruma, AJ jasno kaže: "It seems that the vibration happens at high level. But this level is way beyond the rated power level of this speaker. 
...
It seems that the level you were testing at was far in excess of the max power rating of the speaker. This could account for the comments from other listeners that have not heard the sound."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...