Jump to content


Aiwa midi CD player DX 1200, mišljenja, isplatljivost


Recommended Posts

Pozdrav. Dakle...tema je AIWA DX 1200 cd plejer u midi formatu.

Pre neki dan u ruke mi je došao ovaj u najmanju ruku zanimljiv CD plejer...

Na prvo uključenje primećujem da ne otvara fioku(čujem mehanizam).Oke, tu je 99% gumica otišla.

Uspevam da umetnem CD u njega međutim ne očitava ga. Ima neki čudan transport(mislim da Pioneer ima nešto slično) gde se CD stavlja "naopačke", dakle laser je gore.

Pa me sada zanima, ukoliko se neko uopšte sretao sa pomenutim CD plejerom da li mi se uopšte isplati ulaziti u proceduru oživljavanja...Znači šta mogu ZVUČNO da očekujem od njega? Msm da je u njemu PCM 53 D/A konverzija...a transport, neumem da objasnim koji je.

Imam jednu "bolest"...Vol(e)m CD plejere, pogotovo "nestandardne"...i jako bih voleo da i ovo čudo oživi.

Međutim, ovaj put pokušavam da se makar malo vodim razumom, jer prethodni koji sam oživeo me novčano koštao kao jedan bubreg na crnom tržištu.

Dakle, dobrodošla je bilo koja informacija o pomenutom plejeru ukoliko je neko ima...

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Delija said:

To je CD plejer iz '85 godine.

Skidam kapu za entuzijazam :)

Nema tu šta puno da ode...Uglavnom mora da se uradi totalni recap. To je ono gde ga godina proizvodnje najviše zeza, možda da se zanove lemovi na bitnim mestima.

Meni je cela misterija oko ovog plejera njegov transport(u slučaju da je do njega).

U svakom slučaju sačekaću par dana da vidim da li ko ima šta pametno da kaže u vezi njega.

P.S. i prvi Philips-i su iz 80 i neke...pa se pojedini kunu u njih.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 15.5.2021. at 0:25, hi fi interesent said:

Poz 

Ja od danas imam 100% ispravan primerak ali estetski unezveren pokidana maska ... ovo je masina iz 84 sa jedinstvenim Aiwa pick Up i 1:1 je sa Bang & Olufsen CD50... tj oni su ga klonirali .... Ako resis da ga prodas javi....

 

On 15.5.2021. at 0:25, hi fi interesent said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
16 minuta ranije, Willi Studer said:

Ako je isti transport kao u Beogramu CD-50 onda nema ni opravke ni leka. To je dosta specifičan mehanizam sa nekim sistemom ogledala i poznato je da vremenom otkazuje.

Da ne govorimo o kvaru pre nego ga defektujemo 🙂.Koliko sam samo puta mislio da je crkao laser a ustvari je trebalo samo da se uradi recap.Poslednji primer je SONY 337 ESD koga sam umalo bacio jer sam podlegao pričama..."to je nenabavljiv laser".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...