Jump to content


Zanimljivo pitanje


stiv_996

Recommended Posts

Pozdrav Drugari! Jedno zanimljivo pitanje,naime, imam zvucnike GENIUS SW-HF5.1 4800 e sad,hteo bih dobiti nesto malo bolji zvuk na njima,a u pc-u nemam mesta za zvucnu,jer sam vec ubacio lan karticu.Pa sam razmatrao ideju da uzmem neku malu miksetu pasivnu naravno jer mi je woofer sam po sebi pojacalo za zvucnike,pa me zanima da li bih mogao dobiti bolji zvuk preko te miksete i kako to sve povezati?Usput sviram i klavijaturu pa bi mi dobro dosao i neki line in ulaz,kako bih mogao da se zezam nekad u kucnoj varijanti.Evo primera jedne miskete pa sad vi pogledajte da li bi tu moglo kako sta :D . Hvala svima unapred.

https://www.kupujemprodajem.com/muzika-i-instrumenti/ozvucenja-miksete/behringer-xenyx-502-analogna-mikseta/oglas/108373415    ili ovako nesto recimo

https://www.kupujemprodajem.com/muzika-i-instrumenti/ozvucenja-miksete/bes-audio-mixeta-f4usb-novooi/oglas/82958069?filter_id=651445781

Link to comment
Share on other sites

Imam xenyx 802 ali usb varijantu i sasvim korektno svira, slicno ko focusrite 2i2 dac.

E sad ako bi uzeo miksetu bez usb-a onda bi opet za izlaz sa kompa koristio tvoju zvucnu, takoreci ne bi imao pobolsanje. Poboljsanje bi tek doslo povezivanjem kompa i miksete preko usb-a i tako dobijas eksternu zvunu karticu/miksetu.

Zvucnike kacis na main out banane 6.3mm. Znaci trebace ti dva kabla 6.3mm na chic (za levi i desni kanal) nebalansirani jer predpostavljam da u ovog Genius-a ulaze RCA tj chincevi ?

I to je to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...