Jump to content


Povezivanje gramofona AT-LPW40WN


SavaMinic

Recommended Posts

Pozdrav svima,

potpuni sam početnik što se gramofona i generalno audio tehnike tiče, tako da mi je potrebna sledeća pomoć.
Na poklon sam dobio gramofon AT-LPW40WN (koji po opisu ima ugrađeni phono pre-amp), a već imam mikro-liniju Blaupunkt MS70BT, te sam hteo da na nju zakačim gramofon.
Prebacio sam gramofon u "LINE" switch, i povezao i oba kabla (i crveni i beli) u jedine ulaze mikro-linije, što se vidi na slikama koje sam poslao.
Kada uključim gramofon, zvuk koji se čuje na zvučnicima je slab (čak i kada pojačam mikro-liniju do kraja), te mi nije baš jasno da je potrebno i posebno pojačalo između, ili ja nešto nisam povezao kako treba.

Hvala unapred

MS70BT.jpg

at-lpw40wn.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Next to the USB port there is an AUX input, through which all devices equipped with an audio-signal output can be connected."

Nažalost, ili nepraktično!!! Aux ulaz se nalazi sa prednje strane Blaupunkta.

MS70BT_front_without_grill_0_1.jpg

TI si povezao, kako i piše na poleđini na Audio Out.

Treba da nabaviš tzv. Y kabl

kabl_3-5mm_-_2_cinca_2-5m-1515074410-372

Link to comment
Share on other sites

Da, probaću sutra ujutru, kad uzmem taj Y kabl - sasvim je realno pošto nisam ni gledao šta piše ispod :screwy
Već sam prebacio na LINE, na PHONO nema nikakvog signala.
I pročitao uputstvo, jeste taj crni kablić za uzemljenje, koliko sam razumeo nije neophodno, da li može da se pokvari nešto ako to nigde ne povežem?

Hvala na brzim odgovorima, ljudi, popravili ste mi veče, baš sam mislio da je nešto do zvučnika :D

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, SavaMinic said:

...taj crni kablić za uzemljenje, koliko sam razumeo nije neophodno, da li može da se pokvari nešto ako to nigde ne povežem?

Neće se ništa pokvariti. Samo ako baš čuješ zujanje/brujanje (u šta sumnjam) ušrafi ga na jedan od šrafova koji pričvršćuju poklopac na Grundingu.

Pošto si prebacio na gramofonu da koristiš ugrađeni phono preamp, svo uzemljavanje ručice je u njemu već urađenjo. Pretpostavljam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...