Jump to content


Jeftin tweaking digitalije


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Poznat mi je opravdan(jevtin) tweaking cd plejera...u cilju poboljsanja stabilizacije citanja cd-a.Stavljanje plejera na cvrstu podlogu,stavljanje teske ploce na plejer(sto sam i ja uradio)...

Danas sam probao nesto novo. DAC i  phono amp sam stavio na mermernu plocu,a na njih(iste su visine) knjigu tezine 3kg.

IMG_1193.JPG.4686ad10d56b76d9e35b0c32e88bf664.JPGIMG_1192.JPG.7af0c0d6e7c0a81d182dcffdf57ea980.JPG

 

Kako ovi uredjaji nemaju pokretnih delova,nisam ocekivao nista spektakularno.I nije bilo,ali mi se cini da sam dobio na malo cistijem,utegnutijem zvuku. To malo ,obzirom da ne kosta nista,znaci dosta.

Voleo bih da neko od clanova proba ovaj tweak na svom uredjaju,i iznese svoje iskustvo...i da mi za pravo...ili ne

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
On 4.5.2021. at 12:52, Aoxomoxoa said:

Poznat mi je opravdan(jevtin) tweaking cd plejera...u cilju poboljsanja stabilizacije citanja cd-a.Stavljanje plejera na cvrstu podlogu,stavljanje teske ploce na plejer(sto sam i ja uradio)...

Danas sam probao nesto novo. DAC i  phono amp sam stavio na mermernu plocu,a na njih(iste su visine) knjigu tezine 3kg.

IMG_1193.JPG.4686ad10d56b76d9e35b0c32e88bf664.JPGIMG_1192.JPG.7af0c0d6e7c0a81d182dcffdf57ea980.JPG

 

Kako ovi uredjaji nemaju pokretnih delova,nisam ocekivao nista spektakularno.I nije bilo,ali mi se cini da sam dobio na malo cistijem,utegnutijem zvuku. To malo ,obzirom da ne kosta nista,znaci dosta.

Voleo bih da neko od clanova proba ovaj tweak na svom uredjaju,i iznese svoje iskustvo...i da mi za pravo...ili ne

 

Poznato je da kada se DACu da na masi, recimo sa tim doorstopper-om, ume da se dobije taj efekat koji si naveo. Inače, u DACu ima "pokretni" deo, Crystal Oscillator (clock) koji je jako osetljiv na vibracije tako da dodatno dampiranje ima pozitivan efekat. 

Link to comment
Share on other sites

Taj DAC, M2Tech EVO, dolazi u punom pakovanju u 4 modula. U tom DAC modulu nema oscilatora, on ima SPDIF COAX i Toslink ulaz, kao i I2S, sva tri ulaza koriste clock transporta. Oscilatori su u slučaju "kockica" u HiFace i Master Clock modulima...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zaboravite na podloske bilo koje vrste...

U nedostatku iceg pametnijeg,resih se da ubijem vreme sa eksperimentisanjem necega sto mi je ,nicim izazvano,palo na pamet.

Korisceni su sledeci diskovi: GIPSY KINGS-"Love songs",STAN GETZ-"Getz/Gilberto" i STEPHANNE GRAPPELLI-"Verve jazz masters 11".

1. DAC stoji na polici koja je na nosacima ucvrscenim na zid...IMG_0068.JPG.ac5ca5c1c238f6e7c24428aaecf12e7c.JPG

Zvuk je pomalo zamucen,ne cuju se fini detalji...pozitivno je sto nema visokih koji udaraju u ganglije...slusljivo.

 

2. DAC stoji na drvenoj dasci,koja je sa tri siljka odvojena od police...predhodno pomenute.IMG_0069.JPG.fe569f1f496a74c1ac587f4887be5c70.JPG

Razlika je cujna...mnogo cistiji zvuk,skoro analiticki.medjutim... gitara kod Gipsy Kingsa je veoma iritirajuca na pesmi "Love and liberte"...visoki mi ne prijaju. Kod Grappellija se kod klavira i violine cuje neki dodatni poluton,koji "prlja" zvuk.

Eh,kad bi moglo nesto od oboje.

 

3. Moze...IMG_0066.JPG.b31ca4e27380330aeaf8ad57a530b173.JPG

DAC sada visi u vazduhu...i sve je na mestu. Klavir kod Getza je bio nedefinisan...sada cist. Gitara prijatna za slusanje. Violina bez ikakvih primesa...Kompletan utisak veoma pozitivan...nista se ne izdvaja...ne remeti muziku...sve je tecno.

Ovo je moguce uraditi sa ovim dacom jer je male tezine...ostaje da razmisljam kako da slicno izvedem sa cd plejerom.

:banana:banana:bananakakav tweak,strasan tweak

Sledecih dana probacu ovo vesanje sa phono ampom...mozda mi se posreci.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Zaboravite na podloske bilo koje vrste...

U nedostatku iceg pametnijeg,resih se da ubijem vreme sa eksperimentisanjem necega sto mi je ,nicim izazvano,palo na pamet.

Korisceni su sledeci diskovi: GIPSY KINGS-"Love songs",STAN GETZ-"Getz/Gilberto" i STEPHANNE GRAPPELLI-"Verve jazz masters 11".

1. DAC stoji na polici koja je na nosacima ucvrscenim na zid...IMG_0068.JPG.ac5ca5c1c238f6e7c24428aaecf12e7c.JPG

Zvuk je pomalo zamucen,ne cuju se fini detalji...pozitivno je sto nema visokih koji udaraju u ganglije...slusljivo.

 

2. DAC stoji na drvenoj dasci,koja je sa tri siljka odvojena od police...predhodno pomenute.IMG_0069.JPG.fe569f1f496a74c1ac587f4887be5c70.JPG

Razlika je cujna...mnogo cistiji zvuk,skoro analiticki.medjutim... gitara kod Gipsy Kingsa je veoma iritirajuca na pesmi "Love and liberte"...visoki mi ne prijaju. Kod Grappellija se kod klavira i violine cuje neki dodatni poluton,koji "prlja" zvuk.

Eh,kad bi moglo nesto od oboje.

 

3. Moze...IMG_0066.JPG.b31ca4e27380330aeaf8ad57a530b173.JPG

DAC sada visi u vazduhu...i sve je na mestu. Klavir kod Getza je bio nedefinisan...sada cist. Gitara prijatna za slusanje. Violina bez ikakvih primesa...Kompletan utisak veoma pozitivan...nista se ne izdvaja...ne remeti muziku...sve je tecno.

Ovo je moguce uraditi sa ovim dacom jer je male tezine...ostaje da razmisljam kako da slicno izvedem sa cd plejerom.

:banana:banana:bananakakav tweak,strasan tweak

Sledecih dana probacu ovo vesanje sa phono ampom...mozda mi se posreci.

 

 

 

 

Iz cele ove priče potpuno je nebitno koja varijanta bolje svira, to je delimično podložno i ličnom ukusu.

Ono što je bitno je da je napravljena proba, eksperiment umesto da se čitaju i citiraju internet članci i bez razumevanja i kritičnog stava.

Takođe, test je još jednom pokazao nevernim Tomama da kontrola vibracija i razne varijante podloga i podloški itekako utiče na zvuk kod svih komponenti sistema i da biste to osetili ne  morate da imate HI AND sistem od par desetina hiljada eVrića.

Svaka čast za testiranje, to je pravi način bavljenjem ovim hobijem

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TurboMaximus said:

Placebo.

Nisam ovo pisao da bih nekog ubedjivao u istinitost mojih zakljucaka...prvu plocu sam kupio 1973.g. pa smatram da sam imao dosta vremena da izgradim sopstveni ukus,kao i da se upoznam sa razlicitim izdanjima istih nosaca zvuka.

Mozda moje usi nisu vise mladalacke,ali sasvim dobro prepoznajem razlike,meni cujne.

Stojim iza svega sto sam rekao o razlicitom zvuku istog daca,a na razlicitim polozajima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...