Jump to content


Media player MXQ pro TV Box android 11 4k 5G


milansombor

Recommended Posts

У техничким спецификацијама за овај Дак: FX-Audio X-6 које сам добио уз њега стоји следеће:

Sampling rate:

USB: 24 bit / 96 KHz

Optical / Coaxial: 24 bit / 192 KHz

Frequency response: 20 Hz - 20 KHz

 

На основу овога планирао сам да овај рачунар преко спдиф оптичког излаза повежем на оптички излаз на даку и да тако добијем звук 24/192.

Сада, мени су ту битна два питања:

1. Колико ћу ја на мом систему (описан у првом посту у овој теми) осетити разлику између 24/96 и 24/192 и ако хоћу

2. Како да знам да ли ће овај рачунар да испоручи 24/192 на оптичком излазу ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Хвала на информацији, решио си ме једне велике бриге 😀

Обзиром да овај дак то не може да детектује, како да ја будем сигуран шта добијам на излазу из рачунара 16-24 бита и 44-192 КХз, видим да користиш линукс па можда ти је и то познато.

Када сам открио да и на усб могу да добијем 24 бита сетих се да имам неки стари лаптоп па сам планирао да на њега инсталирам ЗоринОС.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, milansombor said:

како да ја будем сигуран шта добијам на излазу из рачунара 16-24 бита и 44-192 КХз

Trebalo bi da piše u plejeru koji koristiš. Barem je tako u AIMP i Abum Player na WIN, ne znam za Linux, ne trošim. Što se tiče fajlova 24/96 i 24/192 mnogi su napravljeni od 16/44,1, čak i od mp3. Ako sam plejer radi upsampling od fajla niže rezolucije, možda čuješ neku malu razliku, a možda i ne. U WIN se čuje veća razlika među drajverima za zvučnu karticu (ASIO, WASAPI, KS) odnosno među raznoraznim plejerima. Ja imam NOS (nonoversampling) DAC bez ikakvih filtera, tu se čuje mala razlika kad se radi upsampling na veću rezoluciju, kod ovih sa oversamplingom, digitalnim i analognim filterom mnogo manje, ako se u opšte i čuje.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, milansombor said:

Хвала на информацији, решио си ме једне велике бриге 😀

Обзиром да овај дак то не може да детектује, како да ја будем сигуран шта добијам на излазу из рачунара 16-24 бита и 44-192 КХз, видим да користиш линукс па можда ти је и то познато.

Када сам открио да и на усб могу да добијем 24 бита сетих се да имам неки стари лаптоп па сам планирао да на њега инсталирам ЗоринОС.

Poznato mi je, ali je priča oko toga malo duža, a mislim i potpuno nepotrebna... Dobio si više od jedne preporuke za audio servere bazirane na Linuxu koje su proverene i sigurno rade, a ti se opterećuješ potpuno nebitnim stvarima. Svako od predloženih rešenja daje "bit perfect" signal na izlazu i tu bi sva mudrovanja na temu audio fajlova različitih rezolucija trebalo završiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...