Jump to content


Media player MXQ pro TV Box android 11 4k 5G


milansombor

Recommended Posts

Поздрав свима на форуму.

 

Поседујем скроман аудио систем:

Појачало: Onkyo Integra A-8450

ЦД плејер: Sony CDP-797

Дак: FX-Audio X-6

Кутије: IQ Ted-4 (од пре десетак дана).

 

Музика ми је углавном у флак формату, максимално 24/192.

 

Размишљам да купим медија плејер из наслова (Media player MXQ pro TV Box android 11 4k 5G).

Судећи по спецификацијама у њега бих могао да сместим сву музику, а преко оптике бих га спојио на дак.

 

Шта мислите, како би ово радило? Има ли неко искуства са овим стварчицама?

 

Хвала свима на одговорима.

Link to comment
Share on other sites

Хвала на сугестији.

Мене више интересује да ли си можда имао искуства са овим или оваквим уређајима.

Да ли има смисла такав уређај додавати у мој систем ?

Link to comment
Share on other sites

1. Да

2. Не

Једноставно је то јефтина роба која може проћи за успутни стрим, гледање тв канала али не и врхунско уживање у слици или звуку.

Link to comment
Share on other sites

Milane, a šta ti je sada izvor za Flac-ove? Računar?

Dakle, DAC već imaš. Pokušaj iskopati (kao budget izvor) ChromeCast Audio. To je sada discontinued uređaj, što je šteta, bio je sjajan izvor za te novce, a uz eksterni DAC (ima u sebi i optički izlaz) postaje čak i veoma dobar izvor. Ima polovnjaka tu i tamo. A ako natrčiš na polovnjak, požuri, ode očas posla.

Za sve drugo, komplikuju se ili cena, ili jednostavnost upotrebe, ili ako pristaneš na "kompromis" više cene i boljeg uređaja, prevaziđeš DAC koji imaš, i onda ode sve u peršun, postaješ audiofil (rupa bez dna)... :P:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Поздрав,

хвала на предлогу и извини што тек сад одговарам.

Тешко је наћи тај уређај, нема га и не знам по којој би цени ишао.

Сада као извор звука користим рачунар па преко wifi везе "пребацим" звук на Apple Airport Expres, а са њега на дак и то одлично ради.

Једини проблем је у томе што да би то радило мора се користити ITunes плејер који не ради на линуксу те морам имати два паралелна оперативна система, па сам мислио да то решим јефтиним плејером који је успут скромних димензија и заузима јако мало места.

Међутим, што се тиче овог уређаја могу слободно да кажем да он не вреди ни толико мало новаца колико кошта:

1. Нисам добио уређај са спецификацијама од 8/64 ГБ меморије већ са 4/32 ГБ са образложењем да је овај "јачи" као плагијат и да не ради добро. Нисам хтео да се буним јер је човек стварно променио опис у огласу што ја нисам видео јер сам раније запратио оглас. Осим тога само поштарина би ме изашла 1.000,00 динара.

2. Апликације се често руше и флуидност у раду никако не одговара уређају који има 4 ГБ рам меморије.

3. На полеђини уређаја постоје излази AV и SPDIF који не раде. Звук сам добио тако што сам уређај повезао преко хдми кабла са телевизором, а телевизор SPDIF каблом на дак. Мој систем није такав да бих ја ту приметио неку разлику, али ето, не ради. Звук са јутјуба углавном није  квалитетан.

4. Музику сам сместио на додатну флеш меморију па приликом репродукције музике некада зна да запиње.

5. Уз уређај сам купиои додатну андроид тастатуру и флеш меморију па кад све то саберем за тај новац сам могао купити било какав полован лаптоп који би сигурно боље радио од овога.

 

Све у свему, ако неко има жеље да проба, да од прилике зна шта може да очекује.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Taj procesor je sasvim dovoljan za audio reprodukciju, ali predlažem da instaliraš neki Linux OS optimizovan za audio kao što su recimo Snakeoil, Volumio, Daphile, jer Windows sa gomilom nepotrebnih procesa to svakako nije... Ovaj prvi omogućava izbor više različitih plejera, dok je Volumio baziran na MPD, a Daphile na LMS/Squeezelite. Svi omogućavaju kontrolu preko odgovarajućih aplikacija za mobilne uređaje ili običnog browsera.

Link to comment
Share on other sites

Погледао сам ове дистрое, сви ми делују превише спартански, наравно не сумњам у квалитет. Ја бих ипак да имам пун ОС. Ако инсталирам линукс минт да ли то значи да ћу на том спдиф излазу добити 24 битни звук ако је снимак у 24 бита, или више ако је у већој резолуцији ?

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, milansombor said:

Погледао сам ове дистрое, сви ми делују превише спартански, наравно не сумњам у квалитет. Ја бих ипак да имам пун ОС. Ако инсталирам линукс минт да ли то значи да ћу на том спдиф излазу добити 24 битни звук ако је снимак у 24 бита, или више ако је у већој резолуцији ?

Niko ti ne brani da umesto headless verzije Ubuntu servera instaliraš desktop verziju i koristiš računar i za druge stvari, ali se onda gubi poenta instalacije optimizovane isključivo za audio. Na S/PDIF izlazu ćeš dobiti bit-perfect signal koji je limitiran tehničkim ograničenjima korišćenog digitalnog izlaza. Iz tehničke dokumetacije ovog Asrock mini računara se to ne vidi, ali bi u slučaju TOSLINK limit trebalo da bude 24/96, ređe 24/192.

Link to comment
Share on other sites

Да, у праву си, не види се у документацији.

Претпоставио сам да на излаз иде пун квалитет какав је на снимку, тј. ако је 24/192 да толико иде и на излаз.

Како да уопште знам колико на овом излазу могу да добијем ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...