Jump to content


Bi-amp, pro et contra


montenegrino

Recommended Posts

Prvo, u dilemi sam bio gdje da postavim pitanje, pa ako je pogresno, izvinjavam se unaprijed!

 

Naime, razmisljam o funkciji bi-amp za prednje zvucnike. Imam risiver Denon Avr-x1500h koji koristim u 5.0 sistemu zvucnika, i u toj varijanti imam dva izlaza koja se ne koriste. A s obzirom da ovaj risiver moze gurati prednje zvucnike u bi -amp modu, zanima me da li bi mi ova opcija donijela neke benefite kad je u pitanju stereo rezim za muziku? Trenutno imam za prednje zvucnike Q Acoustics 3020 koji nemaju duple terminale za ulaz. Ako bi dobio pobolisanje u zvuku, definitivno bi se odlucio da trazim neke zvucnike koji mogu raditi u bi-amp. Takodje, moze i preporuka zvucnika koji bi bili pogodni za ovo. Budzet do 500-600 eura max za nove a moze i polovno. Zbog prostora, veliki zvucnici mi ne odgovaraju, optimalno bi bilo do 30cm visine, moze koji cenat i iznad toga

 

 

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, montenegrino said:

A s obzirom da ovaj risiver moze gurati prednje zvucnike u bi -amp modu

Kao prvo bi-amp podrazumeva dva ampa za gurenje jednog para zvučnika. Ti na ovom AVR-u nemaš stereo pre-amp izlaz za drugo pojačalo, već samo SUB PRE OUT.

Jedino ako imaš neku opciju u pojačalu da SURROUND R i L pretvoriš u twiter stereo amp !!?? ... a FRONT R i L budu za donji deo zvučne slike.

Ako ćemo iskreno ja ovde vidim samo bi-wire opciju da ubaciš dva različita kabla u FRONT izlaze i kupiš nove zvučnike sa odvojenim konektorima za Hi i Low freq.

 

71T96WR0uOL._SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Би-амп је увек боља опција, два појачала возе једну кутију. Разлика је обично приметна, само склони обавезно џампере са звучника. Подеси шта треба у авр и јави утиске.

Наравно требаће ти дупли звучнички каблови.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gvlada said:

Би-амп је увек боља опција, два појачала возе једну кутију. Разлика је обично приметна, само склони обавезно џампере са звучника. Подеси шта треба у авр и јави утиске.

Наравно требаће ти дупли звучнички каблови.

Moji sadasnji zvucnici ne podrzavaju BI-AMP, nego s obzirom da sam otkrio ovu mogucnost na risiveru,zainteresovalo me je, pa razmisljam u tom pravcu. Ako bi dobio na kvalitetu zvuka, prvenstveno u stereo, onda bi isao u potragu za zvucnicima koji to omogucavaju.

Link to comment
Share on other sites

Добио би помак, не само би-амп већ и бољи звучници. Ако те даље не интересује, уради тако. У супротном, засебно стерео појачало даће још бољи звук али овај авр не можеш повезати на њега за предње итд.

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, montenegrino said:

Ako sam ja dobro ukapirao, sourround back izlazi sa svojim pojacalima mogu da se spoje u bi-amp mode na zvucnike koji to podrzavaju... to postoji i kroz meni da se podesi, za sourround back izlaze, da rade kao ZONE2, BI-AMP ili 7.1 varijanta. 46136305_ConneSP5.1BiAmpX15E3_DRDZILbhnaxnos.thumb.png.0ba01985a47b30ba87bfa5d20893cc7f.png

Da, ovako je izvodljivo, ali gubiš surround setup. Ako sam dobro razumeo koristiš ga trenutno.

Ako si odlučio da prodaš front + back par i dodaš nešto parica za neke ozbiljnije frontove sa opcijom bi-amp / bi-wire onda ok. Biće stereo daleko bolji. A eto, čak je i izvodljiv.

Link to comment
Share on other sites

Da, ovako je izvodljivo, ali gubiš surround setup. Ako sam dobro razumeo koristiš ga trenutno.
Ako si odlučio da prodaš front + back par i dodaš nešto parica za neke ozbiljnije frontove sa opcijom bi-amp / bi-wire onda ok. Biće stereo daleko bolji. A eto, čak je i izvodljiv.
Zasto mislis da gubim sourround? Gubim ga u varijanti 7.1, trenutno koristim 5.0 i nemam uslova da razvijam nista vise od toga. Mala je prostorija

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na gubitak sur back zvučnika, koje žrtvuješ za front bi-amp twitter.

Pitanje je kako AVR funkcioniše za 5.0 ako su ti zadnji izlazi vezani na front twitter.

Možda je ta opcija samo za Stereo procesing?

Link to comment
Share on other sites

О чему ти причаш? :)

Ако има опцију да нешто ради, уређај ће то и радити.

Човек користи 5 од 7 појачала, пита да ли може 2 некоришћена да додели предњим каналима и вреди ли то. Да и да. Боље је, приметна је разлика али није као боље појачало.

Link to comment
Share on other sites

О чему ти причаш?

Ако има опцију да нешто ради, уређај ће то и радити.

Човек користи 5 од 7 појачала, пита да ли може 2 некоришћена да додели предњим каналима и вреди ли то. Да и да. Боље је, приметна је разлика али није као боље појачало.

Upravo to, zasto ne bi uposlio 2 pojacala koja nicemu ne sluze? Ako ce poboljsati stereo zvuk. Znam da nije kao kad bi posebno stereo pojacalo guralo prednje zvucnike, ali za to bi morao uci u pricu sa zamjenom avr koji podrzava preout, pa nabavku pojacala koje ima direkt in...mnogo para bi to povuklo. A sa ovim, uz zamjenu zvucnika nadam se da bi dobio na kvalitetu zvuka.

S tim u vezi, ako moze neko da preporuci dobre a ne preskupe zvucnike koje imaju duple ulaze

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Može ovako, ja sam probao na mom Denon X2400h. 
Bi amp na surround back. Dva para kablova za svaki zvučnik. Boljitak, ali ne nešto preterano obzirom da to ide mnogo bolje sa nekim ozbiljnijim pojačalom. Pa sam se na kraju vratio na klasičan setup. 
A koje zvucnike imas?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Dragan Penev said:

Može ovako, ja sam probao na mom Denon X2400h. 

Bi amp na surround back.

Da li i dalje ostaje aktivna 5.0 funkcionalnost?

Iskreno ne znam, da li u tom bi-amp režimu AVR i dalje procesuira 5.0 zvuk na ostale zvučnike u sistemu i zaobilazi surr-back par.

Ja sam na to sumnjao.

Link to comment
Share on other sites

Da li i dalje ostaje aktivna 5.0 funkcionalnost?
Iskreno ne znam, da li u tom bi-amp režimu AVR i dalje procesuira 5.0 zvuk na ostale zvučnike u sistemu i zaobilazi surr-back par.
Ja sam na to sumnjao.
Kako ja kapiram funkcionisanje AVR, svaki kanal ima svoje nezavisno pojacalo, i na korisniku je da odluci kako ce ga uposliti. Naravno, u domenu moguceg, tj.onog sto je proizvodjac projektovao

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Father said:

Da li i dalje ostaje aktivna 5.0 funkcionalnost?

Iskreno ne znam, da li u tom bi-amp režimu AVR i dalje procesuira 5.0 zvuk na ostale zvučnike u sistemu i zaobilazi surr-back par.

Ja sam na to sumnjao.

Drzi se ti sterea :)

Link to comment
Share on other sites

Када се 7.1 запис слуша на 5.1 систему 4 сурр канала се миксују у 2. Ако си хифи чистунац онда то није добро... али ако се размисли да гомила људи слуша звук сурр филмова на стерео систему... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam A i B sistem u istoj sobi, pa sam iz Oppo-a uzeo stereo na pojačalo A sistema, a sa drugog daca u njemu (7.1) povezao analogni surr back L i R izlaz na pojačalo B sistema čiji su zvučnici iza pozicije sedenja.

Priznajem da je improvizacija, ali radi posao za po koji film.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...