Jump to content


Pioneer A676 mk1


DB.

Recommended Posts

Opet ja :) Nadam se da nisam previse dosadan i omrazen od forumasa. Poznanik je doneo ovo pojacalo kod mene da probamo da otklonimo kvar. Pojacalo radi, nista se ne greje previse, vrlo fino, ali nazalost samo u direct modu. Cim iskljucimo direct mod, zvuka nema. Javi se negde skoro necujno kada se pojaca do pola, tu proverim balans pot i radi. Takodje, non stop se cuje zujanje na zvucnicima, kada se volume pot smanji skroz, tada je intezivnije, kada se pojacava zujanje se smanjuje. Mirna struja u redu po upustvu, dc offset na oba kanala oko 58, 59 vdc. Ocistio sam sve sto je bilo potrebno kontakt sprejem, pregledao lemove, kondezatori i ostali delovi na oko deluju normalno. Pojacalo daje cist zvuk, bez distorzije. On kaze da mu zujanje i ne smeta toliko, jer on pojaca i slusa, ali zeli tonske kontrole. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

30+god. upotrebe, nađi dobrog majstora.

U redu je sa majstorima. Da ga imam, zar bih postavio ovde pitanje? Ovde su u pitanju tonske kontrole. Da se nesto slomilo, veze lose, nesto skinuto, radjeno, to bi se videlo. Pojacalo je u fabrickom stanju. Ovo bi trebao da bude mehanicki kvar, a nije...

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, giZ_Mo said:

На канал!

Direct spoljni prekidac vrsi pritisak na unutrasnja dva prekidaca. Jedan klikne, drugi ne. Razmontirao sam taj deo, mozda je tu problem u ovom drugom prekidacu, koji samo "prati" rad prvog unutrasnjeg bez kliktanja. 

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Ljuba Grozni said:

jesi li proverio omski da li prekidac ima kontakt na oba kanala ,kada je iskljucen direkt

Nisam, iskreno nije mi palo na pamet. Ma cudno se to ponasalo. Javi se zvuk kada se pojaca do pola, ali to se jedva, jedva cuje. Tada okrenem balans pot i tu sam video da pot radi. Sto za bass i treble ne mogu da tvrdim, okretao sam i njih, nisam cuo nikakvu promenu. Mozda pogledam jos jednom, kada budem otisao kod njega, to bude jednom godisnje, slucajno. :) Premda on je zadovoljan sa eq, njemu je bitno da to radi i svira. Nema okp, kao recimo ja :D

Link to comment
Share on other sites

On 25.4.2021. at 16:58, giZ_Mo said:

За почетак провери/замени кондове у напајању преампа, цца 200 динара.

Zamenio kondove i u napajanju preampa i u samom preampu. Nema promena. 

Link to comment
Share on other sites

Na prednjem panelu na ploci boje tona imas IC301, M5220, zameni ga i bice u redu. Nekoliko puta sam menjao taj IC, cim neki od potenciometara u tom kolu izgui kontakt, krene da osciluje i ode u vecna lovista...

P.S. Mozes staviti bilo koji dupli opamp, u principu, ali ja izbegavam one koji imaju FET na ulazu, dakle 5532 ili 4558 sasvim vrse posao

Link to comment
Share on other sites

On 1.5.2021. at 11:08, Gox co. said:

Na prednjem panelu na ploci boje tona imas IC301, M5220, zameni ga i bice u redu. Nekoliko puta sam menjao taj IC, cim neki od potenciometara u tom kolu izgui kontakt, krene da osciluje i ode u vecna lovista...

P.S. Mozes staviti bilo koji dupli opamp, u principu, ali ja izbegavam one koji imaju FET na ulazu, dakle 5532 ili 4558 sasvim vrse posao

Hvala na pomoci! Javljam, kada budem zavrsio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...