Jump to content


Beyerdynamic dt770 pro 80 + fiio k3


NakotoMagano

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Nedavno sam pazario pomenutu kombinaciju: Beyerdynamic dt770 pro 80 sluske i fiio k3 dac/amp. Prvo moram da spomenem da sam totalna audio neznalica i da prvi put koristim slusalice skuplje od 30e, tako da se ogradim unapred i da znate s kim imate posla :-)

E sada, nije da sam nezadovoljan zvukom, ali sam iskreno ocekivao vise. Prvo, jacina je korektna, ali nije da izuva iz patika, da kad odvrnem do kraja k3 da bude neprijatno glasno. To i nije bas slucaj pa me zanima da li k3 ima dovoljno snage za ove slusalice? Ja sam citao po netu dosta pre kupovine i stekao sam utisak da slusalice od 80 oma nije preterano tesko voziti, da cak moze i bez ampa direktno u kompjuter, ali da je svakako bolje se uzme neki. Probao sam i direktno slusalice da ubacim u lap top, ali to je tek tiho, to bi mi bilo sve vreme na 100% i opet najcesce ne bi bilo dovoljno glasno. S druge strane i za fiio k3 sam citao da moze da vozi i sluske od 250oma, pa sam mislio da ce sa ovima raditi bez po muke, medjutim ja volume dugme ne spustam ispod 60% recimo, sve ispod toga je previse tiho. Da li mi treba jace/kvalitetnije pojacalo ili jednostavno nisu najsrecniji par?

Drugo, sam zvuk... Ima dosta dobrih strana, ali recimo neki visi tonovi kao da odzvanjaju, ili recimo glasovi "S" i "T" kad se cuju u pesmama, nekako se cuju malo izmenjeno i za nijansu duze nego sto bi trebalo, kao da dolazi do nekog probijanja zvuka da se tako izrazim.

Da li je neko koristio ove slusalice i zapazio slicne probleme, da li je to mozda normalno za njih? Nesto ne verujem, jer sam procitao toliko dobrih review-a o njima, sve mi se cini da ja negde gresim, pa ako imate neki savet bio bih vrlo zahvalan...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

koristio sam beyerdynamic dt990pro 250ohm

 

mislim da sam ih upario sa jos slabijim k1 i ponekad q1 mkI. meni je bilo sasvim dovoljno glasno ali naravno na 80ak % (na k1).

sto se samog zvuka tice ne znam da li sam slusao masivniji open back HP bass. srednji su pouceni sa izrazenijim visokim u prevodu odlicne za rap, edm i sl.

sto se tice dt770 imaju slican sound sig kao 990 ali kad sam ih isprobao cula se povremeno rezonancija vrv je to sto ti cujes. to je prosto zvuk koji se odbija od zatvorene earcups i imas osecaj tog duzeg odzvanjanja. ja taj problem sa dt990 nisam imao , logicno posto su open back. e sad ako si raspolozen i iz bg mogao bih da ih testiras u nekoj od radnji i da zamenis ako si iste tu i kupio ili da prodas te dt770 ako ti se 990 pokazu bolje pa njih  da uzmes al ocekuj gubitak pri prodaji. cela dt serija je dosta stara iako klasici u HeadFi svetu. Jesi mozda razmisljao da probas dt880 ili nesto od sennheiser hd5xx serije. po meni su ti modeli balansiraniji i nisu toliko V shaped u frekventnom opsegu kao dt 990i dt770.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Mozda sam i ja pozurio sa prvim utiskom i otvorio temu pre nego sam ih malo vise isprobao. Naime isprobavao sam ih prvo slusajuci svoj omiljeni zanr - speed, power metal i to uglavnom samo dve grupe - blind guardian i sabaton. Prvo youtube/mp3 a onda i lossless fajlove... I na svim tim verzijama mi je upala u uvo ta rezonancija ili sta vec to bilo u mom slucaju. Kako sam presao na druge stvari da slusam, nigde vise nisam to primecivao, recimo metallica, iron maiden zvuce fantasticno. Isto tako kao sto si spomenuo - rap i elektronska muzika npr zvuce fenomenalno, zaista sam odusevljen. Mozda jednostavno ima nesto u tom tipu muzike koji ja uglavnom slusam sto im ne pase u potpunosti.

Ato se tice glasnoce i tu sam zadovoljniji kako je proslo neko vreme. Isto tako nisu ni svi ripovi podjednako glasni, u pocetku sam slusao neke tise, posle sam video da to moze dosta jace da se cuje, sada ih uglavnom slusam na manje od 50% i smeta mi glasnije pogotovo ako ih koristim duze u kontinuitetu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...