Jump to content


Pioneer N-70A vs Marantz NA8005


Koko Bil

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ocigledno isti efekat kao i na mene ostavlja strimer sprava.Skoro mesec dana mi je bio kolegin streamer u gostima i nisam ispustao telefon iz ruku,cak sam i gramofon zapostavio. Moguce to sve iz uz dac ali milina jedna kad ni komp ne moras imati ukljucen da poslusas omiljenu int.radio stanicu ili tidal.Zvuk je bio izvanredan, jazz24 ili paradise radio koji su mi omiljene stanice su daleko bolje zvucale.Jedva cekam da ga vratim u sistem i okacim dac u kp čitulje.

Nama koji nismo odrasli uz digitaliju taj konfor dodatno vise prija...drago mi ako sam te malo pogurao kad si me pozvao ka streamingu...uzivaj :cheers

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, R_R said:

Streaming je komfor, vinyl ljubav i hedonizam.

U ovom trenutku i ja tako razmišljam. U vezi s tim moguća je još jedna izmena u sistemu, ali ću o tome malo razglabati na temi Kokov sistem...

12 sati ranije, sondek said:

Nama koji nismo odrasli uz digitaliju taj konfor dodatno vise prija...drago mi ako sam te malo pogurao kad si me pozvao ka streamingu...uzivaj :cheers

Još si me više pogurao u pravcu Tidala. Video sam na vestima da je "...United Grupa potpisala ekskluzivni ugovor koji će SBB korisnicima omogućiti pristup TIDAL platformi, globalnoj muzičkoj platformi koja...". Uglavnom, kao što preko Telenora imam Deezer, iskoristiću priliku da preko sbb-a dobijem tidal. Ovo nije još zaživelo, zvao sam ih da se raspitam, ali kad ponude - biću među prvima. Onda će mi stvarno trebati još samo gramofon kad poželim hedonizam.

14 sati ranije, Heinz said:

Ako bi se kojim slučajem NA6006 poredio sa HK Citation Amp, koji bi ste uzeli i zašto?

Nisam čuo taj HK. Moje znanje o mrežnim plejerima je blizu nule. Ovaj koji sam kupio je i jedini koji sam čuo. O svim ostalima sam se tek obaveštavao na internetu....

15 sati ranije, nesone said:

Uzivaj! :listen

Hvala!

17 sati ranije, Arn said:

Čestitke! :thumbsup2

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Koko Bil said:

iskoristiću priliku da preko sbb-a dobijem tidal. Ovo nije još zaživelo, zvao sam ih da se raspitam, ali kad ponude - biću među prvima.

Upravo sam na Tidalu napravio nalog, pokrenuo jednomesečni trial za hi-fi/master paket, instalirao app i :listen

Ranije nisam mogao ni da napravim nalog. Tako da, rekao bih da je zaživelo.

Link to comment
Share on other sites

Mali off. Sto se tice SBBa i Tidala, SBB je izgleda, pre svih nas, imao informaciju da Tidal stize u Srbiju, pa je u pocetku delovalo da je to neki poseban dil. A s obzirom da je Tidal sad normalno dostupan u Srbiji, SBB slobodno moze da ispadne iz sheme. :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zvukoljub said:

Upravo sam na Tidalu napravio nalog, pokrenuo jednomesečni trial za hi-fi/master paket, instalirao app i :listen

Ranije nisam mogao ni da napravim nalog. Tako da, rekao bih da je zaživelo.

Upravo sam probao, i ne dozvoljava mi da napravim nalog. Opet ne dozvoljava. Gde je greska?

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, garson said:

Mali off. Sto se tice SBBa i Tidala, SBB je izgleda, pre svih nas, imao informaciju da Tidal stize u Srbiju, pa je u pocetku delovalo da je to neki poseban dil. A s obzirom da je Tidal sad normalno dostupan u Srbiji, SBB slobodno moze da ispadne iz sheme. :)

Ићи на сбб само због тидала је бесмислено. Ко је већ тамо, супер опција.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, gvlada said:

Ићи на сбб само због тидала је бесмислено. Ко је већ тамо, супер опција.

Kako je super opcija ako se ne znaju uslovi, ili imaš neke insajderske informacije?

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Koko Bil said:

Kupio Marantza NA6006.

MarantzNA6006.thumb.jpg.c348d8cc93b4940194201fcc517cba41.jpg
 

У здравље да се служиш!

Реци ми преко хеос на 6006, да ли може тидал мастер квалитет или иде до хифи? Ако знаш... хвала.

Link to comment
Share on other sites

Codec description
MQA encoding is lossy; it hierarchically compresses the relatively little energy in the higher frequency bands into data streams that are embedded in the lower frequency bands using proprietary dithering techniques but after the decoding the result would be the lossless archive.

Нисам се нешто интересовао до скоро. Питање јесте колико ће опстати.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je tu manje bitna stavka sto je lossy (mada mnogim audiofilima sigurno jeste), vec dostupnost, koja je za sad ogranicena na Tidal (od popularnih streaming servisa). Mislim da sam negde vidjao da mogu da se kupe albumi/tracks u MQA formatu.

A tu je i ovo sto je Zexx pomenuo, firmware, licenciranje, pa onda cinjenica da je MQA closed box u vlasnistvu jedne firme. 

S druge strane imamo Qobuz u high res, u open source flac-u. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...