Jump to content


Pioneer N-70A vs Marantz NA8005


Koko Bil

Recommended Posts

Definitivno sam, pod stare dane, rešio da se digitalizujem. Da umesto deka u sistem ubacim mrežni plejer. Taj bi plejer pre svega trebalo da ima dobar zvuk (kažem dobar, ne očekujem bogznašta), trebalo bi da se vizuelno uklopi, dakle da liči na audio komponentu. Bio bi povezan redovnim rca kablovima na pojačalo, dakle nikakvi digitalni outi mi ne igraju, da ima wireless - moj je sistem predaleko od rutera da bi se povezivao kablom, da mogu da koristim svoj deezer account, i to je otprilike to. Poluozbiljno već mesecima tražim, gledam, čitam i izbor mi se sveo na ove dve sprave. Nijednu nisam čuo ni video u akciji, ako ne računamo youtube. Pioneer mi je lepši zbog displeja u boji sa omotom albuma koji svira. Za njega na sajtu pišu i da je opremljen duplim premijum SABRE 32 Ultra DAC-om, što zvuči moćno iako ne razumem zašto je bolje kad je DAC dupli. Više traganja otkriva da se radi o dva ES9016s čipa, dok je Marantz opremljen Cirrus Logicovim CS 4398 čipom, za koji prilikom poređenja čipova kažu da ima 'smoother sound', što bi se računalo kao prednost.

Eto, to je moja dilema. Pa ako imate nekih iskustava sa ovim spravama, svaki je komentar dobrodošao...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deezer samo zameni za Tidal,trebao bi bti bolji zvuk.Imas i trial period od mesec dana da to besplatno proveris.Tidal je krenuo sad legalno u Srbiji i jeftiniji je nego dosad...btw krenuli smo istim putem od gramofona do stremera. Takodje mi je zelja da izbacim i dac iz sistema,dakle solidan streamer sa dac i tidal.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno! Nijedna od ove dve sprave nema wireless, zamislite to! Za novac koji traže nisu ugradili ono što ima ama baš svaki mobilni telefon bez obzira na cenu. Uz Pioneer opciono dolazi WiFi adapter AS-WL300. Bez njega na mrežu mogu samo kablom, a za Marantza adaptera ni nema, ide samo kabel....

Pa sad gledam druga dva kandidata koji izgleda rade sve: Marantz NA6006, sa zamislite, premijum SABRE 32 Ultra DAC-om, poznatim iz Pioneera N70A; jedino što ovde nije dupli nego je 'samo' jedan. Ima podršku za deezer (ima podršku za svašta ali meni treba ova), ima 2 antene za wifi i bt, ima varijabilni i fixni izlaz za analogni spoj sa pojačalom, čita mp3, wav i flac. Čita zapravo sve, ali meni su najinteresantnija ova 3 formata. I Yamaha NP-S303, koja ima sve to isto a zamalo duplo je jeftinija. Ustvari, ima jednu antenu i jedan analogni izlaz i 'famous Burr Brown DSD1791 chip from Texas Instruments'. E, sad, da li je bolji ovaj premijum ili ovaj famozni čip, to ne znam. Koliko se ja u te stvari razumem, vreme je pregazilo oba...
Ne znam, odluku moram doneti do sutra. Za sada sam ih iz nekih starih razloga naklonjeniji Marantzu, bez obzira na značajno veću cenu za istu stvar, ali nije isključeno da se predomislim. Da je ta Yamaha makar malo lepša...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Koko Bil said:

Taj bi plejer pre svega trebalo da ima dobar zvuk (kažem dobar, ne očekujem bogznašta), trebalo bi da se vizuelno uklopi, dakle da liči na audio komponentu. Bio bi povezan redovnim rca kablovima na pojačalo, dakle nikakvi digitalni outi mi ne igraju, da ima wireless - moj je sistem predaleko od rutera da bi se povezivao kablom, da mogu da koristim svoj deezer account, i to je otprilike to. 

Polovan Squeezebox Touch sve rešava  za 3 puta manje novca koji planiraš , a  zvuk sigurno nije 3 puta lošiji.

Sad videh cenu Marantza  - ispravka , 5 puta manje novca.

Edited by Green
ispravka
Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Green said:

Polovan Squeezebox Touch sve rešava  za 3 puta manje novca koji planiraš , a  zvuk sigurno nije 3 puta lošiji.

Siguran sam da si u pravu, ali ja još uvek robujem zastarelom dizajnu: mora da liči na audio komponentu... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Koko Bil said:

Neverovatno! Nijedna od ove dve sprave nema wireless, zamislite to! Za novac koji traže nisu ugradili ono što ima ama baš svaki mobilni telefon bez obzira na cenu. Uz Pioneer opciono dolazi WiFi adapter AS-WL300. Bez njega na mrežu mogu samo kablom, a za Marantza adaptera ni nema, ide samo kabel....

Pa sad gledam druga dva kandidata koji izgleda rade sve: Marantz NA6006, sa zamislite, premijum SABRE 32 Ultra DAC-om, poznatim iz Pioneera N70A; jedino što ovde nije dupli nego je 'samo' jedan. Ima podršku za deezer (ima podršku za svašta ali meni treba ova), ima 2 antene za wifi i bt, ima varijabilni i fixni izlaz za analogni spoj sa pojačalom, čita mp3, wav i flac. Čita zapravo sve, ali meni su najinteresantnija ova 3 formata. I Yamaha NP-S303, koja ima sve to isto a zamalo duplo je jeftinija. Ustvari, ima jednu antenu i jedan analogni izlaz i 'famous Burr Brown DSD1791 chip from Texas Instruments'. E, sad, da li je bolji ovaj premijum ili ovaj famozni čip, to ne znam. Koliko se ja u te stvari razumem, vreme je pregazilo oba...
Ne znam, odluku moram doneti do sutra. Za sada sam ih iz nekih starih razloga naklonjeniji Marantzu, bez obzira na značajno veću cenu za istu stvar, ali nije isključeno da se predomislim. Da je ta Yamaha makar malo lepša...

Trazi model pioneer n 50ae ili n70ae , imaju wifi i bolji su zvucno .

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Koko Bil said:

Poluozbiljno već mesecima tražim, gledam, čitam i izbor mi se sveo na ove dve sprave.

Marantzov brat od tetke Denon DNP-800NE ne dolazi u obzir? Ima wifi, ima Deezer, ima analogni izlaz, liči na audio komponentu, snalazi se sa mp3, flac i wav fajlovima. Ako se predomisliš i poslušaš @sondek-ov predlog za prelazak na Tidal, i za njega imaš podršku. 

Sve nabrojano, sem željenih 43 cm širine, ima i Bluesound Node 2i, ali poštujem stav da ga gabariti diskvalifikuju...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Arn said:

Marantzov brat od tetke Denon DNP-800NE ne dolazi u obzir?

Ma dolazi, nisam znao ni da postoji, uštedeo bih 20.000 u odnosu na Marantza, a dobio recimo bolji DAC u odnosu na Yamahu. Nažalost, ostala im je samo silver varijanta na lageru, a to mi nikako ne igra... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, siroma said:
  Hide contents

Arylic         Sa DACom

Neumorno troluješ svaku bogovetnu temu tom plastičnom igračkom, koji tačno deo je nejasan u zahtevu pokretača teme da uređaj treba da izgleda kao normalna audio komponenta?

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, nesone said:

Pisi iskustva.

Kupio Marantza NA6006.

MarantzNA6006.thumb.jpg.c348d8cc93b4940194201fcc517cba41.jpg
Dakle ne znam gde mi je bila pamet, pa ovo nisam kupio ranije. Ima HEOS aplikacija koja se instalira na telefon (tablet), pridruži joj se Deezer account i stvar fercera iz prve. Probao sam Deezer, radi kao što je radio i na tabletu. Ali glavna fora mi je radio. Ima gomila stanica, složenih po žanrovima. Ja sam nasumično odabrao Asterisk radio iz San Dijega i sit sam se nađuskao pre no što sam se nakanio da fotografišem spravu i napišem iskustva. Posle Talking Headsa pustili su Bad Company, pa Who, pa Cult, pa REM, pa Doorse, sve hit hita sustiže, ja se ne bih baš setio da vežem And she was i Feel like making love, ali fercera! Kad su pustili Kryptonite, tu sam malo iskulirao. Sad idu Floydi, Eclipse. Odlična stanica!

Nisam probao usb, a ne znam ni da li ću u doglednoj budućnosti. Jednostavno - ne treba mi. Na netu ionako ima sve.

Što se kakvoće zvuka tiče, savršeno sam zadovoljan. Mislim, šta god da prođe kroz ove moje Tannoye preko Tandberg comba mora da zvuči dobro. Soba je prepuna zvuka, kao i kad se puštaju ploče ili cedeovi. I to dobrog zvuka. Verovatno bi direktno poređenje cede plejera i deezera pokazalo mane ovog drugog izvora, ali suviše sam mator za taj sport. Ako same ne isplivaju, ja ih neću tražiti...

Hvala svima na učešću u diskusiji i pomoći!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...