Jump to content


Naim Nait 5i popravka


soundDog

Recommended Posts

Molim moderaciju da reaguje.Ocigledno trolovanje u odvlacenje teme u offtopic protiv pravila foruma.Serviser koga zvanicni zastupnik angazuje i ima pristup originalnim delovima poreklom iz fabrike je zvanican.Sve ostalo je debeo off i to nameran.

Nemam vise strpljenja za Trolove,obraticu se svaki put moderaciji i to javno.Sistem dosli divlji i oterali pitome ako vec postoji na ulici ne mora i na forumu.Ili cemo se izboriti sa trolovima i provokatorima ili ode forum u majcinu i nek bude farma.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Gox co. said:

Iskreno, boli djoka u Naimu ko servisira uredjaje u Srbiji. To je nadleznost firme Plejer koja ima ugovor sa vendorom i jedina je ovlascena za razgovore sa proizvodjacem. Vase je da u garantnom roku kontaktirate prodavca u Srbiji tj. njihov zvanicni servis na Novosadkom putu. Sve ostalo nije stvar za razgovor.

Hvala za info, mislio sam da je Naim ozbiljna firma i da kao takva želi da ima uvid u to ko i kako prčka po njihovim uređajima.

Link to comment
Share on other sites

Previše dramaturgije, a stvar je jednostavna. Ako ima loših lemova, ili ne valja RCA konektor, to se brzo nađe i reši. Znači ako nešto malo radi, malo ne radi, u pitanju je 90% mehanički problem. Ako nije to, ili se nema iskustva sa elektronikom, nosi se na servis čoveku koji ima iskustva sa tim uređajem, i može ako zatreba da nabavi neki specifičan deo od proizvođača uređaja, koji nije moguće naći na tržištu. A većina delova koliko vidim na slici nije ni po čemu specifična i može se nabaviti odgovarajuća zamena.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, giZ_Mo said:

Најзад си се опаметио :cheers

Види, види. Стари другари за оправку и продају, Гизмо и Ринге Раја...а ми деца чуч?

И ја се искључујем уз извињење покретачу теме.

Ако сам не решиш, имаш колегу који је у овој теми објективно појаснио механизам сервисирања, у овом случају Наим уређаја, који ће ти сигурно решити тај проблем.

Link to comment
Share on other sites

Prčka ili servisira, koliko vidim, za Naim svejedno.
Pa nije im sve jedno jer to regulišu preko lokalnog distributera, rekao bih da je logistički zahtevno kontrolisati i servisere i distributere u svim zemljama, no to je samo moje mišljenje...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@patason навик'о он тако код @giZ_Moда му се прчка. 
@Gox co.се најпристојније јавио и објаснио али ови што тврдише неистину не знају ни да се извину када нису управу - још и вређају опонашајући нечији рад прчкањем.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, somilenko said:

Pa nije im sve jedno jer to regulišu preko lokalnog distributera, rekao bih da je logistički zahtevno kontrolisati i servisere i distributere u svim zemljama, no to je samo moje mišljenje...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Vidi, radim u industriji medicinskih uređaja, gde je precizno definisano ko i kako servisira nešto - distributer MORA da pošalje čoveka na obuku kod proizvođača, gde ovaj MORA na kraju da polaže ispit i dobija sertifikat, gde je od strane proizvođača ovlašćen da servisira uređaje koje ovaj proizvodi. Sertifikat se obnavlja i proverava s vremena na vreme.

Ako to nije komplikovano jednom Siemensu koji sigurno ima više x prodatih proizvoda u svetu od Naima, ne vidim zašto bi to bio problem i njima. 
 

Distributer naravno odgovara za svog čoveka, ali proizvođaču je u interesu da i on ima jedan nivo kontrole, jer distributeri se menjaju, a na kraju ostaje odnos kupac - proizvođač.

Link to comment
Share on other sites

Vidi, radim u industriji medicinskih uređaja, gde je precizno definisano ko i kako servisira nešto - distributer MORA da pošalje čoveka na obuku kod proizvođača, gde ovaj MORA na kraju da polaže ispit i dobija sertifikat, gde je od strane proizvođača ovlašćen da servisira uređaje koje ovaj proizvodi. Sertifikat se obnavlja i proverava s vremena na vreme.

Ako to nije komplikovano jednom Siemensu koji sigurno ima više x prodatih proizvoda u svetu od Naima, ne vidim zašto bi to bio problem i njima. 

 

Distributer naravno odgovara za svog čoveka, ali proizvođaču je u interesu da i on ima jedan nivo kontrole, jer distributeri se menjaju, a na kraju ostaje odnos kupac - proizvođač.

Pa upravo je problem u specifičnosti i obimu servisnih intervencija dali ima smisla... Naim i njihova pojačala nisu raketna nauka a i mi smo u tom pogledu malo tržište, pa im verovatno nismo interesantni... No nije ni važno, ako se priznaje garancija i servisira originalnim delovima, ne bih rekao da je to neki veliki problem.

Za Devialet bih rekao da je nešto drugačija priča budući da je stvarno specifična topologija u pitanju...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u tome da li smo mi malo, veliko ili nikakvo tržište, stvar je u tome da li je ili nije (a u ovom slučaju nije) kod proizvođača definisana procedura obavezne obuke servisera.

Nije rocket science, ali se time izbegava budžologija i omogućava da za svakog kupca u svetu postoji identična usluga.

Ali dobro, kako god, tako je, kako je.

Link to comment
Share on other sites

ja ti garantujem da ni jedan ovlasceni serviser hi fija u Srbiji nikad nije isao na bilo kakvu obuku.

i ponavljam ti proizvodjace boli tuki, to je problem distributera, a kad se proizvodjacu javi vise nezadovoljnih kupaca i pozali se, opomenu ili oduzmu zastupnistvo i teraju dalje.

 

na ttrzistima gde se prodaje visestruko vise svima je u interesu da sve fercera (ne treba im sitna zarada na par neispravnih uredjaja) i da se uzimaju pare.kod nas serviseri imaju ocajan tretman od strane distributera, recimo traze da se popravlajju drajveri (u garanciji) a zamenske koje su dobili od proizvodjaca prodaju.

i po pravilu serviserima koji imaju svoj dobar posao (tako su ih i angazovali za servisere) pukne film i otkace distributere, pare ne zarade a ovi im natovare na ledja nezadovoljne kupce.

 

sa elektronikom je verovatno bolja situacija nego sa zvucnicima.

Link to comment
Share on other sites

Hehehehe, da sam mislio da ce se razviti ovolika rasprava, ne bih se ni javljao... Ali evo Vam jednog primera: Covek je kupio jedan od najskupljih sistema koji Naim trenutno prodaje, kostao je bas dosta kinte. U garantnom roku strada centralna komandna jedinica i dolazi na servis. Pregledam uredjaj, potpuno je mrtav,    ne moze se pokrenuti. Iz nekog razloga je stradao upravljacki modul koji nije popravljiv. Plejer reklamira NAIM-u da je uredjaj stradao uz svo postovanje uslova iz garantnog roka i iz Naima stiize odgovor sledece sdrzine: Poslacemo novi uredjaj ali stari morate da unistite tako da najmanji polomljeni deo ne sme biti veci od 5cm. I onda je moj dobri drugar Sandro iz Plejerovog servisa cekicem izlupao uredjaj bas onako kako su zahtevali. Sve je snimljeno i poslato Naim-u a oni su onda poslali nov uredjaj. Ja sam odbio da budem egzekutor, nisam imao srca da unistavam... A sto se prckanja tice, prckamo mi svi i ako vas bas interesuje moje prckanje mozete me pratiti na Instagram profilu G_lab_audio ali bas ako vas interesuje... U suprotnom nemojte... Trenutno sam pod pratnjom Electrocompanieta i Audiolab-a, prckam nesto i za njih, sta cu, moramo da prezivimo... Pozdrav svima i spustite tenziju, nema potrebe, stvarno....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Gox co. said:

Hehehehe, da sam mislio da ce se razviti ovolika rasprava, ne bih se ni javljao... Ali evo Vam jednog primera: Covek je kupio jedan od najskupljih sistema koji Naim trenutno prodaje, kostao je bas dosta kinte. U garantnom roku strada centralna komandna jedinica i dolazi na servis. Pregledam uredjaj, potpuno je mrtav,    ne moze se pokrenuti. Iz nekog razloga je stradao upravljacki modul koji nije popravljiv. Plejer reklamira NAIM-u da je uredjaj stradao uz svo postovanje uslova iz garantnog roka i iz Naima stiize odgovor sledece sdrzine: Poslacemo novi uredjaj ali stari morate da unistite tako da najmanji polomljeni deo ne sme biti veci od 5cm. I onda je moj dobri drugar Sandro iz Plejerovog servisa cekicem izlupao uredjaj bas onako kako su zahtevali. Sve je snimljeno i poslato Naim-u a oni su onda poslali nov uredjaj. Ja sam odbio da budem egzekutor, nisam imao srca da unistavam...

A da li je ovo standardna procedura ili važi samo za Player/naše tržište?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...