Jump to content


Naim Nait 5i popravka


soundDog

Recommended Posts

U poslednje vreme je levi + izlaz za zvucnik poceo da zeza u smislu da se zvucnik skoro ne cuje, odnosno vrlo tih zvuk bez basa. Probao sam zamenom zvucnika na izlazima i definitno je do ovog jednog obelezenog na pojacalu. Takodje, ovo zna da varira, kada malo ubacim/izbacim cinceve zvucnika na pojacalu, zvucnik proradi u punoj visini zvuka, ali vrlo brzo opet prestane.

Na osnovu ovih informacija, ukoliko otvorim pojacalo da li je ovo popravka koju ja mogu proverim ako pogledam (ispitam) odredjene kontakte, ili je ipak za majstora?

Ako je za majstora, molim preporucite servis ili pojedinaca.

Hvala.

 

image.thumb.png.091172933a2007b4e814784ff7ba9f9b.png

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, soundDog said:

Takodje, ovo zna da varira, kada malo ubacim/izbacim cinceve zvucnika na pojacalu, zvucnik proradi u punoj visini zvuka, ali vrlo brzo opet prestane.

Уређај је веома прост иако делује да има богзна шта. Улазни конектори, проверити лемове и заменити улазе ради пробе/елиминације.

Просто зар не?

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, ab said:

Такав податак би претпостављам морао бити истакнут на официалном сајту Naim-a?

Ja do sada nisam čuo za nekog proizvođača nečega koji na sajtu ima izlistane ovlašćene servisere iz celog sveta, što ne znači da takav ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, ab said:

Такав податак би претпостављам морао бити истакнут на официалном сајту Naim-a?

Ne.Serviseri nikad nisu na sajtu,ne mislim na naim  vec uopste.Informacije budu o distributeru. Gox co jeste vec radio zvanican servis za naim, odnosno distributera.Pisalo se vec na tu temu na forumu. Delovi koji se ugradjuju zvanicni serviseri dobijaju se od naima i popravke se vrse po naimovom servisnom uputstvu.

Link to comment
Share on other sites

Trolujes ili ti stvarno nije jasno? Serviser sa kojim naim direktno komunicira,salje mu originalne delove za uredjaje koji se van tog zatvorenog kruga proizvodjac/distributer/ serviser ne mogu nabaviti... u i van garancije je naimov,distributerov nebitno...Ni ne zanima te zapravo ustvari,jasno je.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Evo Vam razjasnjenja. Plejer je zvanicni prodavac i distributer za Naim u Srbiji. Ja sam samo serviser koji je radio servis za Plejer  a za sve nabavke rezervnih originalnih delova od NAIM-a su zaduzeni oni. Ja samo ugradjujem te delove i obavljam servis. Konkretno , kod tog modela ima jedan veliki problem sa optocouplerom koji prati sva stanja unutar pojacala i obicno je on taj koji je problematican. Bez detaljnog pregleda, tesko je reci sta je uzrok kvara

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2021 at 5:20 PM, soundDog said:

U poslednje vreme je levi + izlaz za zvucnik poceo da zeza u smislu da se zvucnik skoro ne cuje, odnosno vrlo tih zvuk bez basa. Probao sam zamenom zvucnika na izlazima i definitno je do ovog jednog obelezenog na pojacalu. Takodje, ovo zna da varira, kada malo ubacim/izbacim cinceve zvucnika na pojacalu, zvucnik proradi u punoj visini zvuka, ali vrlo brzo opet prestane.

Na osnovu ovih informacija, ukoliko otvorim pojacalo da li je ovo popravka koju ja mogu proverim ako pogledam (ispitam) odredjene kontakte, ili je ipak za majstora?

Ako je za majstora, molim preporucite servis ili pojedinaca.

Hvala.

 

image.thumb.png.091172933a2007b4e814784ff7ba9f9b.png

probaj da promeniš činčeve,logično

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Gox co. said:

Pozdrav svima. Evo Vam razjasnjenja. Plejer je zvanicni prodavac i distributer za Naim u Srbiji. Ja sam samo serviser koji je radio servis za Plejer  a za sve nabavke rezervnih originalnih delova od NAIM-a su zaduzeni oni. Ja samo ugradjujem te delove i obavljam servis. Konkretno , kod tog modela ima jedan veliki problem sa optocouplerom koji prati sva stanja unutar pojacala i obicno je on taj koji je problematican. Bez detaljnog pregleda, tesko je reci sta je uzrok kvara

Да, то је права информација.
Хвала, овде неки шире нетачне информације да Наим директно комуницира са овлашћеним сервисером, а истовремено знају да податак о сервисеру не постоји код Наима.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, R_R said:

Niko nije ovde napisao da serviser direktno komunicira sa Naimom, ali isto tako ne može bilo ko i bez znanja Naim-a da popravlja njihove uređaje u garantnom roku.

 

On 12.4.2021. at 20:37, sondek said:

Trolujes ili ti stvarno nije jasno? Serviser sa kojim naim direktno komunicira,salje mu originalne delove za uredjaje koji se van tog zatvorenog kruga proizvodjac/distributer/ serviser ne mogu nabaviti... u i van garancije je naimov,distributerov nebitno...Ni ne zanima te zapravo ustvari,jasno je.

:rolleyes:

 

On 12.4.2021. at 17:49, R_R said:

Mislim da je user @Gox co. ovlašćeni serviser za Naim.

Болдовано и подвучено је нова паушална изјава?

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, boli djoka u Naimu ko servisira uredjaje u Srbiji. To je nadleznost firme Plejer koja ima ugovor sa vendorom i jedina je ovlascena za razgovore sa proizvodjacem. Vase je da u garantnom roku kontaktirate prodavca u Srbiji tj. njihov zvanicni servis na Novosadkom putu. Sve ostalo nije stvar za razgovor.

Link to comment
Share on other sites

Smaras covece za medalju... zapravo trolujes.Tema te ne zanima nemas naim,ni ne planiras.Samo da se napravis pametan,provociras.

Gox se i ranije javio na korisnickoj temi,objasnio oko nabavke dela koji se ne moze mimo naima nabaviti.Kolega je forumski sa inace dobrim rejtingom kao serviser,valjda nam svima tako lakse.30g naima iza sebe imam u vlasnistvu,naravno da znam da ne mozes dobiti deo od njih,a i serviserima nije dozvoljeno da posalju iz Uk,probao sam jednom prilikom cak uz to da platim ceo servis,a ne samo delove.Zbog komplikac8ja sa drzavom,carinom i shippingom. Totalno je nebitno ko nabavlja deo,bitno je da Gox kao serviser obavlja servis originalnim delovima koji poticu iz fabrike,odnosno ne improvizuje.

A ti troluj do mile volje.

Link to comment
Share on other sites

I samo da jos nesto razjasnim. Imao sam jako dobru saradnju sa Plejerom, dve i po godine sam bio podizvodjac radova za njih, rastali smo se u dobrim odnosima i zbog toga i dalje mogu da zatrazim nesto ako mi zatreba za servis bilo cega sto prodaje Plejer ali garantni rok je u njihovom iskljucivom vlasnistvu i oni odredjuju ko ce se baviti uredjajima, ja vise nemam obavezu prema njima a ni oni prema meni. Van garantnog roka ste dobrodosli a ostalo je kod njih. Ovim bih zaokruzio sve sto imam da kazem o ovom pitanju i na ovu temu. Svako dobro svima i ne dizite tenziju bez potrebe, ovo je samo nasa ljubav prema limenim kutijama a ponekad i drvenim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...