Jump to content


DAC izlazni napon


maxa78

Recommended Posts

Moj DAC (SMSL M500), kad je maksimalno pojacan (potenciometar na 40), ima izlazni napon od 7V.

Da li je bezbedno da toliki napon ide u pojačalo, ili je pametnije da ga smanjim (kada je potenciometar na34, napon je 4V)? Cisto da ne sjebem pojacalo.

Inače je balansiranom vezom spojen sa pojacalom preko CD ulaza.

Link to comment
Share on other sites

7VRMS ili 7VPP?  Čime si to izmerio?

Pojačalo ne možeš lako da oštetiš, jednostavno ode u klipping kad preteraš. Eventualno zvučnike možeš, ako ignorišeš izobličenje kad počne klipping, a kasnije i pojačalo ako sve to predugo traje.

Link to comment
Share on other sites

Prema ASR merenjima, nivo na balansiranim izlazima je oko 7 volti max, a inače je oko 4,3 volta što je sasvim prihvatljivo s obzirom da je balansirani izlaz u pitanju. Važnije je koliko je zasićenje ulaza na pojačalu, ako je preko ove vrednosti, slobodno odvrni DAC na max jer tako zadržavaš potpuno očuvan digitalni signal i headroom.

Link to comment
Share on other sites

7vrms. Nisam merio, našao sam na netu.

5 sati ranije, Zexx said:

 Važnije je koliko je zasićenje ulaza na pojačalu, ako je preko ove vrednosti, slobodno odvrni DAC na max jer tako zadržavaš potpuno očuvan digitalni signal i headroom.

Nasao sam podatak "Maximal input level >10 Volt RMS". Jel to to?

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, maxa78 said:

7vrms. Nisam merio, našao sam na netu.

Taj podatak bi trebalo da postoji u specifikaciji pojacala?

Obično stoje oba podatka, ulazna osetljivost (Input Sensitivity) i (pre)zasićenje ulaza (Input Overload). Koje pojačalo je u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...