Jump to content


Loše iskustvo sa kupovinom ploča u "Gigatronu"


Infidel

Recommended Posts

Ja kad sam 2014. god kupovao TV u Rumuniji u jednoj velikoj radnji - vidiš tv, kažeš hoću ovaj, odeš platiš na kasi, radnik ti donese nov u pakovanju i onda ga otvaraj i radi sa njim šta god hoćeš od testova. Ako nešto ne funkcioniše, doneće drugi primerak. To je po meni skroz ok praksa.

Link to comment
Share on other sites

Situacija je po tom pitanju mnogo zahebana.

Desilo mi se nedavno sam kupio usisivac na baterije u Gigatronu.Medjutim kada sam raspakovao kod kuce naravno video sam da nema baterije unutra,naravno na moju primedbu su rekli da je to fabricki pakovanje i da tako nesto nije moguce.

Pepipetije oko same reklamcije dobor znam jer radim u trgovini oko 20godina.

Na srecu znam licno sefa te poslovnice pa sam to resio lagano,inace se mora pribegavati alternativnim metodama:D

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, VU metar said:

Ваша права у бројевима

  • 14 дана - имате право да се предомислите уколико сте наручили робу преко Интернета, ТВ продаје, каталога, на презентацији или од продавца који се појавио на вашим вратима
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Thecoki said:

Situacija je po tom pitanju mnogo zahebana.

Desilo mi se nedavno sam kupio usisivac na baterije u Gigatronu.Medjutim kada sam raspakovao kod kuce naravno video sam da nema baterije unutra,naravno na moju primedbu su rekli da je to fabricki pakovanje i da tako nesto nije moguce.

Pepipetije oko same reklamcije dobor znam jer radim u trgovini oko 20godina.

Na srecu znam licno sefa te poslovnice pa sam to resio lagano,inace se mora pribegavati alternativnim metodama:D

Alternativne metode...

Amazon.com : SILVER - Aluminum Metal Alloy Baseball Bat Racket Softball  Outdoor Sports : Sports & Outdoors

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, garson said:

Ваша права у бројевима

  • 14 дана - имате право да се предомислите уколико сте наручили робу преко Интернета, ТВ продаје, каталога, на презентацији или од продавца који се појавио на вашим вратима

I da vratiš robu koja je potpuno ispravna i nema vidljivih oštećenja. Trgovci čak insistiraju da se vrati i ambalaža do poslednjeg kartončića, ali to nije pi zakonu.

Šta ako ti uvale polomljenu, musavu, izgrebanu....robu? Kako ćeš dokazati da to nisi ti uradio, već si je takvu dobio?

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, R_R said:

I da vratiš robu koja je potpuno ispravna i nema vidljivih oštećenja. Trgovci čak insistiraju da se vrati i ambalaža do poslednjeg kartončića, ali to nije pi zakonu.

Šta ako ti uvale polomljenu, musavu, izgrebanu....robu? Kako ćeš dokazati da to nisi ti uradio, već si je takvu dobio?

Nisam zalazio u detalje, samo sam copy/paste sa linka koji je kolega VU Metar ostavio, a tice se tih 14 dana i kupovine preko weba.

U principu, verujem da su zakoni slicni i u normalnim zemljama, samo sta firme tamo nisu u fazonu da ruse sebi reputaciju zbog 20-30e.

Npr nedavno sam kupio (u inostranstvu) online neku PC karticu koja kosta oko 50e, ispostavilo se da ventilator ne radi, i LED diode na njoj zezaju, inace kartica je bila ispravna (u smislu osnovne namene). Pokrenuo sam proces reklamacije, koji bi trebalo da podrazumeva slanje artikla nazad, proveru itd. Medjutim javili su mi da ne saljem nista, i da ce mi vratiti novac, a ja da porucim ponovo istu takvu ako zelim. Kontam da ih je smarao proces zbog 50e i da im je ovo bilo lakse i isplativije. Tako da sam imam 2 komada (prva ima tih par falinki, ali moze da se iskoristi). :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Koumbare said:

Nedavno sam uzimao TV u Tehnomaniji i isto sam pitao prodavca jer sam čekao skoro pola sata da neko od slobodnih kolega dođe da proverimo ispravnost proizvoda - da otvorimo nov, fabrički zapakovan TV i vidimo da li radi, nakon čega sam potpisao izjavu da je TV ispravan i da sam ga kao takvog preuzeo. A šta sam video? Video sam samo da se ekran upalio i da me pita koji jezik želim da izaberem... sve crno, nikakav test, znači da li prima struju praktično. Verovatnoća da ustanovim neke mrtve pixele - NULA!

Као што неко рече, преферирам мале фирме и мале продавце.

Жао ми је што ти се ово десило, ако неко још није сазнао Tehnomanija = Win win.

Само зато их избегавам.

 Другару су у Гигатрону дали лаптоп у кеси, без кутије.

Ја нисам имао проблема са Гигатроном, чак напротив, али купио сам нешто јако давно, има барем 10 година.

 Када сам куповао лаптоп у једној малој фирми, тражио сам да се упали и питао гаранцију за мртве пикселе. Све је прошло добро, осим појединих фирми који су ме отресли са врата (ваљда нису чули да постоји Линукс и да се може проверити да ли лаптоп ради без оперативног система).

 

 Ова држава је отишла у Хондурас када нема више црне листе продаваца. Потражите на интернету - продавци типа Win win, Telenor, Telekom ... То је неко удружење потрошача, а листа доста стара, негде из 2014. Нема новијих података. И треба да постоје црне листе фирми које не уважавају рекламацију и праве се луди. Ја сам имао среће са Win winom пре око 10 година, али сам одлучио (као што и сами знате) да их се клоним због лоше подршке корисницима у случају рекламације.

 Велика похвала за мале фирме типа Атом на Новом Београду и сличне. Атомци имају сервис у оквиру радње, па нема зафрканције ако нешто зафали. Праве људине. Штета што нису имали флешеве са 5 година гаранције, иначе би опет купио флеш код њих, као што сам раније радио.

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, garson said:

U principu, verujem da su zakoni slicni i u normalnim zemljama, samo sta firme tamo nisu u fazonu da ruse sebi reputaciju zbog 20-30e.

Suština.

A po ovome se vidi da mi nismo (niti smo ikad bili, a koliko vidim, skoro nećemo ni biti) uređena država, već skup pojedinica koji žive na skoro pa definisanoj teritoriji.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, garson said:

A i taj zakon koji su doneli pre koju godinu mi je, u najmanju ruku, cudan. Po njemu garancija je bar 2 godine, sto moze biti u suprotnosti sa garancijom proizvodjaca. Sta ako proizvodjac daje 1 godinu? Preostalih godinu dana pada na teret prodavca?

Законска гаранција је две године. А произвођач може да да само више од тога, не мање.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, garson said:

Sta ako proizvodjac daje 1 godinu?

Onda valjda proizvod nije saobrazan, ako se tako kaže. I pitanje da li može da se prodaje. 

39 minuta ranije, garson said:

Preostalih godinu dana pada na teret prodavca?

Ili to. 

 

Uz napomenu da se to odnosi samo na tehničku robu. Kad sam sinu kupovao akustičnu gitaru, naglasili su mi da je garancija samo godinu dana, pošto se akustična gitara ne ubraja u tehničku robu. 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, CA-RIA said:

Законска гаранција је две године. А произвођач може да да само више од тога, не мање.

Ne bas. Postoji dosta tehnicke robe sa 1 god garancije, propisane od proizvodjaca.

9 minuta ranije, Arn said:

Onda valjda proizvod nije saobrazan, ako se tako kaže. I pitanje da li može da se prodaje. 

Dakle, neki proizvodjac iz Azije, Amerike itd nije saobrazan sa srpskim zakonom i ne sme da prodaje robu? :rolleyes:

Ako tako predvidja srpski zakon, meni je to retardirano. 

 

Link to comment
Share on other sites

Brkate saobraznost i garanciju.

Svako ko pristane da prodaje nešto od tehnike na našem tržištu MORA da da saobraznost od 2 godine, a to se garantuje fiskalnim računom.

Državu savršeno boli uvo šta kaže proizvođač, za nju postoji uvoznik i on odgovara po našim zakonima. Npr. Apple daje garanciju na svoje proizvode 1 godinu. Amin. Ali na našem tržištu Apcom (uvoznik) pokriva 2 godine, jer mora. 1. godinu mu pokriva Apple, za drugu ne znam, možda imaju ugovor sa Apple-om, pa ne plaćaju sve iz svog džepa, ali po našem zakonu odgovoran je Apcom.

Garancija je preko 2 godine, MORA da se da garantni list, adekvatno popunjen. I opet je slično iz perspektive države Srbije. Garanciju daje uvoznik i može da je da koliko god želi da bude, nevezano koliko daje proizvođač. Npr. Corsair PSU ima 10 godina garancije proizvođača, uvoznik pokriva period saobraznosti. I to je potpuno legalno dogod se na sajtu kod maloprodaje ne reklamira drugačije.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, garson said:

Dakle, neki proizvodjac iz Azije, Amerike itd nije saobrazan sa srpskim zakonom i ne sme da prodaje robu?

Pa sad, ne bih smeo da tvrdim pošto nisam insajder, ali ne vidim kako drugačije. Možda i sme, ali onda teret produženja garancije pada na uvoznika/prodavca. Ne znam da li bi se neko toga prihvatio. 

 

9 minuta ranije, garson said:

Ako tako predvidja srpski zakon, meni je to retardirano. 

Inače redak slučaj da u ovoj zemlji nešto bude retardirano... B)

Link to comment
Share on other sites

To sve pokazuje da kao drustvo nismo spremni za evropske zakone. Daleko da branim prodavce, ali ne mogu da razumem da neko kupi busilicu, izbusi kuci sta mu treba i vrati je u roku od 14 dana?

Jedna poznanica radi u apoteci, kaze ljudi kupe spric (koji kosta 5-10 dinara) i dodje dan posle da vrati. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...