Jump to content


Loše iskustvo sa kupovinom ploča u "Gigatronu"


Infidel

Recommended Posts

Nedavno sam u Gigatronu kupio nekoliko novih ploča (imao poene za popust, pa da iskoristim).
Ploče sam naručio preko "Gigatron" sajta, ali sam, kao jednostavniju (da se ne jurim sa kuririma), izabrao opciju da ploče preuzmem u lokalnoj prodavnici i platim prilikom preuzimanja.

Nakon nedelju dana (ili malo više) javili su mi da mogu da preuzmem ploče u "Gigatron" prodavnici koju sam naveo. Otišao sam istog dana predveče.
Iako sam prilično žurio, prilikom plaćanja sam uočio da jedna od naručenih ploča nije "u celofanu" i da je omot pohaban. Skrenuo sam pažnju zaposlenima u prodavnici i oni su se složili da deluje da je ploča upotrebljavana.
Da ne komplikujem, uzeo sam ploču sa nadom da je, iako korišćena, ploča i dalje u odličnom stanju.
Na žalost, kada sam je kući izvadio iz omota neprijatno sam se iznenadio - ploča nije "normalno" korišćena, nego "zloupotrebljana" - više dubljih ogrebotina, otisci prstiju, zaprljana...
Na gramofonu se pokazalo da je neupotrebljiva: zbog izraženih ogrebotina ne može se slušati, jer su brazde oštećene i dolazi do preskakanja, na više mesta i na prvoj i na drugoj strani.
Takođe, ploča ima izraženo pucketanje.

Kontaktirao sa "Gigatron" službu reklamacija, ali nisam imao "sreće", kao što možete videti iz priloženog screenshot-a komunikacije.

Svestan sam toga da je trebalo da u MP objektu "odbijem" kupovinu navedene ploče, ali žurba, nisam razmišljao i uradio sam kako sam uradio.
Imao sam i prethodnu informacije da su u "Gigatronu" korektni što se (eventualnih) opravdanih reklamacija ploča tiče.

Govorimo o relativno maloj vrednosti ploče, ali želim da skrenem pažnju članovima foruma na moguću situaciju prilikom naručivanja i kupovanja gramofonskih ploča u "Gigatronu" (a možda i drugih stvari).
Ono što mi je enigma je kako je moguće da se ploča u ovakvom stanju uopšte nalazi na stanju kao nova na "Gigatron" lageru (Jedino normalo rešenje bi bilo otpis ovakve ploče na teret "firme")?

 

 

Fiskalni.jpg

Comm.gif

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bacite pogled na benchmark.rs forum, postoji nekoliko tema gde se članovi žale na iživljavanje od strane IT maloprodaja, tako da me ovo uopšte ne čudi.

Moj stav je da ploče kupujem od proverenih maloprodaja koje žive od toga, kako kod nas, tako i u inostranstvu.

IT opremu kod nas ne uzimam od “velikih” maloprodaja, da ne bih zažalio kad na tapet dođe ostvarivanje nekih prava u smislu saobraznosti i garancije. Kupujem od malih privatnika koje znam i online od proverenih maloprodaja sa zapada sa kojima se neću cigančiti oko garancije.

Link to comment
Share on other sites

Srećko, samo mi nije mi još uvek jasno zašto je uzeo tu ploču, kad je bilo očigledno da nije nova i neraspakovana. Jednostavno neću da odem iz radnje dok ne doneste ono što sam platio, ništa ne potpisuješ i ne preuzimaš, rasčistiš to na licu mesta. Ili nek pošalju novu pa sutra, prekosutra preuzmeš. Problem su pošta i razne kurirske službe, tu neme gledanje dok ne otvoriš i time su stvoreni uslovi za sve moguće prevare. Čuo sam skoro za slučaj gde su iz druge firme (Tehnomanija) poslali poštom stari neispravan uređaj, a plaćen je nov. Aj ti sad dokaži da nisi dobio nov uređaj.

Link to comment
Share on other sites

Zašto si je uopšte uzeo i zašto je nisi pregledao u radnji na licu mesta kad si već uočio da nešto nije kako treba? Ne razumem? Kad kupujem ploče koje nisu nove i u celofanu bukvalno po instinktu ih vadim iz omota i pregledam, ja sam mislio da je to sasvim normalna stvar kod ljubitelja vinila? ono da se zagledaš ko da imaš mikroskop u glavi a ne oči...

Ne može da se pozove na tih 14 dana i vrati jer mu nisu poslali nego je on preuzeo i samim tim prihvatio stanje u kojem mu je dato. Da su mu poslali na kućnu adresu onda bi imao tih 14 dana

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, garson said:

Ako se ne  varam, po srpskom zakonu (:lol:) ono sto je naruceno online moze se vratiti u roku od 2 ili 4 nedelje, cak i bez navodjena razloga za povrat. Naravno moguce da se ovo uopste ne postuje.

Treba pitati nekog koje su opcije.

Kad je nesto osteceno ili neispravno - stvari se zakomplikuju.

Cak i da nije preuzeo u radnji.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, milos said:

Zašto si je uopšte uzeo i zašto je nisi pregledao u radnji na licu mesta kad si već uočio da nešto nije kako treba? Ne razumem? Kad kupujem ploče koje nisu nove i u celofanu bukvalno po instinktu ih vadim iz omota i pregledam, ja sam mislio da je to sasvim normalna stvar kod ljubitelja vinila? ono da se zagledaš ko da imaš mikroskop u glavi a ne oči...

Ne može da se pozove na tih 14 dana i vrati jer mu nisu poslali nego je on preuzeo i samim tim prihvatio stanje u kojem mu je dato. Da su mu poslali na kućnu adresu onda bi imao tih 14 dana

Covek je i napisao da je on kriv sto nije proverio.

Poenta je - zasto bi pobogu morao da proverava??? Kupuje novo iz radnje.

Link to comment
Share on other sites

Srećko, samo mi nije mi još uvek jasno zašto je uzeo tu ploču, kad je bilo očigledno da nije nova i neraspakovana. Jednostavno neću da odem iz radnje dok ne doneste ono što sam platio, ništa ne potpisuješ i ne preuzimaš, rasčistiš to na licu mesta. Ili nek pošalju novu pa sutra, prekosutra preuzmeš. Problem su pošta i razne kurirske službe, tu neme gledanje dok ne otvoriš i time su stvoreni uslovi za sve moguće prevare. Čuo sam skoro za slučaj gde su iz druge firme (Tehnomanija) poslali poštom stari neispravan uređaj, a plaćen je nov. Aj ti sad dokaži da nisi dobio nov uređaj.

Saglasan sam.

Ni ja ne bih uzeo ploču u takvom stanju no to ne menja stvar u vezi sa poslovnošću Gogatrona.

“Fini” ljudi sa takvima ne pare.

Što bi mladi rekli Gigatron je pokazao da je dno dna!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam išao u radnju da kupim Bosh baterijsku bušilicu, bila je ekstra povoljna cena. Stra me bilo da naručim poštom i ako je ovlašćeni Bosh diler, proverio na sajtu. Doneo mi očigledno korišćenu. Kažem ovo nije novo, prodavac se vadi da su je držali u izlogu, pa kupci razgledali, zato je povoljna cena. Jedino što ja baš nisam blesav, jasno se vidi da je korišćeno, a ne stajalao samo. Naravno nema novu i neotpakovanu, samo tu. :ph34r: 

Uzeo sam drugi model, malo skuplju, neotpakovanu. Jedva je pristao da je probam tu na licu mesta pre nego što platim. Da sam naručio poštom dobio bih papak.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, R_R said:

Zato što kupuje u Srbiji.:wacko:

Secam se kako sam se ustrucavao da reklamiram kojesta dok sam ziveo u Johanesburgu, a onda mi rodjak isprica kako mu je zena na kasi zaboravila pakovanje banana... Ode on sutra, pa prvoj slobodnoj kasirki kaze da mu je supruga zaboravila banane na kasi prethodni dan, a ova kaze ''nema problema, gospodine, donecu Vam novo pakovanje''. Hvala, dovidjenja. 

Odem ti ja jednom da reklamiram slatku pavlaku (zamoli me ova sto je zaboravila banane, okupili se na rostilju kod njih), kaze da ne moze slag da se umuti. Odem u radnju, objasnim, a ova mi kaze ''jaaooo, gospodine, jaaako mi je zao sto je tako ispalo - zelite li da uzmete novu pavlaku ili da Vam vratim novac''? Moze nova, hvala. Izvolite, hvala i Vama, dovidjenja. Napomena: otisao sam u radnju bez racuna!!! 

Ovde u strahu prilazis kasi sa novcanicom od 2000 din. jer te ceka kiša uvreda a mozda i pesnica u zube sto nisi spremio sitan novac. 

Ovde mi drugar pre mesec dana reklamirao patike koje su pukle posle 5 dana (covek ni ne seta u njima, vozi autobus), ovi mu rekli da je njegova krivica sto su se obe patike rascepale uzduz! 
On se malo sa njima natezao, ne ide... Kaze, u redu, resicu ovo pitanje preko inspekcije, hvala. Zvali ga posle 5 minuta i rekli da moze da dodje po pare. 

Tako ti je i sa Gigatronom, moras da ih nagazis, pa sve i da si preuzeo ploce kod vlasnika Gigatrona na njegovoj kucnoj adresi sa FISKALNIM racunom! 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Što bi mladi rekli Gigatron je pokazao da je dno dna!

Ma svi su isti. Jedini je problem što je kod nas teško to isterati na čistac, kad se desi.

Kupio sam pre par godina nov prohromski bojler Gorenje od 80l, ne znam šta mi bi. Posle jedno 3 meseca napukao je kazan, na mestu gde je uvrnuta zaštitna Mg elektroda, nije montirana na grejaču nego na kazanu, samo kod njih i nigde više. Dobro da nije napravilo poplavu. Reklamiram, dođu zamene mi ceo bojler, poslali dečka pripravnika bez alata, samog samcijatog, morao sam ponovo sam da ga dihtujem na spojevima jer mali pojma nema, odmah je procurelo na spoju cevi i nepovratnog vetila. Ni teflon ne zna da namota, morao sam i da mu pozajmim papagajke.

Posle pola godine opet havarija, procureo na grejaču. Predložili su zamenu grejača, nisam hteo više ništa od Gorenje, samo sam ga skinuo i uzeo Elit Inox Čačak. 3 meseca sam se preganjao sa Gorenjem dok mi nisu vratili pare, a po bojler su došli sutradan po reklamaciji. Fabrika im je valjda u Pazovi.

Link to comment
Share on other sites

Ko nije ispratio pre nekog vremena, Gigatron se brukao kada je kao delio neke nedeljne i mesečne nagrade kupcima... Pa ih provalili da se jedna devojka ponavlja X puta kao dobitnik (samo joj stave naočare, kapu, vežu kosu, puste kosu i mislili niko neće skontati).

Nije konkretno u vezi sa pločama ali govori o kakvoj firmi je reč.

Link to comment
Share on other sites

Pisah malopre ortaku koji radi u Gigatronu, na ovu temu.

Kaze ako je naruceno preko weba moze se vratiti u roku od 14 dana. Rece da su zeznuli i prodali vec vracenu i ostecenu plocu. 

U prepisci sa Gigatronom stoji da je preuzeto licno u radnji, ali ako je naruceno preko weba mislim da je moguce vratiti plocu. 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem... otkad to mora da otvara pakovanje u radnji? Je l’ trebalo i gramofon u radnu da donese da posluša je l’ pucketa?

To što je falila folija je jedna stvar, druga stvar je to što je ploča oštećena. Kad je došao kući uvideo je da je oštećena i želi da reklamira, ne vidim ni najmanju grešku u tome što je on uradio.

Javi se društvu za zaštitu potrošača. Pa onda i inspekciji. Sigurno postoji pisani trag za tu ploču da je prodata pa vraćena u prodavnicu.

Mada... dovoljno im štete i ovo. Ovde na forumu je ciljna grupa koja kupuje ploče, a ovo im je lepa “reklama”.

 

Ja posle zezanja sa WinWin i Tehnomanijom prešao isključivo na KP. Kupio gomilu stvari tamo i ni jedan jedini put nisam imao potrebe da reklamiram bilo šta. Sve perfektno radi i dan danas. Pa čak i da mi je skuplje, opet ću radije iz principa kupiti na KP a ne od ovih monopolista. Sve isti vlasnik.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam uzimao TV u Tehnomaniji i isto sam pitao prodavca jer sam čekao skoro pola sata da neko od slobodnih kolega dođe da proverimo ispravnost proizvoda - da otvorimo nov, fabrički zapakovan TV i vidimo da li radi, nakon čega sam potpisao izjavu da je TV ispravan i da sam ga kao takvog preuzeo. A šta sam video? Video sam samo da se ekran upalio i da me pita koji jezik želim da izaberem... sve crno, nikakav test, znači da li prima struju praktično. Verovatnoća da ustanovim neke mrtve pixele - NULA!

Pitam ja prodavca jel im ovo praksa za sve što se kupi kod njih on mi reče da jeste, za sve što se lično preuzima u radnji. Naknadno pitam a šta ako neki od ulaza ne rade ili imam problema sa interfejsom ili konstatujem nešto sasvim treće kod montiranja i instalacije? Onda pišete reklamaciju koja se uzima u razmatranje... 

Na moj kiseli osmeh on je promrmljao samo da je to zahtev menadžmenta a ja zaključujem da je verovatno zahtev uvoznika koji ne želi da se bavi otpisom robe ili vraćanjem distributerima itd.

 

Ima nečega malo i u "našem mentalitetu" jer lično poznajem nekoliko ljudi koji žive preko i često koriste sistem "nisam zadovoljan" kako bi zamenili nešto što su kupili pre "n" vremena. Konkretno jedan od njih redovno menja kompjuterski hardver pred istek garancije bez ikakve doplate ili vrlo minimalne dodatka pri zameni. Tim sistemom praktično kupi jednom a uvek ima novo.

To mi je uvek bilo fascinantno s obzirom na naše okolnosti jer BUKVALNO mu niko nikakva pitanja ne postavlja. Sve što uradi je da deklariše da nije zadovoljan i da traži zamenu. Često to radi i poštom, pošalje trgovcu - oni mu vrate nazad šta traži i nikakav problem. Verovatno je pitanje i tržišta i kupovne moći... sa našim iskustvom i slučajevima kada hoćeš legitimno reklamiraš neispravan proizvod - čista naučna fantastika!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...