Jump to content


Streamer


Toza

Recommended Posts

'nači, ništa DAC, ništa multipraktik.

Treba mi dedicated streamer, da mogu na njega da prikačim bilo šta i da pušća muziku. Interni hdd, externi hdd, cd plejer, tv, lan, etc.

Podrazumijeva se da bude dobar, odličan. Treba da oduva zvučno intel NUC za početak.

Šta predlažete? 

Iskreno, ne znam ni šta da gledam i tražim osim nekog melca.

Lakoća rukovanja, gotivna aplikacija za drndoid i tako to i tome slično...

Poželjno lično iskustvo i poređenje sa nečim/nekim... recenzije sa neta i predlozi na osnovu njih, ok, može i to. 

Ma, samo udrite. Spreman sam za nove izazove i širenje vidika.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може ли додатно објашњење за горе предложени уређај у вези овог тех.податка:

"Ethernet Speed tested at 330Mbs"

Да ли је то ограничење ако је USB Hi-Speed (480 MBit/s), а овај уређај се ослања првенствено на USB?

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, ab said:

Може ли додатно објашњење за горе предложени уређај у вези овог тех.податка:

"Ethernet Speed tested at 330Mbs"

Да ли је то ограничење ако је USB Hi-Speed (480 MBit/s), а овај уређај се ослања првенствено на USB?

 

Uređaj sam slušao u kombinaciji sa L-Adapter napajanjem i FTA Callisto USB kablom i to je zvučalo sjajno, a to sa tehničkim podacima me nije zanimalo, tako da nemam odgovor.

Inače, Mbs je drugi način da se napiše MBit/s, to je isto.

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna začkoljica koju ne pomenuh ranije. 

Gustard x22 preko usb "čita" DSD sve do 512, kao i preko IIS koji je izveden preko HDMI priključka. Optika, AES/EBU i koaksijalni su tu malo "ograničeni".

To je sad puko teoretisanje i u realnom životu i nije mnogo bitno jer se sluša ponajviše rezolucija CD kvaliteta, ali eto...

Moon Mind2 mi je vrlo interesantan, ali i dalje je Melco 1a2 u ovom trenutku razmišljanja najidealniji, em zbog usb priključaka (eksterni hdd, DAC), a pokriva i sve ostalo. Stotka mi se ne dopada zbog izgleda. Liči mi na igračku.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, somilenko said:

9216 Kbps = 9 Mbps za 24/192, dakle, mnogo manje od mogućnosti streamer-a u smislu prenosa podataka...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Radi se i buffer-ovanje, pa se koristi i dosta veci protok, ali minimum koji mora da bude zadovoljen je za danasnje standarde smesan.

Bitnija je cinjenica da se i dalje vecina streamer-a bolje snalazi u 100 Mbps nego u gigabitnim mrezama. Rekao bih da je razlog zastarela kombinacija hardvera i softvera. Sasvim "slucajno" su "audiofilski" switch-evi najcesce upravo 100 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Да, гађаш ме тим подацима јер сам све управо и питао баш због тога што размишљам да ли ми је потребна гигабитна мрежа за увођење стримера базираног на RPi у личну употребу. 
 

@Tozaне знам да ли је овај оглас актуелан

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ab said:

да ли ми је потребна гигабитна мрежа

Па технички није, али ако тек сада уводиш каблажу и мрежне компоненте, помучио би се да нађеш да купиш ишта спорије од 1Gbps.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Toza said:

Moon Mind2 mi je vrlo interesantan, ali i dalje je Melco 1a2 u ovom trenutku razmišljanja najidealniji, em zbog usb priključaka (eksterni hdd, DAC), a pokriva i sve ostalo. Stotka mi se ne dopada zbog izgleda. Liči mi na igračku.

 

Jedno je sigurno - bilo koji Melco da odabereš cenovno će ne da oduva NUC , pre bih to nazvao "finansijkim cunamijem" . Nisam siguran da će i zvučni napredak biti jednakog "cunami" efekta. Šta konkretno zameraš NUC-u?Funkcionalno ne vidim velike razlike u odnosu na Melco.

Moj  prvi predlog bi takođe bio Allo Usb Brige . Jeftin je , možda te i prijatno iznenadi,a ukoliko ti se ne svidi lako ga možeš prodati.

Drugi predlog : ako si baš rešio da izdvojiš poveću sumu novcu za N1A , možda bi ipak bilo bolje da ta sredstva preusmeriš u dac.Prvo mi na pamet pada Baltic 3 . 

Idealno bi bilo , a i nije "nemoguća" misija , čini mi se , da sva tri uređaja probaš u svom sistemu i tako se odlučiš što ti je činiti.U svakom slučaju - sretno.

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na cjenovno oduvavanje nego na zvučno.

NUCu apsolutno ništa ne zamjeram. Naprotiv. Svjestan sam da je kvalitet/cijena na njegovoj strani.

Razmišljam i o novom DACu, ali on sad nije tema. 

Razmišljam o kompletno novom sistemu, jer je ovaj dostigao svoj maksimum u svakom pogledu. 

I vrlo, vrlo sam zadovoljan zvukom. Ali eto, malo želja za promjenom, malo crvić radi i tako.

Link to comment
Share on other sites

Подржавам проверу избора између USB и SPDIFa, и у односу на то конципирати следећу конфигурацију. 

Што се тиче стримера, @InSidesје у својој теми елаборирао и поставио домаћи задатак. 
Сада, у складу са првим пасусом, одлучити оћеш УСБ или СПДИФ.

И једно и друго захтева озбиљан приступ и имплементацију за врхунски звук.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, somilenko said:

Probaj @Dražo M2Tech kockice na NUC-u kod tebe, pa na SPDIF, čisto da vidiš ima li dobitka...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Uf.

Probao i nema tu boljitka ni pomaka.

Zapravo, m2tech ima "tehničku" stranu zvuka vrlo dobru. Fali mu muzikalnosti i života. Ima metalizirani pomalo "siv" zvuk. Gustard ga šije u svakom pogledu.

Gustard, vjerovali ili ne, može da stane na crtu mnogim izvikanim DACovima bez problema. Nema "život" lampi u lampizatorovim DACovima ali sve ostalo odrađuje na vrlo visokom nivou.

Usb ulaz je ipak ulaz broj jedan. U8 xmos i to radi više nego dobro.

Na starijem gustardu, mislim x12, je morala da se skine usb pločica da bi prosvirao bolje preko spdifa a kod ovog to nije moguće. A i nema potrebe, em bolje svira, em čita veće rezolucije preko usb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...