Jump to content


Slanje ploča u inostranstvo


Koumbare

Recommended Posts

13 minuta ranije, R_R said:

Hoće da nateraju na silu sve koji nešto prodaju preko interneta i to rade kao klasični trgovci, da otvore firmu, da bi državi plaćali porez. Dali su direktivu carini da prati slanje robe iz Srbije u inostranstvo i ovi slepo sprovode direktivu, po sistemu “ne puštaj ništa, tako je najbolje, neće niko moći da mi dođe u kontrolu i drka me”. A svi mi koji to ne radimo u kontinuitetu i ne zarađujemo od toga smo kolateralna šteta, za koju ih zabole.

Vidite šta se dešava sa frilenserima. Jednostavno, žele da od svake transakcije uzmu harač, s ovo je način da to ili suzbiju ili se ogrebu. 

Tako je, pravo u centar! 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo neko i da se javno pozabavi sa ovime... Kolekcionari gramofonskih ploča „kolateralna šteta“ rigoroznih provera

Ako ste kolekcionar ploča i muzičkih diskova, koje ste legalno kupili, i poželite da nešto od toga razmenite ili poklonite prijateljima ili rodbini u inostranstvu, da li ćete uspeti poštom da pošaljete pošiljku sa tim sadržajem zavisi isključivo od procene carine.

U želji da suzbije nelegalnu trgovinu pločama i muzičkim diskovima, nadležni su pokrenuli rigoroznu kontrolu čija su „kolateralna šteta“ građani koji šalju ploče na poklon i kolekcionari.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovde sve funkcioniše u koordinatnom sistemu odnosa: korist/rejting.

Ako je korist (za koga već treba) dovoljno dobra, a ne ugrožava rejting, onda je opravdano. 
Da li se sećate odluke od letos da se isele studenti iz domova? Čim su studenti izašli na demonstracije brže, bolje su povukli odluku, po sistemu, “šalili smo se”.

Link to comment
Share on other sites

Moj primer, pa zaključi sam.

Kupio od kineza displej za laptop pre nekoliko godina, stigao na carinu, platio pdv + carina, isporuče mi u poštu, displej polomljen. Kontaktiram kineza i objasnim mu, kaže čovek nema frke, pošalji, ja ti šaljem drugi.

E sad ide ono najzanimljivije....

Dođem u Savsku (tada se tamo išlo za slanje u inostranstvo), popunim buljuk papira, službenica pogleda šta je i gde ide i kaže na ovo ide carina. Ja kažem da sam platio carinu, da je stigao polomljen i da taj displej vraćam prodavcu da bi mi poslao ispravan. Ona kaže da je to sve okay, da sam platio carinu na UVOZ, a da sada plaćam carinu na IZVOZ. Gledam oko sebe da li je skrivena kamera, da li me neko zajebava, ali ne, tako je. Ok, pitam je, da li sada kada platim tu carinu i pošaljem displej, da li sam oslobođen carine kad stigne ispravan, jer sam je već platio. Ona ponosito odgovori, "naravno da ne, vi ste platili carinu na taj displej, kada vam stigne drugi to je nov displej, na koji morate da platite carinu, on nema nikakave veze sa ovim." Kako nema, mislim se, mamicu joj onu hohštaplersku, još me i zajebava povrh svega.

Da skratim...Displej nije vraćen, izmolio sam od kineza pare (bez troškova transporta, naravno) i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, R_R said:

Moj primer, pa zaključi sam.

Kupio od kineza displej za laptop pre nekoliko godina, stigao na carinu, platio pdv + carina, isporuče mi u poštu, displej polomljen. Kontaktiram kineza i objasnim mu, kaže čovek nema frke, pošalji, ja ti šaljem drugi.

E sad ide ono najzanimljivije....

Dođem u Savsku (tada se tamo išlo za slanje u inostranstvo), popunim buljuk papira, službenica pogleda šta je i gde ide i kaže na ovo ide carina. Ja kažem da sam platio carinu, da je stigao polomljen i da taj displej vraćam prodavcu da bi mi poslao ispravan. Ona kaže da je to sve okay, da sam platio carinu na UVOZ, a da sada plaćam carinu na IZVOZ. Gledam oko sebe da li je skrivena kamera, da li me neko zajebava, ali ne, tako je. Ok, pitam je, da li sada kada platim tu carinu i pošaljem displej, da li sam oslobođen carine kad stigne ispravan, jer sam je već platio. Ona ponosito odgovori, "naravno da ne, vi ste platili carinu na taj displej, kada vam stigne drugi to je nov displej, na koji morate da platite carinu, on nema nikakave veze sa ovim." Kako nema, mislim se, mamicu joj onu hohštaplersku, još me i zajebava povrh svega.

Da skratim...Displej nije vraćen, izmolio sam od kineza pare (bez troškova transporta, naravno) i to je to. 

Pa jebate...pa ne znam bil plak`o il se smij`o ..a jbte :order:order

Link to comment
Share on other sites

Šta sam sve doživeo u Savskoj, mislim da bih roman mogao da napišem, žarn crna komedija.

I to sve u pre-vučićevskom periodu, kada su vajne “demokrate” bile na vlasti, a u carini lebdeo duh Josipa Broza i radničkog samoupravljanja.

Ovo sam napisao samo iz razloga da shvatite da se ovde neke stvari ne menjaju, ko god da je na vlasti.

Link to comment
Share on other sites

Kako sve to lepo i usminkano izgleda u jednom severnokorejskom copy/paste novinskom clanku...pa makar da prostite i opozicioni bio.

Moram malo caps locka MAMU IM MAMINU ...pa jel neko ko hoce da zameni ili boze me sacuvaj i proda jednu ili dve ploce treba da otvori firmu,da bi mafiji malo poreza uterao. Pritom te u takvom sramnom postupku izmaltretiraju ko idiJota ...Pa ceo svet bez problema trguje preko ebay ...dok dodjes u rizik da si trgovac prodas kamion stvari,a ovi te hebu u zdrav mozak za plocu ili stvar koju reklamiras,cak i ne prodaješ.Zavode te u neke evidencije kao u komunizmu verovatno i kad kupis nesto sa zapada...

Da se razumemo,nisam dosad prodavao niti planiram da ikad prodajem ploce u inostranstvu, ali me ovo konstantno kopčanje na leđa od ovih SMRADOVA na vlasti vec zulja do te mere da im 100g robije svakom ponaosob zelim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, CA-RIA said:

Aко неког занима, враћају паре када врате пошиљку, само направите захтев.

Meni je ovaj princip vraćanja novca uz zahtev, pri čemu taj kome pišeš zahtev je odlučio da ti prihvati pošiljku, a onda je carina odlučila da ipak ne može, fenomenalan. Sam način, gde ti moraš da zahtevaš svoj novac, mi izaziva nagon na povraćanje. 
Da li je možda adekvatnije da pošta bude ta koja obaveštava da nije mogla da odradi uslugu koja je plaćena i nudi način povrata novca?

Ali ne, ovde moraš zahtev....a šta ako ga ne napišeš? Puj pike, proš’o voz, pravimo se ludi.....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, R_R said:

Meni je ovaj princip vraćanja novca uz zahtev, pri čemu taj kome pišeš zahtev je odlučio da ti prihvati pošiljku, a onda je carina odlučila da ipak ne može, fenomenalan. Sam način, gde ti moraš da zahtevaš svoj novac, mi izaziva nagon na povraćanje. 
Da li je možda adekvatnije da pošta bude ta koja obaveštava da nije mogla da odradi uslugu koja je plaćena i nudi način povrata novca?

Ali ne, ovde moraš zahtev....a šta ako ga ne napišeš? Puj pike, proš’o voz, pravimo se ludi.....

Slazem se sa tobom. Veliko mi je cimanje da pored svih obaveza idem sada u postu da pisem zahtev, nadam se da nisam zakasnio. Mada verovatno ce mi reci zakasnili ste rok za zahtev je 12h od trenutka vracanja posiljke ili ce vec izmisliti neku glupost.

Sada imamo problem. Zamislite situaciju, kupite novu/polovnu plocu online i niste zadovoljni zelite da je vratite. Postom ne mozete zato sto ste  kriminalac, koji trguje plocama, jedino ostaje neki kurir cija postarina premasuje iznos same ploce...

Link to comment
Share on other sites

Постоји теоретска могућност.

На документу за повраћај новца пише (лупам пример) - новац се враћа због тога што је пошиљка враћена, јер је у питању трговина.

 Рок за жалбу је осам дана.

 Ако неко не жели да га на царини "заведу" у блокче као трговца плочама, нек се жали у законом предвиђеном року.

Имплицитно следи, ко се не жали, да се сагласио да добије новац назад и да је трговац.

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo sam dosao iz poste i naravno prica ide ovako. Odakle vam to, ko vam je to rekao? Dodjite sutra prepodne kada je kontrolor tu pa cemo videti. A pre nedelju dana kada mi je paket vracen, zvao sam carinu i naravno niko se nije javljao. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZoSo said:

Evo upravo sam dosao iz poste i naravno prica ide ovako. Odakle vam to, ko vam je to rekao? Dodjite sutra prepodne kada je kontrolor tu pa cemo videti. A pre nedelju dana kada mi je paket vracen, zvao sam carinu i naravno niko se nije javljao. 

 

Имаш право на повраћај новца јер твој пакет није испоручен у иностранство.

Крај приче. Здрав разум ти је рекао.

Припрети неком инспекцијом, зашитом потрошача и тако то. 

Људи на шта ово личи, две поште, два универзума, каква је ово разлика.

 Надам се да ти није прошао рок за рекламацију.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...