Jump to content


Slanje ploča u inostranstvo


Koumbare

Recommended Posts

11 hours ago, milos said:

Da li neko zna jel možda možemo da šaljemo kasete i CDove u inostranstvo ili i njih vraćaju kao "roba komercijalnog karaktera"?

Mislim da će sve vratiti...mada sa druge strane, poslednje dve ploče koje sam poslao (novembar prošle godine), bile su vraćene, ali nakon što sam napisao izjavu ploče su bez ikakvih problema otišle i stigle na odredište...

Zaključak bi bio da tu izjavu treba odmah u startu napisati i poslati zajedno sa pločom/diskom/kasetom, i tada mislim da ne bi bilo vraćanja...ja nisam tako do sada uradio, ako neko jeste neka podeli iskustva...

Ja planiram da nakon 5-6 meseci mirovanja, opet postavim svoje ploče na Discogs, pa da vidimo...borba se nastavlja...

On 3/21/2022 at 4:04 PM, Koumbare said:

Zamrlo je slanje ploča u inostranstvo, samim tim i tema... 

Ako pogledate naše prodavce na Discogs, videćete da je kod većine slanje ploča u inostranstvo nikad življe, daleko od toga da je zamrlo...čak sam par puta tim prodavcima i postavio pitanje koji je njihov način slanja, naravno odgovor nisam dobio...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, milos said:

Da li neko zna jel možda možemo da šaljemo kasete i CDove u inostranstvo ili i njih vraćaju kao "roba komercijalnog karaktera"?

Ja sam nedavno tražio nešto i naišao na podatak da do 2 CD-a u istom pakovanju ne podležu carinskom pregledu. Mislim da je bilo i za kasete. Smorio sam se totalno jer nigde se ne pominju vinili.

Pokušao da nađem gde sa našao taj podatak (neki zvanični sajt carine) ali trenutno mi ne polazi za rukom.

  

12 hours ago, AlekTomBg said:

Ako pogledate naše prodavce na Discogs, videćete da je kod većine slanje ploča u inostranstvo nikad življe, daleko od toga da je zamrlo...čak sam par puta tim prodavcima i postavio pitanje koji je njihov način slanja, naravno odgovor nisam dobio...

Koje prodavce? Daj neka "imena" sa Discogsa...

Oni koji neometano šalju imaju nešto od sledećeg (sve rekla-kazala informacija):

1. registrovanu firmu pa šalju kao pravno lice

2. nekog sa pod brojem 1 pa šalju tako

3. imaju varijantu da su blizu granice pa šalju iz susednih zemalja

4. osnovali su udruženje pa na osnovu tog udruženja imaju, valjda, neki limit na mesečnom nivou za slanje

To su sve neke varijante što sam uspeo da saznam, posredno. Niko mi direktno nije objasnio od A do Š kako proces ide.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Koumbare said:

Ja sam nedavno tražio nešto i naišao na podatak da do 2 CD-a u istom pakovanju ne podležu carinskom pregledu. Mislim da je bilo i za kasete. Smorio sam se totalno jer nigde se ne pominju vinili.

Pokušao da nađem gde sa našao taj podatak (neki zvanični sajt carine) ali trenutno mi ne polazi za rukom.

To ima na sajtu pošte, ovde na primer piše da "Писмоносне пошиљке које не подлежу царинском прегледу садрже: до два оригинална оптичка диска (CD, DVD и слично)." U to računaju i vinile, ali nebitno je jer to nije razlog zašto se ploče vraćaju, carina ih ni ne otvara nego ih vraćaju na osnovu onoga što je deklarisano da je u paketu.

10 sati ranije, Koumbare said:

Oni koji neometano šalju imaju nešto od sledećeg (sve rekla-kazala informacija):

Da, ovo što si izlistao sam i ja sve čuo. Takođe, ako se nešto nije promenilo, ovo vraćanje se dešava samo sa beogradske carine, oni koji podležu novosadskoj ili niškoj mogu da šalju, i onda imaš ljude iz BG-a koji možda imaju nekoga u drugom gradu pa pošalju njima da pošalju dalje, ili sami odu i pošalju, sve zavisi. Takođe znam da prolazi ako ne deklarišeš da je ploča, nego, lupam, na primer "poster" ili tako nešto što ima smisla da je te veličine paket. Ovo je mnogo lakše za CD/kasete/singlice jer je paket manji i možeš da napišeš praktično bilo šta... ali to je verovatno carinski prekršaj, a možda i ne može ako ti u pošti gledaju šta je u paketu.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 10:02 AM, Koumbare said:

Koje prodavce? Daj neka "imena" sa Discogsa...

Evo par prodavaca koje sam našao za par minuta

Levce - 60 prodaja u poslednja tri meseca

Dejka - 31 prodaja u poslednja tri meseca

shaki162 - 34 prodaje u poslednja tri meseca, kada bih nastavio da tražim verovatno bih našao i one koji prodaju i puno više...

Sigurno je neka od gore navedenih fora slanja "ispod radara" carinske kontrole...

Link to comment
Share on other sites

shaki i dejka dominantno prodaju diskove, možda je do toga mada na njih nisam naletao ranije po discogsu što je i normalno jer se ja samo sa pločama mlatim... 

za levceta znam, čak mislim da mi je jednom i neko nešto rekao ko je i šta je al sam zaboravio.

u svakom slučaju, izgleda da je počelo da "curi" ili da može da "procuri" samo treba videti kako sa više detalja.

ja sam recimo lično primetio da je dosta "novih" prodavaca na kupindu, baš u vreme kad je discogs prestao da radi van Srbije, na na ovamo...

pored očigledno istih nickova tu je i taj sistem ocenjivanja, umesto tradicionalnih školskih ocena pa je jasno odakle su stigli ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O именима оних који шаљу није уљудно причати. Постоје и чланови са овог форума који уредно (на овај или онај начин) достављају људима плоче у иностранство (што није проблем). Проблем је што је званична прича да се ништа не шаље, а по оценама се види да није тако.

 Jeдан од продаваца који уредно (на неки, ко зна који начин) шаље робу у инстранство је

 

https://www.discogs.com/sell/seller_feedback/exyu-shop

 

 И није једини.

 

Мислим да би требало да оснујемо неко удружење па да продајемо заједно, јер овако више не иде.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 7:09 PM, milos said:

Da, ovo što si izlistao sam i ja sve čuo. Takođe, ako se nešto nije promenilo, ovo vraćanje se dešava samo sa beogradske carine,

Већ око годину дана враћају. Бојим се свима. Ја не живим у Београду па су ми враћали пошиљке за иностранство.

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2022 at 7:59 PM, AlekTomBg said:

Evo par prodavaca koje sam našao za par minuta

Levce - 60 prodaja u poslednja tri meseca

Где си се сетио Левчета, па то је правно лице, човек држи продавницу код "Дома омладине" у подземном пролазу.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne saljem u inostranstvo. Jednom sam se raspitao kako ide i koliko kosta da posaljem 5 ploca u CG i na tome je ostalo. Nisam vise pokusavao. Uglavnom ljudi poruce na adresu nekog od prijatelja u Srbiji koji im odnese, obidje ih, vide se ljudi.

Verovatno bi to "udruzenje" imalo nekih pogodnosti ali ja gledam da sto manje budem pravno lice.

Nego, da pitam: da li je neko razumeo nova pravila na KP? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pompi said:

Ja ne saljem u inostranstvo. Jednom sam se raspitao kako ide i koliko kosta da posaljem 5 ploca u CG i na tome je ostalo. Nisam vise pokusavao. Uglavnom ljudi poruce na adresu nekog od prijatelja u Srbiji koji im odnese, obidje ih, vide se ljudi.

Verovatno bi to "udruzenje" imalo nekih pogodnosti ali ja gledam da sto manje budem pravno lice.

Nego, da pitam: da li je neko razumeo nova pravila na KP? Hvala.

Проблем је када ти поруче људи из Америке или западне Европе, они немају сви пријатеље у Србији.

Правила КП јесте да ко обрће већи број огласа, треба и да плати за огласе, што је и нормално. Не утиче на оне који имају мали број огласа.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, CA-RIA said:

немају сви пријатеље у Србији

Zar? 😊

20 minuta ranije, CA-RIA said:

Правила КП јесте да ко обрће већи број огласа, треба и да плати за огласе, што је и нормално. Не утиче на оне који имају мали број огласа.

Da, to je jasno ali nedoreceno. Meni nije jasno sledece: ako platim npr. 800 din i za tri dana postavim 65 oglasa pa za tri dana zelim da postavim jos 5? Mogu li ih postaviti? Pod kojim uslovima? Jel' ulazim u drugi paket do 133 oglasa od 1600 din? Dva puta sam im trazio objasnjenje i oba puta su mi odgovorili i to veoma pristojno ali.. nestrucno. Npr. kazu da aktivacijom kp obnavljaca imam pravo na neograniceni broj oglasa?!? Koliko vidim, u kp obnavljacu nigde ne pominju neograniceni broj. Kazu, preko 3500 oglasa za nekih 3628 din.

I kad ga pitam da li mogu da platim za 65 a da postavim 85, on kaze da mogu neograniceno!?!

Link to comment
Share on other sites

KP има бољу видљивост на Googletu. :)

Нормално је да постоји цена обнове огласа, али нисам разумео зашто је поскупело, али добро, опет није страшно.

 Мало су испали некоректни са поскупљењем.

Link to comment
Share on other sites

Када сам се приватном поруком обратио особи са питањем како шаље с обзиром на рестрикције - одговор је био - (парафразирам) "Не знам о чему се ради, код мене све нормално". Ако неко крије да је правно лице, онда у реду, решена ствар.

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2022 at 10:26 PM, CA-RIA said:

Мислим да би требало да оснујемо неко удружење па да продајемо заједно, јер овако више не иде.

Ova ideja se i meni mota već neko vreme po glavi...koliko sam shvatio iz kontakta sa carinskim službenicima, ukoliko bi slanje išlo preko udruženja, tada ne bi bilo nikakvih problema...naravno to sve treba proveriti detaljno...svakako, ukoliko neko bude ulazio u ovu akciju, ja sam raspoložen.

Link to comment
Share on other sites

Prodaja ploca kod nas ide dobro i cene su u vecini slucajeva i vece nego na discogs tako da je realno veca steta sto ne mozemo da kupujemo nego da prodajemo preko discogs. Mslm mozemo da kupujemo, niko nam ne brani, ali je zbog shippinga neisplativo.

Link to comment
Share on other sites

Овде код нас људи су мање куповне моћи.

 На Купинду може да стоји цена нереалнија од Discogs, мерило је колико неко да за плочу, а не колико је неко поставио цену.

 Странци имају веће плате па зато више и купују.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2022 at 7:44 PM, AlekTomBg said:

Ova ideja se i meni mota već neko vreme po glavi...koliko sam shvatio iz kontakta sa carinskim službenicima, ukoliko bi slanje išlo preko udruženja, tada ne bi bilo nikakvih problema...naravno to sve treba proveriti detaljno...svakako, ukoliko neko bude ulazio u ovu akciju, ja sam raspoložen.

Многи људи су за али чекамо ко ће да оснује фирму па да се прикључимо. Мени је продаја готово потпуно стала тако да и оно мало плоча што имам не могу да продам. Није да је раније било сјајно али је ишло, овако више не иде.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 5/11/2022 at 10:45 PM, CA-RIA said:

Многи људи су за али чекамо ко ће да оснује фирму па да се прикључимо. Мени је продаја готово потпуно стала тако да и оно мало плоча што имам не могу да продам. Није да је раније било сјајно али је ишло, овако више не иде.

 

imam ja firmu, ali najveci problem sa firmom je pravljenje ulaza robe koju prodajes jer se radi o polovnim stvarima

Link to comment
Share on other sites

CA_RIA

On 8/8/2022 at 2:59 PM, ivan2116 said:

imam ja firmu, ali najveci problem sa firmom je pravljenje ulaza robe koju prodajes jer se radi o polovnim stvarima

Слажем се, али ово већ иде у раван послова рачуновође, како се правилно књижи и региструје фирма ако се тргује половним стварима.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Godinu dana kasnije ima li nekih novih informacija povodom ovoga? Čuo sam negde da kao može do 3 slanja mesečno, posle toga blokiraju, koliko je istina ne znam, nisam probao ništa da šaljem od kad je počela ova glupost, ali vidim da mnogi ako ne i većina nastavljaju da prodaju bez nekih očiglednih problema. Da li su se snašli preko nečije firme ili kako već ne znam. Čak sam čuo i ludu priču da ima neka pošta u Borči iz koje kao sve ide bez problema, svašta ljudi pričaju a niko ništa konkretno da kaže.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...