Jump to content


NESTOROVIC LABS NA-1 Cijevni Monoblokovi


TVRDY 1971

Recommended Posts

Poštovani svi,
 
prije svega, pozdravljam članove HiFi Foruma i otvaram ovu temu, pa svi koji žele neka se uključe.
Prvenstveno sam pokrenuo ovu temu s ciljem da riješim jedan slatki problem i vjerujem da će se naći netko tko je spreman pružiti dobrodošle informacije.
Naime, prije nekoliko dana sam postao vlasnikom jednog para raritetnih legendarnih High End cijevnih monoblokova NESTOROVIC LABS NA-1 ručno proizvedenih u svega 70-ak primjeraka (35 pari) krajem 1980-ih u USA čiji je konstruktor bio genijalni Mile Nestorović iz Srbije (tada bivša Juga), koji je početkom 60-ih godina prošloga stoljeća emigrirao u USA, svojevremeno bio audio inženjer i konstruktor u kompaniji McIntosh Audio (dizajnirao jedno od kultnih McIntosh-evih pojačala MC-3500), a kasnije osnivač vlastite tvrtke Nestorovic Labs.
Mislim da ne trebam spominjati kako su ovi monoblokovi jedan od ''svetih gralova'' za audiofile ne samo zbog svoje kvalitete, nego i zato što postoji vrlo malo primjeraka koji se nalaze u privatnim kućnim sistemima i nisu na prodaju, a ako se i pojave na tržištu nestanu u vrlo kratkom roku za pozamašnu svotu novaca.
Tu dolazim do bitnog u ovom mom postu - radi se o tome da bih ja volio naći nekoga tko ima znanja i volje da ove monoblokove malo uredi, počisti, izmjeri vrijednosti i sl., odnosno da ponovo zablistaju u punom sjaju jer su trenutno zbog starosti puni prašine i sl., a ja smatram da nemam dovoljno znanja za upustiti se u takav zahvat na cijevnom pojačalu.
Općenito je stanje vrlo dobro, čak odlično obzirom na starost, i bili su u aktivnoj upotrebi cijelo vrijeme, tako da je funkcionalnost neupitna, radi se više o kozmetičkom zahvatu i eventualno mjerenju vrijednosti i procjeni stanja lampi i ostalih elektroničkih elemenata kao i prijedlogu kakvo bi pretpojačalo bilo adekvatno tom rangu monoblokova.
Ja trenutno koristim doma u sistemu malo cijevno integrirano pojačalo Jolida JD-202A upareno s Revox B-77 MK2 kolutašem, Technics SL 1210 MK2 gramofonom i Thiel CS .5 zvučnicima plus još neke komponente, ali to ostalo nije bitno.
Da zaključim, bilo bi mi drago ukoliko nekoga ova priča zaintrigira, pa mi možete pomoći ili možda preporučiti nekog tko se dovoljno razumije u cijevnu elektroniku i High End Audio, a ima volje i vremena (naravno, uz adekvatnu naknadu) primiti se ovog zahvata na obostrano zadovoljstvo.
Unaprijed zahvaljujem na vremenu i komentarima.
I, živim u Zagrebu, tako da bi bilo poželjno naći dovoljno stručnog entuzijastu u bližem radijusu obzirom na kilažu od cca 70 kg zajedno (nije isključena Srbija, Slovenija ili BiH), voljnog za malo posla, te zabave i uživanja u rijetkoj prilici da posluša kako ovi cjevaši rade.
 
Srdačan pozdrav
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2021 at 10:38 AM, giZ_Mo said:

Поздрав и теби ал' далеко уз то и још 2 х хх.. Кг. :cheers

Ma, giZ_Mo nije danas ni udaljenost ili kilaža neki nepremostivi problem, moderna su vremena, dobre su ceste, automobili još bolji, puno je teže naći čovjeka/stručnjaka koji ima znanje i želi se primiti posla...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Лепо си му рек'о :thumbsup2

молим те, отвори четворо очију коме ћеш то препустити. Једно на почетку, десето на крају. 

тај што ти се јавио узео у рад једном човеку, а продао другом :order

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ab said:

Лепо си му рек'о :thumbsup2

молим те, отвори четворо очију коме ћеш то препустити. Једно на почетку, десето на крају. 

тај што ти се јавио узео у рад једном човеку, а продао другом :order

ab Naravno da ću dobro razmisliti i informirati se prije nego nekome u ruke povjerim ove dragulje. Trenutno skupljam informacije i nigdje mi se ne žuri... Ako su čekali 30-ak godina, mogu i još par mjeseci... :D

A, na prevarante sam svakakve u životu imao prilike naletjeti, pa sad pušem i na hladno, a kako onda ne bi na investiciju od nekoliko tisuća eura. ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ab said:

Изненади једном фотком нас са јефтинијим улазницама :loveface

Pa, mislio sam za slikanje pričekati dok se malo ne ušminkaju, kao cura kad izlazi u provod da svi zinu kad je vide, ali možda okinem koju fotku i sad, ovako, bez photoshopa... :D

Dobro kažeš, šteta je ne pokazati svima kad već nešto imaš..., kao i lijepa slika koja visi na zidu, a nitko je ne vidi... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 4/4/2021 at 10:23 PM, ab said:

Изненади једном фотком нас са јефтинијим улазницама :loveface

Evo, nakon godinu dana, ''Mile'' konačno stigao iz ''kozmetičkog salona'', pa smo ga malo izveli u šetnju, da se lampe zagriju.... 😁

20220524_220311 (1).jpg

Webp.net-resizeimage.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, TVRDY 1971 said:

Evo, nakon godinu dana, ''Mile'' konačno stigao iz ''kozmetičkog salona''

Super. Interesuje me, a verujem i ostale:

- šta je konkretno rađeno 

- ko je radio

- šta si odlučio za preamp

- koji su to lepi zvučnici u sistemu

Hvala unapred na odgovoru i pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 5/29/2022 at 10:57 PM, prophet said:

Super. Interesuje me, a verujem i ostale:

- šta je konkretno rađeno 

- ko je radio

- šta si odlučio za preamp

- koji su to lepi zvučnici u sistemu

Hvala unapred na odgovoru i pozdrav.

Ha, ha, malo sam zaglibio u gužvi s poslom i koječim i tek sad vidim da je bilo reakcija na moju objavu (nakon nekoliko mjeseci, ali bolje ikad nego nikad…).
Pa, evo, da zahvalim na pohvalama i pristojno odgovorim na pitanja:
-    Znači, monoblokove sam dao na uređenje dečkima iz firme Subing ( https://www.subing.hr ) i Electron Audio ( http://www.electron-audio.com ) koji imaju cijevnu tehniku u malom prstu i bave se tim stvarima već dugi niz godina
-    Nije bilo potrebe za nekim velikim zahvatima, uglavnom kozmetika, detaljno čišćenje prašine, kalibracija lampi, mjerenja i sl.
-    Spojio sam ih u Showroomu firme Slushaona ( https://www.slushaona.hr ) kod mog susjeda koji se bavi prodajom visokokvalitetnih slušalica
-    U sistemu na slici su ove komponente:
o    Nestorovic Labs NA-1 monoblokovi
o    Wadia A315 monoblokovi
o    Audio Analoque DAC i transport
o    Ayon Black Eye ozvučenje
o    Sumić Audio ( https://www.sumicaudio.com ) interkonekt kablovi
o    Black Rhodium zvučni kablovi
o    Yamaha tuner neki bezveze tek toliko… 😊
 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nixie said:

Ma milina jedna sve zajedno. To samo da gledaš, ne moraš ni da pališ. 🤣

Dobro je sad malo u ove zimske dane uključiti, pa se griješ na lampe umjesto na radijatore.... 😂

Jbg... plin je poskupio... 🤑 Ovako spojiš ugodno s korisnim... 💪

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mingus,Mingus said:

NESTOROVIC LABS NA-1 kao i zvucnici takodje Nestorovic,san koji smo imali osanmdesetih godina.Sta  reci nego da vam zavidmi i zelim lepo slusanje.

Da, točno, u zlatnim osamdesetima smo samo sanjali o nekim nedostižnim stvarima, gledali ih po izlozima trgovina i raznim časopisima, a sad smo napokon došli u priliku (i godine) kad si možemo to i priuštiti. Hvala na lijepim željama. Sigurno ću provesti lijepe trenutke ispred ovih dragulja. Jedino, ne znam koliko dugo ću se moći oduprijeti napadima potencijalnih kupaca, jer su me odmah nakon objave u javnosti obasipali velikodušnim ponudama da prodam... 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, TVRDY 1971 said:

Da, točno, u zlatnim osamdesetima smo samo sanjali o nekim nedostižnim stvarima, gledali ih po izlozima trgovina i raznim časopisima, a sad smo napokon došli u priliku (i godine) kad si možemo to i priuštiti. Hvala na lijepim željama. Sigurno ću provesti lijepe trenutke ispred ovih dragulja. Jedino, ne znam koliko dugo ću se moći oduprijeti napadima potencijalnih kupaca, jer su me odmah nakon objave u javnosti obasipali velikodušnim ponudama da prodam... 🙂

Čuvajte te dragulje, nije to za prodaju (koliko god da su ponude interesantne), osim ako nije baš pod moranje, a ne bih rekao da jeste.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/29/2022 at 1:04 PM, Operater said:

ja samo da pozdravim to sto je Nestorovic u pravom domu, gde je svest o njemu na odgovarajucem nivou i gde se pazi i koristi kako mu dolikuje!

svaka cast ! 

Opearter Hvala za podršku! Mogu samo reći da se sad, kad sam već zagazio u šesto desetljeće života, polako ispunjavaju snovi iz tinejdžerskih (nekad bi rekli - omladinskih) dana! Još dandanas pamtim kad sam, jednom prilikom, došao kod dobrostojećeg prijatelja iz srednjoškolskih dana (negdje oko 1985), a kod njega u dvoetažnom(!) stanu Revox kolutaš, Thorens gramofon, Nakamichi kazetofon, Sansui receiver i Celestion zvučnici! 😲 To je onda bio svemir! No, malo pomalo sam i ja upotpunio svoju kolekciju. 😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...