Jump to content


Pojacalo za JBL L110


Dudu

Recommended Posts

Pozdrav svima cenjeni forumasi, audiofili!

Danas sam dosao u posed ovih kutija i treba mi savet oko izbora pojacala 200-400 eur. Jako zelim da zadrzim l110 jer mi se taj zvuk jako dopao. Secam se da sam ih jednom slusao na Pioneer A9 (1981) i zvucalo je dosta otvorenije, a zvucna slika je bila neuporedivo sira nego na pojacalima koje trenutno posedujem, a to su Yamaha CA610 i Crimson 620 koji sam slusao sa jbl 4311. Na oba pojacala zvuci dosta zatvorenije i zvuk nema tu sirinu i vazdusastost ako tako mogu da se izrazim. Definitivno je Crimson rodjen za 4311, ali ne i za L seriju. Od zica imam VDH Thunderline i oelbach 4kv bakar. E sad... znam da su kombinacije sa nekim harmanom standard na ovom forumu, ali bih voleo da cujem i neko vase cenjeno misljenje, tj savet. Slusao sam skoro nekog Denona 735r i sa 4311 je zvucalo sve nekako digitalno i neprirodno sa mnooogo basa. Nije to bilo to! Zelim definitivno siru i otvoreniju zvucnu sliku. Smooth!

Nadam se da cete mi pomoci!

Veliki pozdrav!

D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvo ti vidi da propisno restauriraš taj zvučnik, promeniš ožičenje, kondove u skretnici, vešanja, eventualno ferofluid u visokotoncu ako ga ima, pa onda vidi ima li potrebe menjati amp. Taj zvučnik je star 40-ak godina...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...