Jump to content


Headphones @ InSides (AKG & Friends).


InSides

Recommended Posts

23 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Meni su super čučnuli ispod M&D kutija, rade posao.

У овом систему строго испод електронике, не планирам звучнике овде. Али очекујем добре резултате око Phonitor-а, зато што му је кутија мало звоњава.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мање више комплетно.

H9gpAiK.jpg

Technics SL-1210 MK7, у комбинацији са Gaia III подлошкама, преко Elac PPA-2 претпојачала, у SPL Phonitor балансирано.

Без поклопца:

DnPhdhx.jpg

Монтиран Denon DL-A110, MC мод код Elac-а, оптерећење 270Ω.

eVd7TdP.jpg

AudioQuest Diamondback RCA од грамофона до претпојачала, AudioQuest Diamondback XLR од претпојачала до појачала, AudioQuest NRG-Z3 од грамофона до AudioQuest PowerQuest 2 дистрибутивног блока.

Link to comment
Share on other sites

Хтедох да урадим потпуно нову полицу.

Али, жао ми је било да ова оде на смеће + потпуно нова значи трошак на нивоу пола грамофона.

Ово на врху је додатни ниво од MDF, унутрашно дампирано гумираном плутом, фарбано мат црно, и спојено са остатком полице преко сета нивелијарућих шиљака.

Link to comment
Share on other sites

На прво слушање, ради одлично. Нисам имао још превише времена да се занимавам ових дана, а хтео бих и да повежем грамофон на претпојачало балансираном везом (Elac PPA-2 има ту опцију).

10 sati ranije, Krca44 said:

P.S. Koja bese ukupna masa Denona i shell-a, molim te ?

Око 18.5 грама укупно са све overhang адаптером.

https://www.denon.com/en-us/product/turntables/dl-a110

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, InSides said:

Хтедох да урадим потпуно нову полицу.

Али, жао ми је било да ова оде на смеће + потпуно нова значи трошак на нивоу пола грамофона.

Ово на врху је додатни ниво од MDF, унутрашно дампирано гумираном плутом, фарбано мат црно, и спојено са остатком полице преко сета нивелијарућих шиљака.

Nemoj da je bacaš nikad. Ako rešiš da je udomiš nekome od nas, znaj da uvek ima neko kome se ovo mnogo sviđa. 😉

Link to comment
Share on other sites

Чини ми се да пре свега осталог, урадио бих балансиране адаптере за потпуно балансирану везу у систему од почетка до краја.

Могуће зато што, (1) звучница ја инхерентно балансирана, (2) уземљење код Техникса је потпуно одвојено од сигнала, (3) PPA-2 има балансирани улаз, (4) Diamondback је инхерентно балансиран и нема преклапања - само ми фали метод повезивања RCA конектора на XLR улаз.

Имам готове Neutrik адаптере (NA2MPMF), али тамо су пинови 1 и 3 интерно спојени, мени треба пин 1 да буде плутајући (или повезан на уземљење ручице).

Link to comment
Share on other sites

Ево пар Милошевих импресија од раније овде на форуму, док не стигнем да напишем своје:

Умало заборавих.

@VU metarје један од првих који нас је усмерио према Elac-овој Alchemy серији. Хвала друже, новчаник тебе криви. :)

Link to comment
Share on other sites

Свакако можеш да прођеш да га чујеш код мене, ако ти није предалеко.

За сада, могу да кажем да је noise floor најнижи од било ког грамофонског претпојачало којег сам имао прилике да чујем, свакако нижи од Devialet-а. Надам се да када га повежем у балансираном моду да добијем још бољи утисак.

Link to comment
Share on other sites

Opa, stigo ćumur...crni Tehniks. Javljaj utiske. Naročito me zanima izvedba balansirane veze. Najbolje bi bilo da se napravi neki bypass rca outa da bi se izbegli adapteri, ali to je već diy koji povlači ništavnost garancije, a ne znam ni za gotovo rešenje, kao što je KAB-ovo za MK2, koje je reverzibilno i ne skvernavi strukturu.

Nadgradba police je odlična, čak i bolje izgleda ovako nego li integralna nova polica. Nogice na Tehniksu se isto dobro uklapaju. Zanimala bi me usporedba sa G/GAE nogicama kojima bi se mogao očuvati originalni izgled, kome je bitan.

On 2.10.2022. at 18:13, InSides said:

Умало заборавих.

@VU metarје један од првих који нас је усмерио према Elac-овој Alchemy серији. Хвала друже, новчаник тебе криви. :)

Proštavajte, nije bilo namerno.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, VU metar said:

Naročito me zanima izvedba balansirane veze. Najbolje bi bilo da se napravi neki bypass rca outa da bi se izbegli adapteri, ali to je već diy koji povlači ništavnost garancije

Смислио сам, само треба да изведем адаптере. Ништа се не чачка на Техниксу. Начин на који су повезали ручицу омогућава да користим класични RCA до самог претпојачала, па тамо изведем конверзију конектора у XLR.

Не могу користити готове Neutrik адаптере (имам их) - зато и планирам преуредити Neutrik XLR конекторе тако да урадим нови задњи део конектора где бих убацио RCA конектор и посебни извод за уземљење (пин 1 на XLR-у). То свакако значи да морам користити и посебну жицу за уземљење, али то ми не смета уопште - када би грамофон имао директно DIN конектор или XLR конекторе, нема потребе од посебне жице за масу.

Link to comment
Share on other sites

Ako dobro kapiram, tako, adapterima, imaš spoj više, ali izgleda da je to nužno zlo.

11 minuta ranije, InSides said:

када би грамофон имао директно DIN конектор

Takav mod ima za MK2 od KAB-a, gde se direktno vezuje ožičenje ručice. Mislio sam na takvo nešto ali za MK7 čime bi se izbegli adapteri.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, VU metar said:

imaš spoj više

Па да, али је најбезболније. Ако то ради како треба, могу да лако склопим каблове RCA-to-XLR па да видим колико вишак споја утиче.

2 minuta ranije, VU metar said:

Mislio sam na takvo nešto ali za MK7 čime bi se izbegli adapteri.

Мислим да не може, зато што старије верзије имају "рупу" на дну испод ручице, а MK7 нема.

Нешто овако, на пример:

https://precisionsoundlab.com/products/xlr-sockets-mod

Али, како кажу и они "Not suitable for new GAE, G, GR and Mk7 series.".

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

па да видим колико вишак споја утиче.

Tako može, mislio sam da si već siguran da nema bolje i ne razmišljaš za drugu moguću soluciju.

 

1 sat ranije, InSides said:

Мислим да не може, зато што старије верзије имају "рупу" на дну испод ручице, а MK7 нема.

Nema rupe i drugačija je konstrukcija, ali mora da može na neki drugi način. Trebaš ga sam smisliti, ali pretpostavljam da ne bi dirao ništa dok je Tehniks nov. Koliko sam ja gledao slike rasklopljenog MK7 pada mi na pamet kao moguće rešenje nabavka rezervnog zadnjeg poklopca na kome bi se montirao din konektor i vezalo ožičenje ručice ili nešto slično u tom pravcu, možda izrada nosača umesto poklopca, ako je jeftinije ili bolje. Pitanje vremena je kad će neko od ovih fensi zanatlija uraditi rešenje i za MK7 i prodavati po ceni pola gramofona. Pričaj sa KAB Kevinom, možda zna koliko je izvodljivo ili ga čak sprema.

FXE1Xm1.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

Ако се не користе ужасни RCA конектори, реално не добијам ништа тиме да би мењао конектор на крају Technics-ове ручице.

Ево елегантног решења:

IMG_0012.jpg?v=1640018769

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, InSides said:

реално не добијам ништа тиме да би мењао конектор на крају Technics-ове ручице.

Valjda dobijaš to da ne moraš koristiti adaptere, a takođe zaobilaziš phono pcb u Technicsu. Nemam baš jasnu sliku kako izgleda ta promena koju planiraš na adapterima. Na slici gore nema adaptera.

Ja imam na umu konekciju din5 to 2xXLR. Sa KAB sajta: The advantage of the DIN system is that no signal current travels through the sheild. It also permits connecting to a balanced preamp stage; RCA's do not.

platedin.jpg

Ovo ^^^ se šrafi na mesto ovog, kod MK2, i dođe iznad rupe:

images?q=tbn:ANd9GcRle5VHAeV29rx_dZTA2C5

Ovo ^^^ kod MK7 je grugačije forme i lokacije, ono crno gore, pa treba se izraditi adekvatna zamena ili na njemu rupa za din. Princip promene i vezivanja treba da je isti, mada btw nije mi jasno čemu je veća phono pcb kod MK7.

MK2 vs MK7 phono pcb

sfhd122-1.jpg

TMNDypk.jpeg

 

Znam da nisi entuzijastičan za bilo kakve intervencije na Tehniksu, ali je dobra prilika za ovu diskusiju.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, InSides said:

Ако се не користе ужасни RCA конектори, реално не добијам ништа тиме да би мењао конектор на крају Technics-ове ручице.

100% се слажем поготову што може и да деградира ионако слабашан сигнал!

Идиотизам је умножавати отпор контаката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...