Jump to content


Headphones @ InSides (AKG & Friends).


InSides

Recommended Posts

Како сам и раније писао, цевно појачало за слушалице користи 6C54PI.

Нема пуно алтернатива за исте, а не да ми се да склапам разно-разне адаптере, тако да сам сматрао да је tube rolling практично немогућа мисија.

Нисам пуно значаја придајао исправљачици (EZ80/EZ81), што се показало прилично трагично. Наиме, када је мали поломио исправљачицу, купио сам неку генеричку (чини ми се JJ) и појачало задржало карактер. Неколико месеци након тог испада, један познаник ми је понудио пар цеви од старог радио апарата, међу њих и Tungsram EZ80.

Убодео да пробам дали ради, и након неколико трака, схватио сам да та исправљачица не напушта појачало док не цркне (или цев или појачало).

Једна мана те цеви - ужасно микрофонична.

У покушају да смирим ту микрофоничност, пробао сам неколико DIY решенија, која, мада су прилично смањиле микрофоничност, нису успели то у потпуности. А да и не помињем да су била ружна.

На срећу, Herbie's Audio Lab додао опцију за локалну испоруку, и неколико недеља након поруђбине, стигли три комада цевних дампера, модел SS-9.

Pa5krv3.jpeg

Ево како изгледају монтирани на цевкама:

IYuoR6d.jpeg

Након монтаже, микрофоничност је потпуно нестала.

Висока препорука за ове дампере, који, чак и за овај најјефтинији модел, нису баш јефтини ($16 комад), али раде посао и естетски су прихватљиви.

Link to comment
Share on other sites

Titanijum...teflon...pa i nije baš da može da se skocka u kućnoj radinosti tek tako dok proključa kafa.
Ха, ма имам тога онолико, мислим материјала, кафа се подразумева....

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, zbrujic said:

Razočaran sam.

Планирао сам неколико месеци. Али овај квалитет за три комада изашао би бар трипута више од цене "готових". :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ретко (бар тако мислим) располажем апсолутизмима, али овај си пут дозвољавам.

Након доста година, остварење сна (није дечачки, одавно нисам дечак, али исто како да јесте) - најбоље (*) појачало за слушалице на свету, SPL Phonitor 2.

NqcYycB.jpg

За почетак, ниједна од слушалица у систему (чак ни K-1000) нема икаких проблема са погоном и динамичким опсегом, опције за преслушавање су дар од неба, а тактилни осећај свих ових дугмад је као основа за ASMR видео.

Шта год да покушам да пишем око описа звука би било, бар у овом тренутку, излишно. Да покушам за неколико дана, да се мало утисци смире.

(*) Сигурно постоје скупља појачала, сигурно постоје појачала које нисам чуо, али стојим на апсолутизму јер је мој. :D

Link to comment
Share on other sites

Kad porastem, biću @InSides :)

Čestitke na spravici! Nikad nisam slušao dvojku, ali ako ima imalo sličnosti sa svojim udaljenim i dosta jeftinijim rođakom, koji je inače kod mene u sistemu (SPL Phonitor One d), onda kapiram da s punim pravom kažeš da je to najbolji headamp na svetu :) 

I kvalitet izrade, i dizajn (ok stvar ukusa, ali meni je totalno seksi) i funkcionalnost, sve deluje beskompromisno. O zvuku očekujemo koju reč više od ponosnog vlasnika :)  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pollux said:

Auuu,sjajno,sta ti radiš......:listen:listen:listen

Појавила се прилика у право време, знам да бих плакао да нисам скочио. :D

27 minuta ranije, Arn said:

Kad porastem, biću @InSides :)

Čestitke na spravici! Nikad nisam slušao dvojku, ali ako ima imalo sličnosti sa svojim udaljenim i dosta jeftinijim rođakom, koji je inače kod mene u sistemu (SPL Phonitor One d), onda kapiram da s punim pravom kažeš da je to najbolji headamp na svetu :) 

I kvalitet izrade, i dizajn (ok stvar ukusa, ali meni je totalno seksi) i funkcionalnost, sve deluje beskompromisno. O zvuku očekujemo koju reč više od ponosnog vlasnika :)  

Што се мене тиче, Phonitor модели су flagship линија SPL.

Шалим се помало, свакако, али не превише - ипак су њихови најпознатији продукти, и то са правом. Нису први који су пробили crossfeed концепт (чини ми се да је најранији комерцијални пропагатор истог Jan Meier и фирма Meier Audio), али су ипак најкомплетнији.

А када се crossfeed правилно исконфигурира у склад са прецизним моделом слушалица, губи човек жељу и за друге слушалице и за модове било каквог типа.

Појачало за пензију.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Arn said:

Koristiš ga uvek?

Meni je za kraće slušne sesije (a uglavnom su sve kraće) i za većinu snimaka na nuli. 

100%.

Тиме да се код овог Фонитора може у ситна цревца улазити. Број комбинација тих параметра је 250+, и има смисла највише са Denon AH-D7200 (затворене), најмање са AKG K-1000 (зато што имају природно преслушавање), али се чак и код класичних отворених модела типа AKG K-701 види бенефит.

Link to comment
Share on other sites

Da, kod mene postoji samo kružna skala od "off" do "max" i nema nikakvih drugih podešavanja. U principu ga (crossfeed) aktiviram samo kod snimaka u kojima ima previše stereo efekata tamo gde im nije mesto, npr. klavir solo. I verujem da bih ga češće koristio da su mi slušalice primarni način slušanja muzike. I da imam pojačalo kao ti :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Толико их @Delija нахвалио, морао сам да пробам. :D

ENZMVBU.jpg

Ту су да замене ViaBlue UFO Black испод сваког садашњег и будућих (*) уређаја.

ViaBlue UFO Black иду и други систем због веће носивости, испод прилично тежих ствари. Можда ће се похвалити у својој теми.

(*) :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, InSides said:

Толико их @Delija нахвалио, морао сам да пробам. :D

ENZMVBU.jpg

Ту су да замене ViaBlue UFO Black испод сваког садашњег и будућих (*) уређаја.

ViaBlue UFO Black иду и други систем због веће носивости, испод прилично тежих ствари. Можда ће се похвалити у својој теми.

(*) :D

Meni su super čučnuli ispod M&D kutija, rade posao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...