Jump to content


Electrocompaniet Eci-2 VS Sansui Au517


MilanBogovac

Recommended Posts

Situacija se dalje odvija ovako. U igru se ubacio Hegel H80 kojeg bi mi iz Norveške doneo zet. Electrocompaniet sam delimično odustao zbog dosta informacija da će biti gotovo sigurna potrebna dorada zbog nestabilne elektronike.

Sansui se posle refresh-a i upgrade-a Nichicon Gold serijom mnogo poboljšao u zvuku. Visoki su zasijali, zvuk je generalno moderniji (manje topao u odnosu na pre sa više preciznosti, iako i dalje ima Sansui zvuk i toplinu). Opran mu je šmek. Što mi se u jednom delu sviđa, u drugom mi fali. Ono što je sigurno je da će zvučati sve bolje i bolje kada se usvira još malo (ovaj deo sa usviravanjem posle "operacije" pojačala zaista nisam verovao, mada je istinit), nisam imao mnogo vremena za slušanje u poslednjih par nedelja.

Otac je za plac nabavio u mint stanju Nad risiver C740 i pošto imamo slične sisteme, Nad mi se svideo i doneo sam ga do mene kući da ga poslušam i uporedim sa Sansui-em. Glavni sudija je bila moja žena koja je neverovatni sluhista (desilo se jednom da sam kući doneo kupljen nov Denon Cd plejer, gde je ona bukvalno pitala: Au, kakav je to krš zvuk? I to u momentu dok ja još nisam ni prihvatio činjenicu da je zvuk bio toliko loš, iako mi se isto učinilo. Radilo se o novom ali entry modelu Denona koji smo odmah vratili).

Rezultat je da ga je Sansui pojeo za min 2 klase i da iako prijatnog zvuka, nema šta da traži pored Sansui-a.

Jedva čekam da Hegel H80 stigne, radiću direktnu uporedbu i ovde ću napisati svoje utiske. Hegel je već entry High End i trebao bi da se pokaže bolje, no kao što neko već reče ovde na postu, lične preferencije su najveći uticaj.

Veliki pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hegel H80 nije nikakav entry Hi-End.

Misljenja sam da su oba pojacala iz naslova po klasi prilicno iznad H80, koji je tek jedno sasvim solidno ponacalo za svoj cenovni razred. Cak mislim da je H70 zvucno bio bolji. Na toj “liniji” H70 danas stoji H95 koji je zvucno sasvim druga prica  (u pozitivnom smislu) u odnosu na H80.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, MilanBogovac said:

 Electrocompaniet sam delimično odustao zbog dosta informacija da će biti gotovo sigurna potrebna dorada zbog nestabilne elektronike.

 

:-D

Dobro da su te upozorili na vreme! Jednom je tako kuća izgorela a osiguranje nije htelo da pokrije štetu zato što je EC u pitanju

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetu. A kakav je Hegel Röst u odnosu?

On 25.4.2021. at 0:56, Sonichammer said:

Hegel H80 nije nikakav entry Hi-End.

Misljenja sam da su oba pojacala iz naslova po klasi prilicno iznad H80, koji je tek jedno sasvim solidno ponacalo za svoj cenovni razred. Cak mislim da je H70 zvucno bio bolji. Na toj “liniji” H70 danas stoji H95 koji je zvucno sasvim druga prica  (u pozitivnom smislu) u odnosu na H80.

Hvala na savetu. A kakav je Hegel Röst u odnosu na H80 i H95? Mislim da mi je budžet trenutno malo manji od cene H95.

Link to comment
Share on other sites

On 26.4.2021. at 17:10, MilanBogovac said:

Hvala na savetu. A kakav je Hegel Röst u odnosu?

Hvala na savetu. A kakav je Hegel Röst u odnosu na H80 i H95? Mislim da mi je budžet trenutno malo manji od cene H95.

Ako Rostovih 15w nisu presudni, preporucio bih H95.

Koliko je H95 tamo  “u Švecke”?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 sati ranije, MilanBogovac said:

Ima H120 star godinu dana za 1650€. Ne znam kolika je razlika u odnosu na H95. Baš bih voleo Vaš savet.

Kupi ga ako je sve ok sa njim.

Btw, u novom broju HiFiles- a izasla je recenzija za H95, u nekom od prethodnih za H120.

procitaj...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozdrav svima. Prošlo je dosta vremena od poslednjeg posta i Eci-2 se pojavio u mom posedu. Voleo bih da ostavim par utisaka za one koji bi možda ikada razmišljali o ovom pojačalu.

Iako sam Sansui fan, moram da priznam da je ovo pojačalo ipak viša klasa i sam izgled uređaja osvaja. Jako velik kvalitet i sam zlatan izgled dugmića sa staklenom crnom pozadinom bukvalno ostavlja bez daha.

Što se zvuka tiče, trebalo mi je da se naviknem i opustim, i da polako hvatam finese, jer ovaj uređaj je zaista sav u finesama. Posle Sansui-a koji ima jako dubok bas i jaku dinamiku u početku mi je falilo basa. Dok nisam vremenom shvatio da je bas baš onakav kakav bi trebao da bude. Polako su se na snimcima pojavile nove note i neviđena lakoća slušanja. Ranije bi mi sa Sansui-em glasna muzika zasmetala posle izvesnog vremena, a sa Eci-2 bukvalno traži da se više i više pojača, dok sve vreme raste užitak u slušanju i uopšte ne dolazi do zamaranja.

Najveća razlika u odnosu na Sansui je u bojama glasa i samoj prezentaciji. Bukvalno imam utisak da sam u klubu ili na koncertu, gde je uživo svirka. Glasovi pevača se čuju nekako kao pojačano, izraženije, prelepo.

Sansui je možda za nijansu bolji u nekim hard rok varijantama, gde ima dosta distorzije sa električnim gitarama, ali na svim drugim poljima Eci-2 nosi finu pobedu. Nije razlika nebo i zemlja, niti se Sansui i malo obrukao, ali je definitivno kod Eci-a sve jednostavno kako treba.

Hvala svima na glasovima koje ste dali, dobar je izbor bio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...