Jump to content


Electrocompaniet Eci-2 VS Sansui Au517


MilanBogovac

Recommended Posts

Pozdrav svima. U svom sistemu imam Sansui Au517 koje je nedavno refreshovano, i ima prijatan i lep zvuk.

Pojavila mi se prilika da pazarim Electrocompaniet Eci-2 u mint stanju pa me zanima vaše mišljenje da li bih mogao da računam na poboljšanje zvuka? Nisam imao do sada prilike da slušam Electrocompaniet pojačala, a znam da su kvalitetna. Ceo život slušam Sansui, od 221 receivera, preko G4700, Au317mk2 i sada poslednjih 2 godine Au517. Zvučnici su Wharfedale Diamond 11.4.

Svako mišljenje je dobrodošlo i hvala svima koji odvoje vreme za odgovor. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nerijetko se desi da neke brendove potuče neki proizvod koji je svrstan u nižu klasu. Subjektivizma ima svuda pa i u promovisanju dobrih, ali i lošijih proizvoda. Renome je tu na strani ELECTROCOMPANIET pojačala, ali bi se kod vas moglo desiti da nesvjesno budete naklonjeni SANSUI pojačalu. Proba je esencija. I to po mogućnosti duža. Baš u vašem slučaju mogao bi biti problem da se naviknete na zvuk koji je ''bolji''. Vjerujte da mijenjanje firmi-proizvođača hi-fi opreme može doprinijeti da počnete da uviđate neke nove dimenzije zvuka (uslovno rečeno)...PROBA!

Link to comment
Share on other sites

Niko...

 

4 sati ranije, BokiTokiVoki said:

Po meni je vrlo važno pitanje u kakvom je stanju to pojačalo. Mislim da je približno 25 godina +/- 3 godine. Ja to ne bih kupovao napamet. Slušna proba obavezna + provera tehničkog stanja. 

 

3 sati ranije, Nixie said:

Tačno tako. 25god. je pravo vreme za refresh tj. zamenu elektrolitskih kondenzatora,. termo paste i slično.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...