Jump to content


PIONEER kućni bioskop HTP-074 BT


Dunable123

Recommended Posts

Kakav ti je plan oko gledanja filmova? Da li bi pustao sa kompa (koji kvalitet), Netflix sa tv-a itd?

 

Licno ne bih uzeo ni soundbar ni taj komplet. Smatram da je bolje skupiti jos para pa ici na neki entry lvl hifi.

Koliki je maksimalni budzet koji trenutno imas?

Link to comment
Share on other sites

Plan je da mi bude u dnevnoj sobi velicine nekih 30m2. Prvo sam hteo soundbar jbl 5.1 ali se dvoumim sada

Prvenstveno bih ga koristio za muziku netflix, i kasnije ako kupim ps5...

Sto se tice hifi to bih najradije ali sam dosa skeptican sto se tice polovnih, koji nemaju nikakvu garanciju.

Sta preporucujete za taj cenovni rang, prvenstveno da ima fin bass,  iz tog razloga sam hteo jbl jer ima 10" bass...

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja ranije gledao. Otisao sam u Tehnomaniju da kupim neki 5.1 sistem i sta god da su mi pustili, zvucalo je bas jadno. Dosli smo do cifre od nekih 800 eur sto je zvucalo da kazemo ok i prodavac mi je rekao, ako zelim da dam toliko para, da odem u njihov Hi-Fi deo. Otisao sam tamo i covek mi je prikacio entry lvl AVR (receiver) od 500 eur + 2 entry lvl zvucnika isto od 500 eur (par) i razlika mi je bila svetlosna godina.

 

Ovo ti pricam cisto da bi imao u glavi da je stvarno nebo i zemlja. Najbolje je da odes i da poslusas taj spomenuti Pioneer 5.1. Posle toga idi u neku prodavnicu tipa Player ili 4audio i neka ti tamo puste entry lvl AVR + zvucnike. Raspametices se.

 

Sto se tebe tice, mislim da je najbolje da uzmes AVR (receiver) i dva zvucnika + subwoofer. To ce ti biti 100x bolje od tog spomenutog Pioneera. Posle, kada skupis pare, dokupis centralni pa surround zvucnike. Na AVR nakacis TV, posle ces moci da nakacis i PS5. Muziku mozes da saljes sa telefona, kompa bezicno na AVR itd.

 

Sto se tice polovnih stvari, moje misljenje jeste da te ljudi sa foruma ne bi zeznuli.

 

Uzmes npr. ove zvucnike (novi su kostali oko 1.200 eur):

 

Sto se subwoofera tice, nisam pronasao kod nas na forumu. Vidim da u prodavnici ima da se nadje Wharfedale za oko 250 eur nov (WHARFEDALE WH-D8 Sub) i verujem da je taj sub od 8" mnogo bolji od pomenutog Pioneera, ali sto se toga tice mislim da je bolje da sacekas da se javi neko iskusniji i da ti da svoje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Dunable123 said:

Plan je da mi bude u dnevnoj sobi velicine nekih 30m2. Prvo sam hteo soundbar jbl 5.1 ali se dvoumim sada

Prvenstveno bih ga koristio za muziku netflix, i kasnije ako kupim ps5...

Sto se tice hifi to bih najradije ali sam dosa skeptican sto se tice polovnih, koji nemaju nikakvu garanciju.

Sta preporucujete za taj cenovni rang, prvenstveno da ima fin bass,  iz tog razloga sam hteo jbl jer ima 10" bass...

PS5 je sada jako skup. Nema ga kod nas u prodaji. Svi prodati. Pricam za zvanicne prodavnice. Do tada ulozi finasije u zvuk, koliko mozes. Vise se isplati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...