Jump to content


Milan Rupić - O dobrom zvuku


Klops

Recommended Posts

On 25.3.2021. at 15:15, Ljuba said:

Pošiljku je poslalo pravno lice meni kao fizikom licu. I to preko Lagermaxa. Jedva smo knjigu "izvukli" da je uopšte dobijemo. Još su pitali zašto smo je dobili na poklon... 

Ovde se placa samo PDV.

pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode, u ukupnoj vrednosti do 50 evra, koje pravno lice šalje fizičkom licu (kupovina preko interneta). Ove pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina, dok se na njih PDV plaća.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, petarjovic said:

Mnogo je to para za tu knjigu...

NHF :)  , " ne kudi konja kojeg nisi jahao" ;) , jeftinija je od bilo kojeg kabela koji češ isprobati - karikiram . Nije to knjiga samo za početnike , nego i za iskusne jer te podsjeti na stvari koje se vremenom "zaborave" . Napisana je stručno , a ipak dovoljno razumljivo i osobama sa elementarnim predznanjem materije kojom se misle bavit :) . Imam i prvo izdanje (doduše kopirano) jer je bilo brzo rasprodano . Ovo je isto , sam prošireno "digitalnim hi fi-jem" . O autoru sve piše na netu pa ... 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

NHF :)  , " ne kudi konja kojeg nisi jahao" ;) , jeftinija je od bilo kojeg kabela koji češ isprobati - karikiram . Nije to knjiga samo za početnike , nego i za iskusne jer te podsjeti na stvari koje se vremenom "zaborave" . Napisana je stručno , a ipak dovoljno razumljivo i osobama sa elementarnim predznanjem materije kojom se misle bavit :) . Imam i prvo izdanje (doduše kopirano) jer je bilo brzo rasprodano . Ovo je isto , sam prošireno "digitalnim hi fi-jem" . O autoru sve piše na netu pa ... 

Nismo se razumeli, ja sam slao mail za knjigu, dogovarao sam se i voleo bi je imati, al sa svim zivim troskovima bice preskupo. U nekom narednom periodu mozda je bude kod nas, na KP, neki zastupnik, gospodin Milan mi je rekao da je u pregovorima sa nekim posrednicima...

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, black coffe said:

NHF :)  , " ne kudi konja kojeg nisi jahao" ;) , jeftinija je od bilo kojeg kabela koji češ isprobati - karikiram . Nije to knjiga samo za početnike , nego i za iskusne jer te podsjeti na stvari koje se vremenom "zaborave" . Napisana je stručno , a ipak dovoljno razumljivo i osobama sa elementarnim predznanjem materije kojom se misle bavit :) . Imam i prvo izdanje (doduše kopirano) jer je bilo brzo rasprodano . Ovo je isto , sam prošireno "digitalnim hi fi-jem" . O autoru sve piše na netu pa ... 

Slažem se gotovo sa svime, ali ipak smatram da je to puno više knjiga za početnike. Za nekoga tko je par desetljeća stalno u hifiju i naslušao se (iole ozbiljnijih) uređaja u kontroliranim uvjetima (vlastita soba/slušaonica) ona postaje u praktičnom smislu suvišna, ali tek tada. Ne prije.

Iako, da ne bude zabune, ona uopće ne govori o konkretnim uređajima u smislu nekog vodiča i ocjena kakvih ima po časopisima; zvjezdice, best-buyevi i sl. Ima tu i tamo neka slika sa šturom rečenicom ispod nje (koliko se sjećam, ne da mi se ići sad listati), spomenuto samo, ali isključivo kao dopuna tekstu knjige, a ne "prijedlog za kupnju".

Meni osobno (govorim o prvom izdanju, ne o ovom nadopunjenom, jer taj dio oko "komp audija" me ne zanima, tako da se u tom dijelu ograđujem, te nisam ni potencijalni kupac druge knjige) to je knjiga koju sam imao u rukama najviše u životu.

Kao audiofilu početniku ona mi je bila "Biblija", i tako je bilo nekoliko godina. Tekstovi i recenzije po raznim časposima su bili ok, ali ovo je bila jedna druga dimenzija. No, kako se iskutvo pomalo skupljalo tako je bilo sve manje potrebe za njom.

I ukratko, sad ima već jedno 10-ak godina kako je doslovce nisam uzeo u ruke (eno, na polici je, neka stoji), a jedno 15-ak kako sam znao pogledati tu i tamo neku sitnicu, jer sam se sjetio da ima nešto u knjizi o njoj.

Btw. i ta prva knjiga ima 400 stranica, kao i ova "dopunjena", pa ili su jako "stiskali" tekst, ili ga nema baš previše novog. U svakom slučaju meni to više nije zanimljivo/korisno štivo, ali ga preporučujem svima koga hifi jako privlači, a manje-više je tek ušao u njega.

 

Btw. što se tiče cijene, kao i sve drugo - nekom previše, netko neće ni trepnuti. Samo znam da je meni vrijedila novaca koje sam dao za nju, i puno više od toga. Ne računajući još i "audiofilski" CD koji je išao uz nju :) Koliko je ovo sad skuplje ili ne - ne znam.

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, black coffe said:

NHF :)  , " ne kudi konja kojeg nisi jahao" ;) , jeftinija je od bilo kojeg kabela koji češ isprobati - karikiram . Nije to knjiga samo za početnike , nego i za iskusne jer te podsjeti na stvari koje se vremenom "zaborave" . Napisana je stručno , a ipak dovoljno razumljivo i osobama sa elementarnim predznanjem materije kojom se misle bavit :) . Imam i prvo izdanje (doduše kopirano) jer je bilo brzo rasprodano . Ovo je isto , sam prošireno "digitalnim hi fi-jem" . O autoru sve piše na netu pa ... 

Pa ti umes da pises i tako da te ceo svet razume? WoooooW!

Iliti - ko si ti i sta si uradio sa crnom kafom??? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...