Jump to content


Milan Rupić - O dobrom zvuku


Klops

Recommended Posts

56 minuta ranije, Ljuba said:

Mi smo je dobili od kolega iz Hrvatske, ali samo da vas upozorim da nas je odrala carina. Da, knjiga zvanično košta 27 evra (iako je vrednost pošiljke bila manja), naplaćeno nam je 4000 dinara. Samo da vas upozorim... 

Pišite primedbu carini. Najviše što smeju da naplate je 20% PDV. Carina ne ide jer je vrednost <50€.

Ja sam se dopisivao sa carinom zbog nepravilno precenjene vrednosti robe, i dobio sam ispravak naplaćenih troškova sa uputstvom da podignem razliku novca. Nisam nikada to uradio jer su bile sitne pare u pitanju, ali od tada mi više nikada nisu procenili robu na veći iznos od stvarno plaćenog.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ljuba said:

Mi smo je dobili od kolega iz Hrvatske, ali samo da vas upozorim da nas je odrala carina. Da, knjiga zvanično košta 27 evra (iako je vrednost pošiljke bila manja), naplaćeno nam je 4000 dinara. Samo da vas upozorim... 

Znaci, ne vjerujem....ne znam kakva je situacija ovdje sa carinjenjem knjiga ( BiH) ali nije mi se nadati boljem...Imam ja prijatelje u Zg koji vjerovatno mogu da kupe za mene ali sad ovaj lockdown itd , kakao je doturiti, Boga pitaj...ili cekati bolja vremena..
Kakve su nam drzave nista nije bolje ni za ocekivati....
Evo samo mali primjer moralnog stanja drustva....ovdje je nedavno velikim slovima na jednom portalu objavljeno izuzetno ozbiljan tekst o radu policije i tuzilastva...Naime, uhvacen je KRIMINALAC, koji je otudjio iz nekog supermarketa 27 cokolada te je brzom reakcijom policije utvrdjeno da je neke prodavao na pijaci po 2 marke iako im je trzisna vrednost oko 4 marke.Takodje je istragom , pravovremenom i brzom, utvrdjeno da ipak nije sve preprodao nego i pojeo nekoliko.Sad ga tuzilastvo tereti za TESKU kradju.Pohvale policiji i njima.Sjajno.Kakvo licemjerstvo.Da nije istinito bila bi vrhunska komedija.Ovako, samo je za sjesti i plakati...Izvinjavam se za offtopic ali bilo je jace od mene.... 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Ljuba said:

Pošiljku je poslalo pravno lice meni kao fizikom licu. I to preko Lagermaxa. Jedva smo knjigu "izvukli" da je uopšte dobijemo. Još su pitali zašto smo je dobili na poklon... 

Da su vas malo bolje ispitivali ili da je predmet dosao u ruke druga Đure ko zna sta bi tu ispilivalo.Ko čita,zasto čita,zašto je knjiga poklon iz inostranstva ...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sondek said:

Da su vas malo bolje ispitivali ili da je predmet dosao u ruke druga Đure ko zna sta bi tu ispilivalo.Ko čita,zasto čita,zašto je knjiga poklon iz inostranstva ...

Mislim da tu ima vec dovoljno elemenata za sumnju u subverzivnu djelatnost...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ljuba said:

Pošiljku je poslalo pravno lice meni kao fizikom licu. I to preko Lagermaxa. Jedva smo knjigu "izvukli" da je uopšte dobijemo. Još su pitali zašto smo je dobili na poklon... 

"Obicna" posta ili neka ekspres (DHL i slicno)?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ljuba said:

Morali smo da uzmemo špeditera. Noćna mora...

Zakonska regulativa iz doba samoupravnog socijalizma....dobro da vas nije pohapsila BIA zato što vam je HRVATSKA firma poslala knjigu u SRBIJU.

Ovo je postao pravi kazamat, a vlast je rešila da isprazni džepove svima koji nisu u vinkli sa njima. 

Link to comment
Share on other sites

Rupic,Bozic i koliko me memorija sluzi Hrastic su legende hifi novinarstva iz Hrvatske.Obozavao sam njihove tekstove svojevremeno u Trendu.

Nemam to vise,ali bih voleo imati tekst "Virtuozi gramofonskih ploca" to mi je bio omiljeni.Takodje i tekstovi o Conrad Johnson ampovima ...zal za mladost ili sta.li je ali sam sanjao da kad jednom budem truli bogatas kupim nesto od toga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...