Jump to content


Kupovina integralnog pojačala sa AV bypass


Dr Roadstar

Recommended Posts

U razmišljanju i kako da unapredim stereo zvuk u sistemu koji je dominantno HT 7.1.4 dobio sam dosta saveta da nabavim integralno pojačalo sa AV bypass funkcijom. Ta pojačala su sva novijeg datume, recimo od 2009-10 pa na ovamo. Postoji spisak, koji je veoma sadržajan ali 90% pojačala prelaze moj budžet ili su skroz nedostupna. Razmišljam o Roksan K2 pojačalu i ako neko poseduje, slobodno neka me kontaktira.

Za ostala, ako je neko probao setup sa av bypass, svako mišljenje i utusak iz ličnog zapažanja cenim. Kao preamp bi bio AVR Denon X4500H.

Evo spiska pojačala. Revidiran mislim septembra prošle godine:

http://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/426-amplifiers-with-processor-input

Link to comment
Share on other sites

Nisam se ponovio novim zvučnicima, još su tu Silver 8. Iskreno, kratko me je držala želja da ih promenim. Odlični su, za moj prostor i potrebe. U pravcu Gold 100 ili Gold 300 ( neki raniji model kao GX300) vredi razmišljati...

AV procesor da, neki Marantz 7703 recimo. Odgovarao bi mojoj postavci i broju kanala. Cena novog....oko 2000e... Not gonna happen. Plus fali mi još snagaša onda :)

Sa integralnim mogu da probam. Bezbolnije je nego menjati AVR za processor,a ne mogu nov da uzmem.

Da probam to integralno, iskreno, nisam ni posedovao jedno ( ozbiljnije) :unsure: Znam, znam da je sramota ali ja sam odmah uleteo u AVR priču.

Edited by Dr Roadstar
Link to comment
Share on other sites

Ok čemu mistifikacija? Sva pojačala koja imaju Power amp. direct (ili neku drugu formulaciju) imaju u stvari AV bypass. Dakle i mnogo veća konfekcija nego taj tvoj spisak.
Radi to veoma dobro. Više mi je išlo na živac zezanje sa AVR om. Moj bivši Denon posebno.

Link to comment
Share on other sites

 

Ja sam u slicnom razmisljanju kao kolega.  Mada sam ja oducio sta cu da kupim. Pre bih kupio kvalitetno pred pojacalo, koje bih vezao na pojacivac snage, i njih objedinio sa HT.

I sve reseno. Unapredjen 2.0 zvuk. Koji vise trenutno slusam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, ivanp said:

va pojačala koja imaju Power amp. direct (ili neku drugu formulaciju) imaju u stvari AV bypass. Dakle i mnogo veća konfekcija nego taj tvoj spisak.

Ok, čitao sam o tome. Nisam imao ispred sebe da probam pa nisam siguran da li su to iste funkcije i da li označeni Direct In ili bypass av imaju istu sudbinu kad signal uće u pojačalo sa front pre out.... Sva kontrola ide preko AVR/preampa... Integralac glumi sufisticiranog snagaša. Ili je to mit? Šta on radi više od power ampa?

14 minuta ranije, nesone said:

Pre bih kupio kvalitetno pred pojacalo, koje bih vezao na pojacivac snage, i njih objedinio sa HT.

Sound processor kao npr Marantz AV8805 ili tvoj AVR pa preamp pa snagaš?

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, ivanp said:

Ok čemu mistifikacija? Sva pojačala koja imaju Power amp

Ovako su objasnili suženu listu:

In order to be qualified to a place in our list, we demand that the processor-input at least can be selected from the front panel, even though remote selection is preferable. What we do not accept, is solutions that involves operations at the back of the amp to choose the processor-input, except for installation procedures.
The solution for all amps listed here has been controlled by checking the online user manual, or other written documentation. The list both contains current and past products.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Dr Roadstar said:
19 minuta ranije, Dr Roadstar said:

 

Sound processor kao npr Marantz AV8805 ili tvoj AVR pa preamp pa snagaš?

 

 

 

Pre amp na A 21, i integrisem sa O 3007 sa HT. Znaci rade odvojeno. 2.0 radi pre amp i pojacivac snage sa C60. Kad zelim HT ukljucujem ostatak sistema. O 3007 i SVS-ove. I O 3007 procesuira ostatak zvucnika. Sa 2. pojacivacem snage, Primare.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Dr Roadstar said:

Ovako su objasnili suženu listu:

In order to be qualified to a place in our list, we demand that the processor-input at least can be selected from the front panel, even though remote selection is preferable. What we do not accept, is solutions that involves operations at the back of the amp to choose the processor-input, except for installation procedures.
The solution for all amps listed here has been controlled by checking the online user manual, or other written documentation. The list both contains current and past products.

Ok, ovo koje sam postavio (imam) ima "we demand that the processor-input at least can be selected from the front panel". Ne može sa daljincem, verovatno ne bez razloga.

Link to comment
Share on other sites

Milose,

I jos ovo. Ako nisi zadovoljan sa AVR kao pred pojacalom, vidi koje pred pojacalo bi islo uz 1552. Mada cisto sumnjam. Svrbe te suske, ostavi sve. :) Dzabe bacas novac za integralac. 

Prvo unapredi kad mozes prednje spekrs, posto znam da zelis. I onda kad se naviknes na zvuk, samo lagano.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, nesone said:

Milose,

I jos ovo. Ako nisi zadovoljan sa AVR kao pred pojacalom, vidi koje pred pojacalo bi islo uz 1552. Mada cisto sumnjam. Svrbe te suske, ostavi sve. :) Dzabe bacas novac za integralac.

Haha, classica. Nije stvarno, kad saberem uloženo do sada...Moglo je fino, baš fino pojačalo, DAC i par zvučnika. Ovako, nadam se boljitku bez mnogo stresa.

Link to comment
Share on other sites

ХТ бајпас је улаз у снагаш, зове се јер прескачеш претпојачало интегралца. Ако желиш денон да остане преамп онда јури стерео снагаш. Ако желиш поред авр да градиш и стерео систем, инт амп и дак итд. Куповина интегралца да би се качио само на авр је непотребна.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, gvlada said:

ХТ бајпас је улаз у снагаш, зове се јер прескачеш претпојачало интегралца. Ако желиш денон да остане преамп онда јури стерео снагаш. Ако желиш поред авр да градиш и стерео систем, инт амп и дак итд. Куповина интегралца да би се качио само на авр је непотребна.

U pravu si.

Ostaje Denon....Koji smisao onda nalaze forumaši , strani da se razumemo, u dodavanju integralca sa htbypass od 2k eura na AVR od 2k eura umesto snagaša klasičnog...? Onda sigurno AVR uključuju samo za filmove, a za stereo samo koriste AMP sa DACom ili već šta imaju od izvora zvuka.

Kod mene sve ide kroz AVR ( DLNA, Stream...) tako da mi odvojeni stereo ne treba.

Inače, ja već imam Rotel 1552MKII na prednjim i 1075 za deo sistema. Još 2 para su bez snagaša, na Denonu su prednji i zadnji gornji.

 

Link to comment
Share on other sites

To bi sa sobom povuklo pojačalo, dac spojen sa kompom, USB... AVR bih koristio samo za filmove i Sony, tada bi pojačalo išlo na famozni bypass.

Obzirom da sam čovek koji voli da jednim dugmetom reši sve...ništa od kombinacije.

Možda potražim bolji snagaš za frontove....

PS

Off teme, nedavno sam dodao granit ispod frontova i odmakao od zida još. Napredak značajan :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...