Jump to content


Audyssey MultEQ Editor app


Steva85

Recommended Posts

Kakvo vam je misljenje o ovoj aplikaciji? Kosta 20eur, pa me zanima da li se isplati to uzeti ili ne?

 

Mislio sam da sacekam oko merenja frequency response-a dok ne uzmem novi AVR (sa Dirac ili ARC-om), ali me danima bas zanima merenje pa sam odlucio da pitam.

Trenutno imam Denon AVR X2700H i vidim da podrzava tu aplikaciju. Ukoliko je ok aplikacija, da li je merenje moguce izmeriti sa mikrofonom koji sam dobio uz AVR (za audyssey merenje) ili je potrebno uzeti npr. miniDSP UMIK-1?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

20 evra je smesna cifra u odnosu na cenu AVR-a - i uz cinjenicu da je prilicno bug-ovita aplikacija. Ne treba ti drugi mikrofon za kalibraciju. Treba ti ako hoces da imas prava merenja sistema.

 

Evo ti stiva za citanje sledecih par dana :)

https://www.avsforum.com/threads/multeq-editor-new-app-for-denon-marantz-av-receivers-pre-pros.2806249/

Link to comment
Share on other sites

Ma nije mi do 20 eur, vec je bilo da li ima poente uzimati. Da ne bude u smislu "nista neces dobiti sa tom aplikacijom".

Uzeo sam sada pa cu sutra meriti.

4 sati ranije, Delija said:

Hvala. 380 strana. Kasnim par godina :D

Link to comment
Share on other sites

Da, poceo sam da citam i vidim da se savetuje limitiranje.

Porucio sam miniDSP UMIK-1 pa cekam da mi to stigne. Kada stigne onda cu da uradim merenje, a u medjuvremenu cu da citam onaj forum sto si poslao.

 

Javljam se sa merenjima i utiscima.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

https://www.whathifi.com/us/news/audyssey-releases-multeq-x-advanced-room-calibration-for-denon-and-marantz-avrs

Нови приступ калибрацији звука код ове фирме уз помоћ микрофона и компјутера.

Цена 200$ по лиценци која се везује за уређај.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...