Jump to content


PC nearfield za slusanje muzike


nesone

Recommended Posts

Juce posle izvesnog vremena,  sam isprobao, posto imam visak  komponenti AVR Onkyo 706, MA zvucnike RS1, Kimber 4VS i strujni  Lapp(omrazeni) kako moj drug kaze.

Povezani su na PC. Trenutno je digitalna veza, Imam i externu karticu, gde cu probati analognu vezu. Zvuk je fantastican, Pc je konacno prodisao( on se koristi po ceo dan).Glavni sistem se slusa kad je vreme za uzivanje.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Danas ukljucen TIDAL. Upravo se slusa. AVR 706 i PC.

Zvucnici su  JAMO COMPACT 700. 

Zvuk je  v. dobar, odakle se slusa i sa ovim komponentama.

Spajkovi ce biti naknadno postavljeni, koje posedujem. Ovo je trenutno povezano i proba je u toku.

Slika na monitoru je, kada sam bio na danima piva u NS, sve dane....

IMG_20220810_123908.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Konacna postavka je PC, Asus Xonar U7 (povezani obicnim USB kablom), zvucnici Presonus Eris E5,

strujni kablovi sva 3 kom Lapp, PC i oba aktivna zvucnika su povezani na istoj strujnoj letvi. Drugih potrosaca nema.  Svi kablovi su maksimalno razdvojeni. Strujni i IC kablovi.

Zvucnici su povezani izmedju sebe i U7 sa:

https://www.thomann.de/gb/cordial_cfu_3_mc.htm

I stalci su Iso Acoustics 155.

Zvuk je vrlo dobar za ovu namenu. Za pravo slusanje ukljucujem glavni sistem.

Problem je sledeci. Zvucnici u stanju standby, ne emitiju nikakvo sustanje. Medjutim kada se ukljuci PC, bez slusanja muzike,

cuje se blago sustanje, kada se priblizi uhom blizu oba zvucnika.Taj zvuk sustanja je isti kod oba. I kada se pomera mis. Prilikom slusanja muzike nema nimalo sustanja. Jasno mi je da PC pravi ovaj problem. Probao sam da premestim USB u 2. port na PC, nema promena. Video sam na netu, apsolutno sl sustanje i kada pomera misa.

Kako resiti problem sustanja? Hvala na odgovorima.

SINISA.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Infidel changed the title to PC nearfield za slusanje muzike

Bojim se da je to problem dosta teško rešiv. Mrdanje miša je proizvodilo glitch-eve u odzivu kad sam merio Topping D10S, ali šuštanja nije bilo. Zašto se to dešava ne znam. Napajanje, magistrala, nešto treće pitaj boga. Probaj neki drugi plejer, drugi driver (Wasapi, Asio, KS ako je Win OS), isključi sve prateće zvukove, radi šta god ti padne na pamet. Kači zvučnike na drugi PC.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Jel si uradio ono sto smo na Viber-u pricali - otkacio sve konekcije sa PC-a?

Jesam. Sve je isto. 

U razgovoru sa prodavcem, rekao je da je ovo normalna pojava, cak i kod skupljih modela. Nasao na netu, isti problem.

https://forums.presonus.com/viewtopic.php?f=76&t=42782&sid=30d4aebd8f601d89f9ce2a332903ba7e

Isprobacu bolji USB kabal. 

Zanimlljivo je da se to sustanje ne cuje kada svira muzika. Samo u stand by. Dok je ukljucen PC.

Cim ga iskljucim, zujanje u zvucnicima prestaje.

 

Link to comment
Share on other sites

Јеси пробао лаптоп са батеријом и напајан из зида? Можда је напајање лоше у кућишту, можда је лоша маса одакле долази струја или постоји још неки потрошач који уноси сметње или шта већ, можда су лапп каблови са ширмом повезан на обе стране итд итд.

Link to comment
Share on other sites

I meni se sustanje culo dok je komp preko U7 bio povezan na HK pojacalo. Proba sa par razlicitih ali obicnih USB kablova, nije bilo razlike.

Kada je U7 crkao, earmen tr-amp koji ga je zamenio je taj zvuk dosta smanjio, skoro pa neprimetno.

Sada na novo digitalno pojacalo veza ide preko USB na D/D konverter pa AES kablom na pojacalo i tu nema apsolutno nikakvog suma.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...