Jump to content


JVC


generacija 63

Recommended Posts

Osamdeset druge ili treće, već sam zaboravio, sam imao ceo JVC komplet koji se sastojao od ovog pojaÄala, tjunera i deka kd-65. Lepo je izgledalo i sviralo sve dok mi jednog dana grupa kretena nije obila stan i izmedju ostalog odnela i JVC. Igrom sluÄaja pre par meseci nadjem jeftino dek pa mi se rodila želja da ponovo imam ceo stub. Pa ako neko ima a ne želi viÅ¡e da ga ima neka se javi.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ovaj JVC tjuner. Ima lepotu i eleganciju Mercedesa 450SLC ali nije nista posebno sto se tice zvuka. Ali je lepota za gledanje.

Generacijo, pozdravljam u svakom slucaju tvoju ideju, secanja nemaju cenu. Ugasis rasvetu i gledas poznata svetla u mraku. Pazi samo da te ne lupi srcka ako planiras neke aktivnosti.

Koji je bio spic JVC model kasetofona u to vreme?

A sto se tice platinastih zena, sto rece Dragan Nikolic, 'dete nema pojma' :D

Link to comment
Share on other sites

Generacijo, ja se JVC dekova secam dosta slabo iz onog vremena, najcesce po tome sto su ih kod nas pogresno splelovali kao dzi-vi-ci. :wink:

Da li se secas, da li je bilo jos boljih JVC modela kasnije?

Posle isprobavanja Pioneer-a 1250, Sansui 5330 i jos nekih, nisam bas ljubitelj dekova sa kraja 1970-tih. Pomerio sam granicu na oko 1984.

JVC stvarno ima neki retro sarm:

post-515-128510487787_thumb.jpg

post-515-128510487787_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, to je taj model koji se od kd-65 razlikuje samo po okruglim dugmićima i par estetskih detalja.InaÄe JVC mi se oduvek dopadao baÅ¡ zbog tog njegovog retro-metalno-srebrnog izgleda. 79-te je mislim izaÅ¡ao model kd-95 a poÄetkom 80-tih su krenuli modeli sa oznakama kd-a koji su mogli da reprodukuju metal kasete. ImaÅ¡ jedan lep sajt, zanimaće te http://www.vintagecassette.com/JVC

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao JVC dek KD-A8, bio je njihov top model s kraja 70-ih, iako je bio dvoglavi. Imao je BEST (njihov sistem autokalibracije), prelepe VU metre i displej od LE dioda u sredini koje su se palile da pokazu status autokalibracije, tipa trake cak i mali pik metar. Mehanika mu je bila veoma postena, ali zvucno mi je nekako bio tvrd na basu. Medjutim, vizuelno, bio je to dek koji se ne zaboravlja.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...