Jump to content


Korekcija sobe i ekvilizacija


nkrgovic

Recommended Posts

Delijo stari vuče,

Pa sto zvucnjake toliko izvuce.

Ma Bass mi nekako previse tuče.

I Tranparent mi se nekako po zemlji vuče,

Podmetnucu mu neko meko jastuce,

Od Dejvisa Majlsa trube nekako tuzno zvuče.

Vazduh silan izmedju instrumenata nesta,

Nije cudo,rolna wc papira treba ispod smesta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sondek naime prod'o,

Lampaskome djavolu se od'o.

Od toze zice uskuko,

Nevolju od sektasa navuko.

Mala vudu lutka sad se bode,

Samo da i sondek ne ode.

ElektrostaCki napon piči,

Sam na sebe milanče ne liči.

Nema hare,nema krišna

Ode sekta, harenaim krišna.

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Delija said:

Ovo si ponovio vise puta, a ja svaki put zaboravljam da odgovorim.

O kojoj to novijoj produkciji pricamo za koju moze da se kaze da je stvarno vrhunska i da izvlaci maksimum iz vrhunskih Hi-Fi sistema? Koliko je ima procentualno?

Jel si 100% siguran da ta se ta novija vrhunska produkcija (ono ultra malo zita u brdu kukolja), poput recimo one koju imaju Patricia Barber ili Sara K. miksuje sa 100 DSP efekata? Da li Chesky koristi 100 DSP efekata?

Poslusaj malo sta imaju da "kazu" Miles Davis, Oscar Peterson, Ray Brown, Isao Suzuki, Tsuyoshi Yamamoto, Dave Brubeck, Bill Evans i ostala "boranija" na snimcima od pre 50-60 godina. Cuces sta su stari majstori znali da snime - bez DSP-a i slicnih bakraca. Cuces prirodnost instrumenata, scene i jos mnogo toga.

 Ajde ja da probam:

 Pearl Jam, Daft Punk, Radiohead, David Bowie, Rage Against the Machine. Recimo. Sve snimljeno u studijima gde miksete imaju ekvilajzere koji nisu defeatable. Zasto ti ekvilajzeri nisu ubili zvuk? Da ne zaboravimo Pink Floyd, koji imaju BRDO elektronike u snimcima.

 Ako je jedan DSP los, to ne znaci da su svi losi. A u svakom slucaju, procesor, tj. filter primenjen na serveru bi morao da ima manje stetnih efekata nego AD i DA konverzija signala koji je vec konvertovan u analogno. Sto znaci da nam samo fale dobri digitalni real-time filteri.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, nkrgovic said:

 

 Ako je jedan DSP los, to ne znaci da su svi losi. A u svakom slucaju, procesor, tj. filter primenjen na serveru bi morao da ima manje stetnih efekata nego AD i DA konverzija signala koji je vec konvertovan u analogno. Sto znaci da nam samo fale dobri digitalni real-time filteri.

Na to sam mislio kad sam napisao da kod Linn space optimisation kod NL nisam pored ocigledno pozitivnih efekata cuo odmah na prvu i negativne.Ne tvrdim uopste da je to tako,ali nisam nijednog m9menta pozeleo da se iskljuci kao kod Laletovog mini dsp vec naprotiv.Slusanje bez toga nije imalo smisla.Ocigledno prostorija i zvucnici ne disu bas najbolje zajedno pa su pozitivni efekti prevagnuli.Prostorija jeste dosta nezgodna,ima i stakla i keramika po podu,ima i pored svega cujnih efekata iste ali su smanjeni...onako na jedno kratko slusanje i A/B preslusavanje.Tesko mozda opisati ali neisisa muziku i zivotnost,barem ne ocigledno. ...da se razumemo mene to ni najmanje ne zanima,radije malo pomerim tamo vamo zvucnike,zavrnem ili odvrnem venecijanere , a realno nemam ni neki veci problem sa time sa mojim tipom zvucnjaka.Samo sam konstatovao da mi to tamo gde sam slusao dobro funkcionise.

Evo mogu da dam predlog da kad sledeci put Lale dodje pozovemo NL u drustvo,sa dsm pod miskom da probamo.Interesantno nema programa ni za jedan esl ...Doduse mozda i bolje,ne bi moj mentalni sustav izdrzao da mi neko čipuje gramofon...umotacu pre sosu u vunen tepih pa u ćošak.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Ajde ja da probam:

 Pearl Jam, Daft Punk, Radiohead, David Bowie, Rage Against the Machine. Recimo. Sve snimljeno u studijima gde miksete imaju ekvilajzere koji nisu defeatable. Zasto ti ekvilajzeri nisu ubili zvuk? Da ne zaboravimo Pink Floyd, koji imaju BRDO elektronike u snimcima.

 Ako je jedan DSP los, to ne znaci da su svi losi. A u svakom slucaju, procesor, tj. filter primenjen na serveru bi morao da ima manje stetnih efekata nego AD i DA konverzija signala koji je vec konvertovan u analogno. Sto znaci da nam samo fale dobri digitalni real-time filteri.

Ako cemo realno, nista od gore pomenutog nema vrhunsku produkciju. Jeste dosta bolja od proseka, ali to je to.

Uporedi recimo sa Dire Straits ili Santana albumima - gle cuda :), od pre 40-50 godina. Moze i Steely Dan, ali opet preferiram starije albume - bez ikakve dileme.

Daft Punk je 90% elektronska muzika. Na takvom materijalu se razlike o kojima pricamo manje primete. Ali, i Yello je 90% elektronska muzika - izgleda sa neke druge planete. Sta tacno rade - ne znam. Da znam - verovatno bih imao one Magico od 750k u nekoj vili na obali Azurnog mora :D

Sto se Pink Floyd tice - kakav crni DSP na albumima od pre 50 godina? Oprema da, efekti da, ali to je analogija - ukljucujuci i upotrebu analognih sintisajzera. Plus - stari albumi zvuce mnogo bolje i prirodnije od novih. To vazi i za Jean-Michel Jarre, kome albumi iz '70-ih zvuce bolje nego novi albumi.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, sondek said:

Ne tvrdim uopste da je to tako,ali nisam nijednog m9menta pozeleo da se iskljuci kao kod Laletovog mini dsp vec naprotiv.

Taj konkretan miniDSP kosta manje od 100$. Sta ocekujes od njega? :)

Imaju oni i jace i skuplje varijante.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...