Jump to content


Quad 22L2??


Narog

Recommended Posts

Pitanje za stručnjake i ljude koji imaju iskustva sa Quad zvučnicima.Koje bi pojačalo preporučili.Nisu puno stari da li su zahtjevni za smještaj u prostoru.. Hvala na informacijama,U potrazi sam za dobrim zvučnicima,i pojačalo bi dobro došlo u sinergiji..Za duži period ne bi mijenjao.Evo prijatelj mi preporučuje Vintage stari model Revox atrium b Mk2 ,ima bar 30 godina kupljen u Švicarskoj..Pričao mi je bajke o njihovu zvuku, teški su cirka 40 kg .. Orginal dijelovi ,da li to vrijedi uređivati.Matoro je to....Evo fotke .. Hvala svima na odgovorima i predlozima ..ed52e1d0c3b6b187e273612a8bf33f5a.jpg2e321ee5f786ae54bb644adf2c3243e6.jpg

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po pitanju sinergije verujem da ne mozes pogresiti sa Quad ampom.Njihova Vintage pojacala su vrlo cenjena i uopste nisu skupa, a sto jeste vazno rade servis i 60g starih i dan danas.U prevodu mozes cesto naci servisiran primerak u UK,a imas manje problema sa uvozom od nas u Srbiji.

Sto se modernih novih njihovih ampova (Vena)tice i All in one uredjaja (Artera) takodje dobro prolaze i imaju odlican odnos kvalitet/cena.S rezervom shvati ponekad neku zvezdicu manje od strane UK casopisa.Ima ko je preplacen na 5kom pa neko mora biti zadovoljan i sa 4.

Link to comment
Share on other sites

Znam za Quad pojačala,odlična kombinacija.Ali to mi je extra trošak 600,700,dolara.Ovi zvučnici bi koštali 350-400.A sad trenutno imam tri pojačala i previše,Imam Marantz pm 66, Harman Kardon 3490,i neku Yamaha Vintage reciver.. Trebalo bi to sve spremiti pa na turneju i preslušati sa svojim stremerom..Ali su me jako zaintrigirali , ozbiljna firma i nisu konfekcija,to bio pravi odmak od ovih početni modela.A ovi Revoxi bi mogli raditi jako dobro, Čovjek koji ih ima kaže da je promjenio 30 ak pojačala sa njima i da to radi kao prvog dana,bajke mi napriča!!!! Treba u njih uložiti...Nikada kraja ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Kupi Revox 750 MK2. Mislim da nećeš pogrešiti. Ja ih imam dva komada. Jedan radi na kutijama Revox Symbol B MK1 a drugi na THIEL CS 3,5

Oba u rade dugi niz godina. Zadovoljan. 

Ne mogu da tvrdim da sve radi kao kada sam ih kupio jer godine života čine svoje, pa i sluh. Prijatelji koji ih slušaju samnom kažu da su kao nekada.

Pored njih koristim i resiver iste firme 285. Oba para kutija na njima rade korektno.

Pozdrav i srećan odabir.

Link to comment
Share on other sites

Taj Revox ima barem 30 godina.Trebalo bi to malo pregledati..Koliko bi otprilike trebalo uložiti u njih,za refreš.Ja znam da su unutra kvalitetni dijelovi...Na što obratim pažnju posebno.Da bi mogle da sviraju neko duže vrijeme.. Sigurno neće biti kao nove orginal zvučno.Revox pojačalo to je dobar sistem,ali matoro..Acuphase 203,ako ga nađem u dobrom stanju.. naravno..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mada ovaj Quad je jako ozbiljn zvučnik.Mogao bi ga složiti sa mojim Marantz amp,radilo bi to dobro.. Polako nigdje ne žurim,sve to treba poslušati i usporediti.Pa nakon svega donijeti dugoročno odluke.Jer zvučnici su ne kupujem svaki dan,a hoću da budem zadovoljan na duže vrijeme.Zato se neću zaj..
Soba se mora složiti akustički tretirati, koliko je to moguće na radost ukućana.Tepisi, zavjese,trapovi, difuzori.. Polako...Da nema refleksija,buke ,jeke.Pa strujni kabeli, interkonekcijskih,... Nikada kraja..A meni najvažnije da si pustim neki dobar album,i da imam osjećaj radosti..To je smisao svega,zar ne..!!


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1.3.2021. at 8:58, Narog said:

Taj Revox ima barem 30 godina.Trebalo bi to malo pregledati..Koliko bi otprilike trebalo uložiti u njih,za refreš.Ja znam da su unutra kvalitetni dijelovi...Na što obratim pažnju posebno.Da bi mogle da sviraju neko duže vrijeme.. Sigurno neće biti kao nove orginal zvučno.Revox pojačalo to je dobar sistem,ali matoro..Acuphase 203,ako ga nađem u dobrom stanju.. naravno..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

ako hoces da ostanes sto blize origanalnom zvuku ,koristi fischer and tausche kondenzatore , ukupno 4 komada po kutiji i jedan blok od 0,68 uF ,ako se ne varam .U tom slucaju ti je materijal po kutiji oko 1000 din .Ako preferiras egzotiku ,onda ....

obratiti paznju na stanje drajvera , vesanje bas zvucnika i zvuk visokotonaca na obe kutije 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...