Jump to content


Tražim pojačalo za 400-500e


Bendtner

Recommended Posts

Bilo bi ok da ima phono, ali ne i neophodno, dakle to nikako nije od presudne važnosti.

Nema prevelikih ograničenja što se snage tiče, ne treba mi elektrana, ali mi ne bi odgovaralo ni nešto "malo" od recimo 2x20.

Jedino je neophodno da može da radi sa zvučnicima od 4 oma, po onoj fabričkoj specifikaciji bar.

 

Link to comment
Share on other sites

 Poštovani vidim da ne želite da objavite moj komentar u ovom

oglasu

pod pretpostavkom da reklamiram proizvod. 

Nemam oglase i nisam u apsolutno nikakvoj vezi sa drugim

oglašivačima. Ovo sam samo napisao u dobroj nameri jer se

sugeriše

od strane drugih članova da se kupi određeno pojačalo a isti model

koji je noviji  i muzikalniji postoji na oglasima za iste novce!

Zato i želim da se obiše od njih komentar ili da se moj objavi.

Branko

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

Dijagnoza se zove Upgradetitis :D

Kapiram ja to sve ali bukvalno svaki put kada gledam Naim 5i na KP, uvek ima po 2-3 komada. Deluje mi kao da ljudi uzmu Nait 5i i očekuju nešto spektakularno usled Naim imena, a kada to ne dobiju, Nait ode na oglas :) 

Zašto pišem ovo? I ja sam razmatrao Nait 5i ali mi ne uliva poverenje kada stalno ima po 2-3 komada na oglasu.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sada sam video temu i preporuku kolega zeka i operatera za moj primerak Naima. 

Moram takođe da naglasim, da se sa navedenim kolegama ne znam lično, te da su i njihove preporuke čisto dobronamerne. Jednostavno rečeno, nikada se u životu nismo sreli, a ni razgovarali, mislim čak ni dopisivali preko forumskih poruka.

Što se tiče moje 5i-ce,radi se o izuzetnom komadu u svakom pogledu. Upravo kakvi su bili primerci Rega RS3 kutija, koje je kupio kolega sa foruma i prezadovoljan je njima, ili pre njega takođe kolega sa foruma koji je pazario Kef iQ7, i takođe oduševljen vizuelno/tehničkim stanjem kutija. 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, bkrmar said:

Kapiram ja to sve ali bukvalno svaki put kada gledam Naim 5i na KP, uvek ima po 2-3 komada. Deluje mi kao da ljudi uzmu Nait 5i i očekuju nešto spektakularno usled Naim imena, a kada to ne dobiju, Nait ode na oglas :) 

Zašto pišem ovo? I ja sam razmatrao Nait 5i ali mi ne uliva poverenje kada stalno ima po 2-3 komada na oglasu.

Naim 5i je neuništiv amp. Glavni razlog prodaje je u prethodnom postu dao kolega sondek. 

Link to comment
Share on other sites

Zato svako treba da prvo proba ono sto kupuje. Iako ja za 30g nisam nikad ni dinar izgubio na naimovim SH ampovima tako da se to dosta bezbolno menja.Imaju medjutim dosta tih modela i blisko su i polovne pre/power kombinacije pa upgraditis sigurno radi svoje...sto je u krajnjem slucaju i normalno.Zeli svako bolje...ja sam imao njihov amp citavih 20g,a posle sam ga promenio i par predpojacala,napajanja i proslo me.Naravno,sutra bih opet mogao nazad bez zadrske.Cak mi je i plan jedan snagas kupiti za letnji period kad lampe pregreju stan.

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da se nadovežem na temu.

Već 7 ili 8 godina sistem se sastoji od Denon PMA 1055R, Denon DCD 1560, Technics SL D3, Denon TU 245, Sinevoice S7.

Planiram da ove godine promenim pojačalo a možda i CD plejer.

Molio bih za preporuke za integralno pojačalo koje ispunjava sledeće uslove:

  • pojačalo treba da bude bolje od sadašnjeg, ne tražim hi end ali bih voleo da unapredim sadašnji zvuk (napr. da ne bi bilo zabune ukoliko bih uzima isto Denon uzeo bih 2000 ili 1600)
  • pojačalo treba da ima phono sekciju
  • pojačalo bi trebalo da ima daljinski upravljač
  • budžet je sličan 300-600 EUR 
  • idealno bi bilo da je pojačalo crne boje
  • potrebno je da ima dovoljno ulaza, minimum 5 (uključujući i phono) 
  • bilo bi poželjno da ima izlaz za slušalice
  • lično više volim konkretnija pojačala ali to nije presudno

Muziku slušamo skoro konstantno, i slušamo razne vrste primarno Rock (od classic do hard) / Blues / Jazz

Unapred hvala,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...