Jump to content


Kupovina boljeg Harman Kardon pojačala


HMrules

Recommended Posts

Što kaže delija ti si u stvari slušao Harmanov dac

Ja sam se dosta igrao sa random položajima mikrofona za kalibraciju i jednom sam slučajno uspeo da 'ubodem' da bude dobro.
Zvučna slika se raširila, ukrupnila i sve je na prvu zvučalo atraktivno dok nije počela da me boli glava
Nešto tu nisu čista posla

Link to comment
Share on other sites

HK6900 / 6950R je (bar) za klasu bolji. Isplati se uloziti u restauraciju - ako je potrebno.
Kolika je inače njihova realna cena?
Rekao bih da nema razlike između ova dva modela a koliko sam video imaju dosta snage, 170W po kanalu ako ne grešim.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Taj Zokijev HK990 radi kod mene bez greške već skoro 4 godine. Refresh uopšte nije skup, radio moj drugar kod goxija.

Što se tiče ugrađenog dac-a nije tačno da je loš. Ja sam skoro probao nekoliko aktuelnih doduše jeftinijih modela i nisu se zadržali. Chord mojo jeste bio prilično bolji ali ne dovoljno da bih se bakcao sa njegovim glupostima.
Nekada sam na primer imao Dragonfly black 1.5 od koga je bio bolji u svakom pogledu, čisto da imaš predstavu gde se odprilike svrstava.
Svakako nije vrhunski ali meni skroz o.k.

Pojačalo je snažno, muzikalno, i sa neverovatno dobrom kontrolom bas područja. Ima udarac, ima dinamiku.
Voleo bih da je malo rafiniranije u visokom i gornjem srednjem delu, i da je možda malo više detalja.

Ono što jeste mnogo loše kod ovog Harmana je phono sekcija koju bolje da nisu ni stavljali.
Koliko košta refresh otprilike ako nije skupo?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Phono sekcija je kod vecine "vrsnjaka" iz klase samo za ukras. Ne bih to uzeo kao manu. Kome treba - dodace krsteni phono preamp.
DragonFly Black v1.5 je igrackica. Naopako da od njega nije bolji.
Phono sekcija na trenutnom HK3490 nije nešto naročito, za osnovnu potrebu može da posluži, imam Rega Fono MM MK3 preamp i razlika je nebo i zemlja što se tiče zvuka.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Topping d50s je daleko bolji dac od onog u hk990 a cena mu je smesna.
Da budemo iskreni retko u kom pojacalu dac stvarno vredi.
Snage ima na pretek i kontrole, generalno uz bolji DAC (ja sam ga slusao sa coctailom x45 na balansiranim izlazima) zvuci prilicno dobro uz kalibraciju naravno.
 
Pa da, isti slučaj kao sa phono sekcijom, zato je bolje nabaviti DAC posebno kao komponentu nego koristiti onaj u samom pojačalu, mada moram priznati da DAC na HK3490 radi sasvim dobro u kombinaciji sa dobrom zvučnom kartom, kada bih nabavio DAC posebno kao komponentu onda bi sigurno zvučalo još bolje.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2021 at 6:27 PM, Delija said:

Ako koristis "kalibraciju" - koristis i njegov interni DAC.

BTW, ta "kalibracija" je u odnosu na aktuelne room correction algoritme - vrlo losa.

Nisam znao da je to uslov ja sam koristio cactailov DAC.

U svakom slucaju je drasticno bolje zvucao posle kalibracije.Jedina mana posle kalibracije je da cim se pomerim sa mesta gde je bio mikrofon gubi se dubina , stereo slika itd. 

Link to comment
Share on other sites

On 24.2.2021. at 1:05, sivuk said:

Najbolje da pitas majstore sa foruma.

Npr. Gox.co moze da ti kaze sta je sve menjao na Harmanu kod mog drugara letos i koja je bila cena.

 

On mi je rekao da je bolje da nadjem starije modele, pouzdaniji su i daleko bolje sviraju, kaže da je HK990 po konceptu daleko moderniji i zamišljen dosta impozantno, lepog je dizajna ali zvuk je baš slab, nema dinamike, veoma nezanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

On 24.2.2021. at 0:45, HMrules said:

Pa da, isti slučaj kao sa phono sekcijom

Ако је у питању сама фоно секција а не Да конвертор ту је без премца у тој класи  ПМ 655, једино га коље годиште и мала излазна снага али фоно чиста 10.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, giZ_Mo said:

Ако је у питању сама фоно секција а не Да конвертор ту је без премца у тој класи  ПМ 655, једино га коље годиште и мала излазна снага али фоно чиста 10.

Mislim na phono sekciju na HK3490, DAC na ovom modelu je sasvim dobar po meni s obzirom da je integrisan.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, giZ_Mo said:

Имао сам прилике да видим на каналу, искрено јад и беда, бај д веј то је ав рисивер

Istina, zato i planiram kupiti neko drugo HK pojačalo, pošto članovi tvrde da HK990 nije pametan izbor mislim da ću se opredeliti za HK6900 / 6950R, e sad ne znam koji je od ova dva modela bolji ili su u suštini isti i koja je neka njihova realna cena?

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, HMrules said:

 mislim da ću se opredeliti za HK6900 / 6950R, e sad ne znam koji je od ova dva modela bolji ili su u suštini isti i koja je neka njihova realna cena?

Ни Ја не знам у чему је разлика, по мени то је један исти уређај. Фоно секција са техничке стране је брутална и урађена у дискретној техници, наравно МЦ + ММ.

Још када би се појавио у светлој боји прење плоче, вин вин.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, giZ_Mo said:

Ни Ја не знам у чему је разлика, по мени то је један исти уређај. Фоно секција са техничке стране је брутална и урађена у дискретној техници, наравно МЦ + ММ.

Још када би се појавио у светлој боји прење плоче, вин вин.

Vizuelno deluju lepo oba modela, pretpostavljam da im je zaista dobra phono sekcija.

Ja sam više za crnu varijantu, zbog sistema.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, giZ_Mo said:

Ни Ја не знам у чему је разлика, по мени то је један исти уређај. Фоно секција са техничке стране је брутална и урађена у дискретној техници, наравно МЦ + ММ.

Још када би се појавио у светлој боји прење плоче, вин вин.

6950R је млађи и има даљински. Отуда и слово R на крају...

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, SUROKVL said:

Види стварно, данас постављане оглас, ма случајност :rolleyes:

Мада..........https://www.kupujemprodajem.com//audio/pojacala/harman-kardon-hk-990-daljinski/oglas/111250251

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...