Jump to content


Kupovina boljeg Harman Kardon pojačala


HMrules

Recommended Posts

Pošto sam ljubitelj Harman Kardona i trenutno imam HK3490 odlučio sam da odvajam novac u stranu za neki bolji uređaj ali istog brenda, naravno meni je za oko zapao HK990 koji ima sve savremene funkcije koje bi mi odgovarale ali neki članovi su mi rekli da ga zaobiđem jer je pojačalo navodno komplikovano za osvežavanje i menjanje delova, neki su mi preporučili stariji model HK680 ali mi smeta što nema optički i koaksijalni ulaz koji mi je itekako potreban, imajući u vidu celu situaciju ne znam za šta tačno da se odlučim i koji uređaj da ciljam koji je bolji od HK3490 ali da je iste ili jače snage a da ima optički i koaksijalni ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je tako ali optika i koaksijalni idu sa zvučne iz kompa i meni je sasvim dobar taj zvuk međutim DAC zahteva dodatno ulaganje, pre bih uz pojačalo kupio FM/DAB+ tjuner nego DAC, mada u celom sistemu gramofon mi je najbitniji a slušanje muzike sa kompa manje/više, uglavnom poenta je u tome da nađem dobro Harman Kardon pojačalo koje mi odgovara po karakteristikama koje sam naveo.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Harman Kardon 3490,meni to radi odlično.Koje zvučnike imaš sa njima uparene.Što bi meni preporučio da gledam Infinity,Jbl, Klipsch.Što misliš za ovaj reciver,koji sistem bi mu odgovarao,cd player, network playera.Ima li potencijala za napredak,Meni radi sa Yamaha cd,Sony cd,LG BDP,sa Jamo s606 to je moj sistem,ali mi je zvuk dosta svjetliji,a Harman malo karakteru vuče na tamniju stranu... Pozdrav svima..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Narog said:

Ja imam Harman Kardon 3490,meni to radi odlično.Koje zvučnike imaš sa njima uparene.Što bi meni preporučio da gledam Infinity,Jbl, Klipsch.Što misliš za ovaj reciver,koji sistem bi mu odgovarao,cd player, network playera.Ima li potencijala za napredak,Meni radi sa Yamaha cd,Sony cd,LG BDP,sa Jamo s606 to je moj sistem,ali mi je zvuk dosta svjetliji,a Harman malo karakteru vuče na tamniju stranu... Pozdrav svima..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Radio dobro, fin zvuk ali bih opet nešto bolje.

Imam JBL ES90 zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

Zoki je napisao za 990:

"Međutim… uvek ima međutim…Problem leži u tome što ovo pojačalo ne radi dobro automatskog podešavanja najverovatnije usled softverske greške, netačnosti nekog od parametara ili lošeg algoritma. Zbog toga je ono u najvećem broju slučajeva neupotrebljivo kada se koristi sistem za autokalibraciju sa dve podnostojeća zvučnika.

Sledeći problem jeste preterano grejanje pojačala, na izlaznim hladnjacima koji poseduju i ventilatore (dakle, aktivno hlađenje) izmerio sam standardnu temperaturu od čak 67 stepeni celzijusa. Drugim rečima, HK990 se „kuva“ veoma brzo nakon što ga upalite. Ovo ostavlja tragove kako na štampanim pločama, tako i na komponentama koje funkcionišu pod jakim stresom. Zbog toga stradaju elektrolitski kondenzatori. Ne bi sve ovo bilo strašno da u HK990 nije ugrađena hrpa potpuno komercijalnih, jevtinih delova. Inženjeri su ga lepo osmislili ali je produkcija pravi primer štednje, a vrhunski HiFi majstor mi je rekao da Harman potpuno iste pasivne komponente ugrađuje i u HK990 i u najjevtinije AV risivere. Ovo garantuje da će pojačalo preživeti garanciju i možda još par godina i onda će morati na remont."

Ja bih to zaobišao u velikom luku...<_<

Link to comment
Share on other sites

Imao HK990.Kalibracija je kod mene odradila odlican posao, bez nje bi zvucao prilicno prosecno.Slusao sam na kef 205/2.

DAC u njemu je po meni ispod proseka i da greje se uzasno (ventilatore pali pri ogromnim temperaturama) nisam merio ali bilo je trenutaka da jedva mogu da drzim ruku na pojacalu.To je uglavnom i bio razlog prodaje.

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, HMrules said:

Znači po vama je bolje i sigurnije kupiti HK 680 iako ima 80W po kanalu i eksterni DAC koji bi se koristio za slušanje muzike sa PC-a nego kupiti HK 990 koji ima 150W po kanalu i koje će raditi nekoliko godina bez kvarova?

Нема правила, а сад' шта је боље/сигурније купити.................

Link to comment
Share on other sites

Taj Zokijev HK990 radi kod mene bez greške već skoro 4 godine. Refresh uopšte nije skup, radio moj drugar kod goxija.

Što se tiče ugrađenog dac-a nije tačno da je loš. Ja sam skoro probao nekoliko aktuelnih doduše jeftinijih modela i nisu se zadržali. Chord mojo jeste bio prilično bolji ali ne dovoljno da bih se bakcao sa njegovim glupostima.
Nekada sam na primer imao Dragonfly black 1.5 od koga je bio bolji u svakom pogledu, čisto da imaš predstavu gde se odprilike svrstava.
Svakako nije vrhunski ali meni skroz o.k.

Pojačalo je snažno, muzikalno, i sa neverovatno dobrom kontrolom bas područja. Ima udarac, ima dinamiku.
Voleo bih da je malo rafiniranije u visokom i gornjem srednjem delu, i da je možda malo više detalja.

Ono što jeste mnogo loše kod ovog Harmana je phono sekcija koju bolje da nisu ni stavljali.

Link to comment
Share on other sites

Topping d50s je daleko bolji dac od onog u hk990 a cena mu je smesna.

Da budemo iskreni retko u kom pojacalu dac stvarno vredi.

Snage ima na pretek i kontrole, generalno uz bolji DAC (ja sam ga slusao sa coctailom x45 na balansiranim izlazima) zvuci prilicno dobro uz kalibraciju naravno.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...