Jump to content


Prodaja ploca na Obilicevom vencu


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Sad,ne secam se bas tacno godine,ali negde u periodu 1973-1977...pre berze u bioskopu "Drina".

Prodavali smo ploce(moguce prva berza u Beogradu) nas dvoje...ja second hand...on nove...popodne/uvece ispred prodavnice stranih originalnih ploca.

Kasnije smo se preselili kod komisiona u Nusicevoj...dok nas milicija nije oterala.

Ne mogu da se setim imena coveka koji je sa mnom prodavao ploce...samo lika...a licio je ,sa bradom i brkovima,na Bafalo Bila.

Ako se prepozna,voleo bi da se oglasi ovde.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bilo i nekoliko komisiona koji su prodavali originale i gde su mogle i da se puste ploče. Ispred jednog su ljudi stajali i prodavali svoje ploče. Mnogo pre čuvene breze ispred SKC a. Sve mi je to nekako u magli, ko na filmu. Ali sigurno je postojalo.

Link to comment
Share on other sites

Digresija. Tu u nizu bila je i konsignacija. Prodavali su Marantz hifi, Sansui valjda... Za mlađe članove: konsignaciona prodaja je negde do 90-te bila prodaja "luksuzne" robe koja je pored osnovne cene u valuti bila opterećena i sumanutim dinarskim delom (carina, porez na luksuz...), što je nama dečacima razvejane snove ostavljalo...

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...