Jump to content


Torba i ostala oprema za bas gitaru Epiphone Thunderbird


HMrules

Recommended Posts

Nadam se da ima basista na ovom forumu :)
Kupio sam otprilike mesec dana bas gitaru Epiphone Thunderbird ali bolju verziju koja u Mitrosu košta oko 70 000 dinara, ja sam kupio polovan bas ali super očuvan a ovo su njegove karakteristike:

Body: mahogany body wings

Neck: 7-ply mahogany/walnut

Neck Profile: 1960s rounded bass profile

Neck joint: through-neck

Fingerboard: rosewood with pearloid dot inlays

Fingerboard Radius: 12"

Frets: 20-medium jumbo, nickel/silver alloy

Scale Length: 34"

Nut Width: 1.50"

Neck Pickup: Gibson TB Plus™ humbuckers

Bridge Pickup: Gibson TB Plus™ humbuckers

Bridge: classic style 3-point adjustable Flush-Mount, fully adjustable

Controls: neck volume, bridge volume, master tone

Tuners: black die-cast 17:1 ratio

Hardware: black

Control knobs: black TopHats with chrome metal inserts

Optional: hard case with black vinyl exterior, gray plush interior and chrome hardware


Pošto je sam oblik bas gitare specifičan treba mi torba ali ne znam koju uzeti zbog same dužine bas gitare, takođe mi treba i neki dobar kaiš, ne znam koji bi bio najbolji i neko bas pojačalo od 100W, može i preko 100W.

Link to comment
Share on other sites

Futrola bi trebalo da odgovara bilo koja za bas. One se ionako prave univerzalne a ne da prate tačno oblik tela, to što taj bas izgleda malo drugačije ne bi smelo da utiče. I neki p bass da uzmeš left handed ličio bi po malo siluetom na taj tvoj, i išao bi u istu torbu. Ako baš sumnjaš, poneseš bas u radnju (radio sam tako za jednu hollow body gitaru), a ako je to neizvodljivo izmeriš ga, u radnji pitaš da ti nađu neki tih dimenzija i gledaš koliko ima mesta u torbi. Tako sam kupovao drugaru torbu za klavijaturu, našli u radnji najpribližniju i probali par torbi. To je baš bilo u Mitrosu.

Kaiševi za baseve su malo problematični, uglavnom je bio slab izbor u našim radnjama. Poželjno je ipak da bude širi i tapaciraniji od gitarskog kajša zbog težine. U Lyri sam našao neki Proel (ali pre x godina), sintetički, nije kožni, ali dobro tapaciran. Zadovoljan sam njime.

Za pojačalo, pitanje je šta ti treba. Za sviranje po kući sam ili sa par drugih instrumenata, može i manje od 100W. Ali ako su tu i bubnjevi, onda zna da treba i jače. Ovo pričam teoretski pošto i nisam "pravi" basista. Sviram ponekad sa drugarima, u kućnim uslovima, uz ritam mašinu. Prvo sam uzeo neki stari Orange od 30-40w, najjeftiniji na oglasima, dok nisam ni znao da li mi uopšte treba ili ne. On je znao nešto da prdi i nisam bio ni zvukom najzadovoljniji, ali glasnoća mi nije zafalila. Posle sam uzeo Fender Rumble 100, novo, sa njim sam zadovoljan, čak je dosta i lak, ima izlaz za miksetu ili interfejs... Zavisi za šta ti treba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...