Jump to content


Khadas USB DAC i SPDIF


popaj

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 sati ranije, popaj said:

Tja, otkud znam da li je. Imam kutiju, uputstvo, sve ... A i sad sam ponovo vezao CC analogno i verovali ili ne, zvuči punije i “masnije” od DAC-a koji mi je nekako u zvuku tanak i ... digitalan. Dac nema onu dubinu i punoću koju ima npr moj CD plejer sa analognim izlazima. Nekako mi više deluje ko merni instrument ... Ali eto, probali smo, bar sam vezao TV i kompjuter. Pa sad tanko, ali praktično. Dva dana ga slušam i sve sam manje zadovoljan. Možda će se vremenom još malo popraviti , da ne kažem usvirati, ali čisto sumnjam. Ako mene neko pita, analogno je još uvek neprevazidjeno.

Toliko o zvuku jeftinih kineskih dakova koji sviraju skoro kao neki tamo od 1000-2000E. Ende !B)

Link to comment
Share on other sites

Postaraj se da konektori dobro legnu, iz priče deluje kao da mase nisu međusobno povezane, takođe, probaj i neki drugi kabel a za Chromecast, probaj da izčačkaš ulaz za 3.5 mm bananicu i optički kabel i izduvaš, možda se nakupilo prašine koja zaklanja diodu...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pošto me SMSL Sanskrit od početka nešto zezao i posle desetak dana počeo da izobličava u srednjetonskom području, zamenio sam ga i uzeo Toping E30. Pošto imam aktivne kutije tj. Meridijan, hteo bi da ga probam kao pretpojačalo. Može li mi neko reći kojom komandom ili na koji način se prelazi iz režima DAC mode u PREAMP mod?  

Link to comment
Share on other sites

Dobar potez, ako nešto može da nervira to je sprava koja zeza.

Kaže ovako: just enter standby, press and hold the On/Off button on the touch panel for about 3 seconds until you see “DAC” written on screen, release the button and power it on. In this mode, volume position cannot be changed and instead the sample rate will be shown on the screen.

Pretpostavljam da se preamp mode isto tako menja.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, popaj said:

 Može li mi neko reći kojom komandom ili na koji način se prelazi iz režima DAC mode u PREAMP mod?  

You can cycle the DAC between pure DAC mode and pre-amp mode by pressing and holding the SEL button for a few seconds.

Link to comment
Share on other sites

Nakon nepuna 24 časa DAC završio svoje. Hteo sam samo da promenim kablove na izlazu, i sada više ne svira ništa. Displej uredno pokazuje sample rate, menja ulaze ali zvuka nema. Vratio i stare kablove, nema ništa. Napajanje nisam dirao, napaja se iz računara. Da li je moguće popravljati DAC ili se jednostavno baca?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, somilenko said:

Jasno, ali ako ti je Topping u preamp modu, ima digitalnu atenuaciju i možda je mutirao svoj izlaz, pa probaj na njegovom daljinskom da ga pojačaš.

Nije, u DAC modu je. Nedostupno je pojačavanje i smanjivanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...