Jump to content


Khadas USB DAC i SPDIF


popaj

Recommended Posts

Probaj ga prebaciti u preamp mod pa vidi ponaša li se i tamo tako, način za to je da u standby modu stisneš i držiš dugme za uključivanje, posle 3 sekunde izbaci u kom je modu, i dalje držiš dok ne promeni mod (navodno još jednu sekundu), ovo piše u manualu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minuta ranije, popaj said:

ne znam šta bi bilo problem

Svašta može biti, od lošeg USB porta, do manjka struje da pokrene DAC na tom portu, pa loš USB kabl itd.

Zar nemaš neki punjač za telefon da isprobaš napajanje za Dac?

Link to comment
Share on other sites

Dao sam prijatelju da proba i sa nekim punjačem. A inače bio je priključen u USB 3.0 prosto mi sumnjivo da nema dovoljno struje.
USB 3.0 nema veze sa napajanjem nego sa više pinova za podatke. Isto daje 5V kao i USB 2.0.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Malo se kasno uključujem u priču... Ali vidim da si rekao "samo sam probao da promenim izlazne kablove". Nadam se da nisi to radio sa uključenim uređajima. Kad god raskačinješ kablove obavezno gasiš pre toga DAC i pojačalo... Jedan slučajan dodir centralnog RCA pina na masu i može da ti ode i izlaz na DAC-u i pojačalo. A RCA konektor je generalno tako rešen da je nesreća koja čeka čim čovek zaboravi da pogasi sve.

 

Znam da te je ovo sigurno demoralisalo ali polako samo da se skonta šta je problem. Ja sam za 2-3 god protnuo 40+ DAC-ova kroz sistem i to ih stalno prespajam levo desno dok testiram... I nisu ništa osetljiviji od bilo koje opreme. Samo obavezno uvek OFF pa tek onda prčkanje po kablovima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...