Jump to content


Khadas USB DAC i SPDIF


popaj

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minuta ranije, popaj said:

Postoji li mogućnost kupovine još jednog pretvarača koji bi analogni iz Chromecasta pretvarao u digitalni

Sve postoji, samo to nema svrhe jer je DA konverter u CC-u lošiji i ništa posle toga ne može da popravi signal, sem da ga još više degradira.

Onda ostavi analognu vezu iz CC-a.

Ili da probaš da otvoriš CC i vidiš da nije zaprljana dioda koja emituje svetlo u konektoru, odnosno da li se vidi da ona uopšte emituje crveno svetlo.

Link to comment
Share on other sites

Ako to ne radi, znaci da CC nije ispravan sto se optickog izlaza tice. U principu ako radi trebalo bi da se vidi crveno svetlo iz 3.5mm konektora.

Chromecast Audio has dual outputs in the same 3.5 mm jack. One is the standard stereo analog. The other, by use of a cable you need to buy, is Toslink digital optical output.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-chromecast-audio-digital-output.4544/

 

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, garson said:

Ako to ne radi, znaci da CC nije ispravan sto se optickog izlaza tice. U principu ako radi trebalo bi da se vidi crveno svetlo iz 3.5mm konektora.

Chromecast Audio has dual outputs in the same 3.5 mm jack. One is the standard stereo analog. The other, by use of a cable you need to buy, is Toslink digital optical output.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-chromecast-audio-digital-output.4544/

Ma vidi se crveno svetlo iz izlaza Chromecasta.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

A što prodaješ DAC, zar ti ne treba za druge digitalne izvore (PC, CD itd.)?

Eh za CD da, ali treba mi transport. Ja imam one stare Denone 2560 i 1560 kao i CD transport za Meridian. Ali ništa od toga nema optiku. Trebalo bi da kupujem još jedan transport

Link to comment
Share on other sites

 

45 minuta ranije, popaj said:

Nego može li se povezati nekako na coaxialni ulaz?? Postoji li takav kabl?

 

28 minuta ranije, popaj said:

Ili ako može i ovo, na kojoj sempl rati slušati DAC iz računara na USB-u? 44,48, 98,192, 352, 378?

Brate, ti to baš ništa ne razumeš...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, popaj said:

na kojoj sempl rati slušati DAC iz računara na USB-u? 44,48, 98,192, 352, 378?

Koji plejer (program) koristiš za puštanje muzike?

U njemu podesi da je on prioritetan i izaberi da pušta fajlove onakve kakvi su snimljeni na hardu.

Link to comment
Share on other sites

Tja, otkud znam da li je. Imam kutiju, uputstvo, sve ... A i sad sam ponovo vezao CC analogno i verovali ili ne, zvuči punije i “masnije” od DAC-a koji mi je nekako u zvuku tanak i ... digitalan. Dac nema onu dubinu i punoću koju ima npr moj CD plejer sa analognim izlazima. Nekako mi više deluje ko merni instrument ... Ali eto, probali smo, bar sam vezao TV i kompjuter. Pa sad tanko, ali praktično. Dva dana ga slušam i sve sam manje zadovoljan. Možda će se vremenom još malo popraviti , da ne kažem usvirati, ali čisto sumnjam. Ako mene neko pita, analogno je još uvek neprevazidjeno.

20210220_184500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...