Jump to content


Khadas USB DAC i SPDIF


popaj

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Topping D30 je moj referentni DAC.:D

Ima normalno telefonsko napajenje i dobija se u paketu sa njim. Zaokružen priključak na slici. E30 se napaja preko USB kablića a mislim i taj SMSL. E sad jedan član foruma je E30 napajao preko externe baterije za mobilni i to je prema navodima radilo dobro. 
Zašto ovo pišem? Pa pišem zato što ne može da škodi................. a i treba problem sagledati sa više strana pre nego što se pristupi rešenju.:)

 

DSCN4200a.jpg.6f99b50feb5d83d8c23bc6d1571beef0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Slušam ga ja ovih dana. Stvarno dobar uređaj, preskače i E30 i Sanskrit 10th MKII sa sve linearnim napajanjima. Međutim, nisam primetio da se prodaje kod nas pa bi morao da se dovlači iz Kine.

Disclaimer: moj primerak je već rezervisan za čoveka čim završim testiranje, tako da nije reklama u pitanju... 4f1899c9b52446ace24c03bafdb9e8cd.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Zexx said:

@Aibo kaže za E30 da je "long awaited successor of D30", a naslednika obično ne praviš da bude gori...:rolleyes:

Naravno, ali nejasnoća proizlazi iz toga da naslednik ne pripada istoj D seriji u Topping paleti, već u E, a ne znam koja predstavlja višu kategoriju, ako te oznake imaju takav značaj.  

7 sati ranije, ivanp said:

E30 se napaja preko USB kablića

Koliko vidim ima i priključak za struju samo ne isporučuju napajanje. Koje napajanje preporučuju dragi forumaši?

6 sati ranije, zek said:

Loxije D30.

Uliva nadu.

Link to comment
Share on other sites

On 12.2.2021. at 22:32, zek said:

Dogovorio sam ovaj, čovek mi šalje u sredu. Javljam utiske. Još jednom hvala svima na pomoći. A da, i naručio sam ovaj Klotz

 

Link to comment
Share on other sites

Nisi pogrešio.
Ja sam ga koristio sa chromecast audio, i nisam primetio da mu optički ulaz radi lošije od Usb.

Moj smsl sanskrit 10th mk2 je imao blago vrišteći zvuk samo prvih par dana usviravanja.
Sasvim dobro budžet rešenje, ali moram reći da ovi jeftini kinezi što se tiče SQ još uvek nisu stigli do npr. jednog Chord moja.
Mada nisu ni daleko, a jeftiniji su 3x.


Link to comment
Share on other sites

Nisam, samo sam priključio. Izvadio kabl 3.5 na dva činča (do sada sam ga slušao direktno u preamp) i stavio optički. Da li da obrišem Google Home i instaliram ponovo? Takodje da pitam, pošto se posle nekog vremena ugasio, reče mi čovek da mu je malo struje verovatno i da priključim i onaj drugi aux ulaz sa još jednim USB napajanjem. Jel to sigurno? Oba su na USB 3

 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, zek said:

Najbolje bi bilo da nađeš neko dobro eksterno napajanje od 5V, recimo 2-3A i tako napajaš Sanskrit na onaj USB ulaz za napajanje. Tako ćeš poboljšati i kvalitet zvuka sa izlaza DAC-a.

Može li baterijsko, to jest power bank za mobilni? Mada trenutno mi je veći problem Chromecast ... Ja sam ovaj DAC kupio zbog Deezera, kad ono cvrc

Link to comment
Share on other sites

Nisam, samo sam priključio. Izvadio kabl 3.5 na dva činča (do sada sam ga slušao direktno u preamp) i stavio optički. Da li da obrišem Google Home i instaliram ponovo? Takodje da pitam, pošto se posle nekog vremena ugasio, reče mi čovek da mu je malo struje verovatno i da priključim i onaj drugi aux ulaz sa još jednim USB napajanjem. Jel to sigurno? Oba su na USB 3
 

Ne treba da brises G.Home, samo vidi kroz opcije da li ga vidis na telefonu

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Spachek said:


Ne treba da brises G.Home, samo vidi kroz opcije da li ga vidis na telefonu

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Ma vidi ga na telefonu nije problem, i prebaci se na Chromecast ali se ne čuje ništa. Ako vratim onaj moj kabl sa analognim ulazima u pojačalo, svira bez problema. Jedno da ne ide sa onim Klotz kablom koji mi je preporučen ??  Moraću da pitam opet, može li ovaj kabl ili ne?

FOPTM1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...