Jump to content


Khadas USB DAC i SPDIF


popaj

Recommended Posts

Hteo bi da uzmem Khadas USB dac, ali gledajući sliku nije mi jasno ima li SPDIF ulaz, pošto mi sva tri ulazna činča izgledaju isto?? Da li je jedan SPDIF ili ne? Jer želim na njemu da povežem Chromecast Audio.

Takodje me zanima koju verziju Khadasa, Generic Edition ili VIMs editio? I u čemu je razlika.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, popaj said:

Takodje me zanima koju verziju Khadasa, Generic Edition ili VIMs editio? I u čemu je razlika.

Nema razlike sem što je kod VIM već nalemljn onaj višepinski konektor koji se ubada u njihovu VIM pločicu (nešto kao RPi).

 

1 sat ranije, popaj said:

Aha, samo mi reci kako se zove ovakav kabl i kako se zove kako bi znao šta da tražim

Zove se optički digitalni kabl sa 3,5mm konektorom.

Recimo ovako nešto

https://www.psp.rs/opticki-audio-kablovi

Već ti je rečeno da sa optičkim kablom ne možeš direktno u Khadas DAC jer on nema optički ulaz. Treba ti poseban adapter optički na koaksijalni SPDIF, ili da uzmeš drugi DAC koji ima optički ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Toslink to SPDIF adapter. 

https://www.audiophonics.fr/en/optical-toslink-adapters/optical-toslink-to-coaxial-spdif-digital-adapter-p-13412.html

Ovde ima koji je SPDIF ulaz, koji može biti konfigurisan i kao izlaz kad se koristi USB veza.

https://www.audiophonics.fr/en/diy-dac/khadas-tone-board-generic-edition-es9038q2m-dac-module-usb-xmos-u208-spdif-32bit-768khz-dsd256-p-13062.html

Ili uzmeš Topping D30 koji ima sve to, pa i kutijicu. Sumjnjam da je zvučno lošiji od Khadas, samo mu treba dobro eksterno napajanje.

khadas_toneboard.jpg

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Nixie said:

Ovde ima koji je SPDIF ulaz, koji može biti konfigurisan i kao izlaz kad se koristi USB veza.

Note: The Coaxial S/PDIF input can only be used as an input if no computer or device is connected via USB (the switch is automatic).

Ovo baš i nije praktično za upotrebu.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, somilenko said:

Može taj, to je čak i sasvim solidan kabel a razmisli o onom što ti je napisao @Nixie, bolje ti je da uzmeš skutijan uređaj sa toslink ulazom nego samo pločicu...

Uzeo bi Topping D30, samo da ga nadjem. 

Evo gledam ga na slikama, ali vidim koaksijalni i onaj svetleći optički. Da li ja mogu onim mojim kablićem da povežem Chromecast direktno? I gde? Ispada opet u Coaxial? Ili mi ponovo treba poseban kabl? 3,5 na ??

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, popaj said:

ja sam mislio 3,5 na 3,5

Takav kablić je za analogni signal i ne može da se priključi na bilo koji DAC jer je potreban digitalni signal za ulaz u DAC (digital to analog converter).

Kupiš onaj optički Klotz i bocneš ga direktno u CA i u D30 i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Note: The Coaxial S/PDIF input can only be used as an input if no computer or device is connected via USB (the switch is automatic).
Ovo baš i nije praktično za upotrebu.
Može USB da bude konektovan slobodno i taj PC uključen a da se koristi SPDIF, bitno je samo da ne ide nikakav zvuk na kompu i SPDIF se aktivira čim detektuje signal. Koristio sam ga tako spojenog na oba digitalna ulaza jedno pola godine.

Inače, ako Khadas nema željeni ulaz npr. SMSL Sanskrit 10th MKII bi bio odlična alternativa ako se može naći po OK ceni kod nas (napominjem MKII verzija da bude). 3 ulaza, skutijan već, daljinac, ništa lošiji zvuk.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...