Jump to content


Koliko poznajete audifila zenskog pola?


Sir_John

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

U toku proslog zimskog jazz festivala u NS ostanem bez koncertnog drustva i odem na koncert Brad Mehldau sam.Pored mene sedi zena sama jer nema drustvo za takve koncerte,pomislim Ok sta je tu cudno,verovatno neka nastavnica muzickog udata za nekog dosadnog bankara (odlikas Bane-zakljucim zbog njenog izgleda(odlican 5)).Koncert je bio sjajan, razmenimo par recenica u stilu: nismo nista propustili veceras u Beogradu(Diana Krall isto vece)bla,bla,njoj je to previse komercijalno nije ni razmisljala o tome.Konstatacija na mestu,pomislim:nije nastavnica, vec profesorka.Zavrsi se drugi drugi koncert(bude ih 3 svako vece) ja otkomentarisem kako nije ni ovo lose,a nakon toga sledi njen komentar muzika nije losa ali ovaj za miksetom je ocajan-sta sad reci,...profesorka muzickog iz elektro skole.Pogledam je pomalo ovako :o ,pa nastavim nevesto kako je najbolje kad vode svog mixera,ispricam kako uglavnom volim da sedim iza mixete i navedem svoj najbolji zvuk na koncertu Pat Metheny-a i kako je uzivanje bilo sedeti iz miksete.Kad me je pitala na koji mislim koncert 2004. ili 1991. posto je bila na oba mislio sam: skrivena kamera nema sta da bude drugo...

Zaboravih da je pitam na cemu kuci slusa Metheny-a,verovatno na M.Loganima sa Metinijevog sajta.To je prava zena za ovaj post.Laku noc,vreme je za :listen

Link to comment
Share on other sites

Imam drugaricu, trenutno u najboljim godinama :listen koja je odnedavno doktor elektrotehniÄkih nauka, a ima zavrÅ¡enu i srednju muziÄku - klavir. Pored toga, usavrÅ¡avala se na polju snimanja i dizajna zvuka kod naÅ¡ih veoma cenjenih struÄnjaka Zorana Jerkovića, ÄorÄ‘a Petrovića idr. (neÅ¡to viÅ¡e o tome ima na sledećem linku: http://rumski.com/forum/showthread.php?t=13557&page=2). E sad, da ovo ne bi bilo tako Äudno joÅ¡ bih dodao da dotiÄna dama predaje na ViÅ¡oj elektrotehniÄkoj Å¡koli (nadam se da sam potrefio naziv) nekoliko predmeta, a meni je posebno bilo interesantno kada mi je rekla da, izmeÄ‘u ostalog, uÄi Ä‘ake kako da proraÄunavaju i projektuju transformatore za audio pojaÄala i sliÄne spravice!!! Hm, možda je neko od forumaÅ¡a uÄio kod nje!?! MeÄ‘utim, ona nije neki vajni hifista u smislu ove diskusije, premda mnogo posećuje koncerte i svakojake žive svirke, ukljuÄujući i GuÄu. Kod kuće mnogo sluÅ¡a muziku, ali na nekoj prastaroj Sony mini liniji. Kada sam je pitao zaÅ¡to sebi ne napravi neÅ¡to - jer itekako ima mogućnosti - kazala mi je da bi joj za neku liniju koja bi zadovoljila njene kriterijume bila potrebna ogromna suma novca koju ona nije spremna da uloži ... a ja bih dodao da viÅ¡e voli da se lepo obuÄe i da kupi taÅ¡nu koja koÅ¡ta k'o opasan vintage integralac nego da se bakće sa kondiÅ¡ima, kablovima i ostalim ...

Link to comment
Share on other sites

Skoro svake godine se raspitam kod organizatora Beogradskog džez festivala da li su imali u vidu nastup dotiÄnog i obiÄno mi kažu da je za naÅ¡e prilike joÅ¡ uvek nedostižan. Samo prenosim svoja iskustva. Imajući u vidu njegovo godiÅ¡te i punu stvaralaÄku aktivnost na sumnjam da će jednog dana posetiti i Srbiju, ali kada ...

Link to comment
Share on other sites

Setih se jedne audiofilke iz Beograda koja mi je prodala Naim kablove pre 20-tak g.Imala je opasan sistem za to vreme Naim predpojacalo i snagas sa odvojenim napajanjem i strasan Oracle gramofon desetak puta skuplji od Thorensa na koje smo se tada lozili - njen gramofon bio je Maserati za vecinu nasih.

Jedan kupac za moje Linn Sare takodje je bila zena.Poznavala je odlicno linn/naim lanac ishrane preko deckovog sistema,ali je htela da jednostavno i brzo sklopi dobro uklopljen sistem Naim Unity+Linn Sara uz komentar da muski nepotrebno prave nauku od izbora hifi-a i u tome je potpuno u pravu.Htela je da kupi iskljucivo ako joj se svidi kako radi u njenoj sobi.Otkazala mi je dan pre dogovorenog termina jer nije skupila novac za obe komponente da ne teglim dzabe i pozvala na slusanje deckovog Izobarik linn/naim sistema-vise nego korektno,koliko ljudi bi zloupotrebili dobru volju da cuju ono sto ih zanima i zahvalilo se na vremenu. :listen

Btw nalepnicu Asembled,Tested&Packed na mom Linn CD plejeru i Dac-u potpisala je zena.Mnoge Ortofon glave napravile su zene...

Dakle mozda nema puno zena u Hifi-u ali slusaju ili prave opasne naprave.

Link to comment
Share on other sites

Kao i svaki pazljiv suprug,udovoljio sam najboljoj supruzi na svetu da joj pravim drustvo na koncertu "Galije" u domu sindikata[ne znam koje godine}.Ozvucenje-nikad cuo gore.Neizdrzivih sat ipo,dva.Najbolja supruga na svetu igrala,pevala,lepo se provela.Na moje pitanje da li joj je smetao los zvuk,kaze da to nije primetila.Zakljucak sledi:ona je za svoje pare dobila ono sto je ocekivala:poznate pesme koje voli da slusa,atmosferu koncertne histerije.Ja sam za svoje pare dobio :cheers .Znaci :zene -hifi = lep izgled komponenti,poznata muzika koja ozivljava emotivna secanja na neke trenutke iz proslosti. :facehearts .Verovatno zene slusaju muziku lao celinu[a ne da li bas ide ispod 40hz],i ja im na tome zavidim.Koliko para bi mi za ovih 35 g. menjanja hifi uredjaja ostalo za :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Е ту Ñи погрешио, требало је Ñа њом да Ñе ожениш :facehearts , онда не би морао да купујеш од ње :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Jednom prilikom ,kada sam prodavao jedan poskuplji cd player u to vreme (sony 707 es), dosla je devojka koja je sa sobom imala cd za testiranje koji nikad ranije nisam video.Bio je to test koji je sadrzao razlicite frekvencije i po njenom uputstvu svaki player koji ocita do 13-te pesme je dobar.Moj je stigao do 17-te i bio je kupljen, bez ikakvog pogadjanja .Vrlo studiozno i temeljno ali bez nekog posebnog slusanja i analiziranja samog zvuka.Nisam siguran da li je devojka audiofil ili nesto drugo ali nije bilo lose iskustvo i svakako je jedina devojka koju sam ikad video da je kupila komad hi-fi-ja.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Jednom prilikom ,kada sam prodavao jedan poskuplji cd player u to vreme (sony 707 es), dosla je devojka koja je sa sobom imala cd za testiranje koji nikad ranije nisam video.Bio je to test koji je sadrzao razlicite frekvencije i po njenom uputstvu svaki player koji ocita do 13-te pesme je dobar.Moj je stigao do 17-te i bio je kupljen, bez ikakvog pogadjanja .

.

Da nije u pitanju jedan od Pierre Verany test diskova? Radi se o testu tracking-a i korekcije greshke player-a (tj. stanja lasera i transporta). Kako "trake" odmicu, oshtecenja na disku su veca, tako da je sve iznad odredjenog broja smatra dobrim rezultatom...

Pozdrav!:wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...