Jump to content


Koliko poznajete audifila zenskog pola?


Sir_John

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply
Evo jedan svež prilog, baÅ¡ sam pre neko veÄe ugostio jednu devojku-audiofilkinju (možda B92 Äita ovaj post). Prvo je pažljivo razgledala enterijer. Dok sam u kuhinji sipao praÅ¡ak za uspavljivanje u njeno piće, iz sobe Äujem "auuuu, koliko diskova...!". Kada sam uÅ¡ao u sobu noseći piće i vodeći raÄuna da ne pobrkam ÄaÅ¡e, vidim kako pokazuje prstom na magnetofon i kaže: "i moj ćale ima sliÄan ovakav projektor, a gde su ti filmovi kad si bio mali?"
Link to comment
Share on other sites

Evo jedan svež prilog, baÅ¡ sam pre neko veÄe ugostio jednu devojku-audiofilkinju (možda B92 Äita ovaj post). Prvo je pažljivo razgledala enterijer. Dok sam u kuhinji sipao praÅ¡ak za uspavljivanje u njeno piće, iz sobe Äujem "auuuu, koliko diskova...!". Kada sam uÅ¡ao u sobu noseći piće i vodeći raÄuna da ne pobrkam ÄaÅ¡e, vidim kako pokazuje prstom na magnetofon i kaže: "i moj ćale ima sliÄan ovakav projektor, a gde su ti filmovi kad si bio mali?"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Sreo sam jednu devojku u Ptici, koja studira, cini mi se violinu, a zvucnike joj je pravio Aca Ribon.

U korato dolazi jedno zensko TV lice, a u 4Audiju je zenska kupila Unison samo zato sto joj se svidja kako izgleda.

Toliko od mene :wave2

P.S. medju pretplatnicima Hi-Filesa nema ni pet female osoba, ali mislim da narucuju casopis za supruga

Link to comment
Share on other sites

Ta zenska iz 4Audia je moja rodjena sestra, ja sam je tamo odveo (na njeno insistiranje)! Kupila je Unison hibridni Amp i CD i Monitor Audio zvucnike, samo zbog izgleda i prestiza. Sve zajedno oko 3500 eur, bar da je ozbiljno zanima muzika, pa i nekako, ali ni to! Retko to koristi, sluzi kao ukras i deo namestaja.

Link to comment
Share on other sites

Moja supruga, polako ali sigurno, postaje audiofilka. B)

Sad veÄ Äuje pozornicu i razmak izmeÄ‘u instrumenata.

Razlikuje materijal po kvaliteti produkcije. Sada sam siguran da i Äuje bolje od mene.

Najbitnije, sada uzme u ruke audio revije&kataloge i nema ništa protiv trošenju vremena i novaca za novu opremu.

Zajedno uveÄe sjedimo i puÅ¡tamo CD-ove.

A sve je poÄelo sa: "Jesi li ti normalan, pa i onaj kasetofon baÅ¡ dobro svira!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja supruga, polako ali sigurno, postaje audiofilka. B)

Sad veÄ Äuje pozornicu i razmak izmeÄ‘u instrumenata.

Razlikuje materijal po kvaliteti produkcije. Sada sam siguran da i Äuje bolje od mene.

Najbitnije, sada uzme u ruke audio revije&kataloge i nema ništa protiv trošenju vremena i novaca za novu opremu.

Zajedno uveÄe sjedimo i puÅ¡tamo CD-ove.

A sve je poÄelo sa: "Jesi li ti normalan, pa i onaj kasetofon baÅ¡ dobro svira!" :P

Link to comment
Share on other sites

Ovde se očigledno mnoge pripadnice lepšega spola ne pojavljuju, niti njihove luđe polovine o tome očigledno pričaju. Pogledajte samo HFS ovog vikenda i koliko je tu bilo parova. Tokom ono malo vremena što sam proveo tamo, video sam nekoliko osoba ženskoga spola kako prilazi uređajima, zagleda ih, osluškuje... Dakle sve ono što i "mi" radimo kada se nađemo u sličnoj situaciji. Zbogom i hvala na svim ribama... B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Ne znam da li ste provalili, ali osnovna razlika izmedju "ruznijeg" i "lepseg" pola u percepciji muzike je (bar se meni tako cini) u tome sto:

a) Ribe vise obracaju paznju na text, pa onda na muziku....Ovo sam primetio u skoro 90 % slucajeva...Obratite paznju kad pricaju o nekoj pesmi, gotovo i da ne pominju muziku, samo sta je receno u pesmi....Ili kolko ima zena kompozitora :o , ali zato textopisaca :oops:

:( Devojcice vise obracaju paznju na muzicare...pa tek onda na text, pa na muziku...

Daklem, iz ovoga se moze zakljuciti da devojkama i ne treba Hi Fi, da bi dobili ono sto im treba od muzike...znaci neki dobar zvuk i sl.,

ili, tj. nista ne moze da im zameni bliski kontakt (na koncertu) ...sa svojim omiljenim muzicarima...

Naravno uvek ima izuzetaka, ali to je retkost...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ste provalili, ali osnovna razlika izmedju "ruznijeg" i "lepseg" pola u percepciji muzike je (bar se meni tako cini) u tome sto:

a) Ribe vise obracaju paznju na text, pa onda na muziku....Ovo sam primetio u skoro 90 % slucajeva...Obratite paznju kad pricaju o nekoj pesmi, gotovo i da ne pominju muziku, samo sta je receno u pesmi....Ili kolko ima zena kompozitora :o , ali zato textopisaca :lol:

:( Devojcice vise obracaju paznju na muzicare...pa tek onda na text, pa na muziku...

Daklem, iz ovoga se moze zakljuciti da devojkama i ne treba Hi Fi, da bi dobili ono sto im treba od muzike...znaci neki dobar zvuk i sl.,

ili, tj. nista ne moze da im zameni bliski kontakt (na koncertu) ...sa svojim omiljenim muzicarima...

Naravno uvek ima izuzetaka, ali to je retkost...

Link to comment
Share on other sites

a) 90% od kolikog i kakvog uzorka?(uzgred, moje iskustvo je dosta drugaÄije)

To što ima malo žena kompozitora je stvar kulturološkog uslovljavanja u patrijalhalnim društvima.

8) DeÄaci viÅ¡e obraćaju pažnu na muziÄarke...pa onda na sise, pa na ...

Daklem, iz ovoga se može zakljuÄiti da nikome ne treba HiFi da bi dobio ono Å¡to mu treba od muzike, tj.niÅ¡ta ne može da zameni direktan kontakt sa Muzikom, koji se desi kad se desi.

:o

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...