Jump to content


Koliko poznajete audifila zenskog pola?


Sir_John

Recommended Posts

:talasi Ni ja, pa se prisetih da sam zaboravio ubacit sadaÅ¡nje vreme kada na žalost trgovina el. materijala mog detinjstva viÅ¡e ne postoji, ali reÄi prodavaÄice i dalje me prate. Pre koji mesec sam saznao da u jednom gradu postoji mnogo veća prodavaonica sitnih el. potrepÅ¡tina i da u njoj zbilja ima od igle do lokomotive a prodavaÄi su u principu vrsni el. maheri pod budnim okom voditeljice.

Bio sam stigao tamo onako kao malo smušen kupac koji ne zna šta u stvari hoće pa prvo malo razgledava unutarnje izloge.

Moram priznat da sam se tada pretvorio u uho skrivajući se iza hrbrih kupaca kako ne bi bio odmah uslužen. Ubrzo sam odluÄio presrest prodavaÄa i sasut mu rafal osobnih zahteva el. komponenti tj. veznih kondova koji se viÅ¡e ne proizvode.

Trudio se ovaj da me usluži ali se ubrzo smotao u bujici mojih nemogućih zahteva. Za tili Äas iznad nas stvorio se lik Å¡efice, prekrasne visoke mlade žene koja je verovatno sve to iz prikrajka sluÅ¡ala i dala si truda pa mi u dve reÄenice obrazložila reÅ¡enje za moja pitanja luda. JoÅ¡ mi reÄe da ona to tako na svom pojaÄalu reÅ¡i i da ja mnogo greÅ¡i. Onda mi i druge zvuÄnike preporuÄi da se ja sa svojima viÅ¡e ne muÄi. Nakon 20 g. ja upravo shvati da takvo znanje ne može da se plati.

Njena racionalnost konstruktivnih protuteža me na zemlju spusti tako da ja viÅ¡e ni reÄi ne izusti.

Platio sam sve Å¡to je rekla da mi za poÄetak treba, hvala joj do neba, tako mi i treba. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Pozdrav oakley,

Baš si me obradovao Tvojim postovima na ovu temu :bounce

A kada sam video u temi "Å¡ta se sluÅ¡a" da sluÅ¡aÅ¡ samo ženske izvoÄ‘aÄe (mislim na autorke koje potpisuju albume) joÅ¡ viÅ¡e si me razgalio! Samo nastavi u istom maniru ... bio bi forum zanimljiviji da je viÅ¡e takvih kao Å¡to si Ti.

By the way; iz Tvog nick-a pretpostavljam da imaÅ¡ neke veze sa istoimenim predpojaÄalima, pa ne bi bilo loÅ¡e da nam i po tom pitanju napiÅ¡eÅ¡ neÅ¡to o sebi. Negde u vreme Ante Markovića sam praktiÄno već bio odluÄio da uzmem jedno za svoj sistem, ali me je život u poslednjem trenutku odveo na drugu stranu, pa se ideja nije ostvarila. Kako ne znam Å¡ta je dalje bilo sa tom produkcijom - ali se sa simpatijama sećam tekstova o oakley-u objavljenih u par hrvatskih i slovenaÄkih Äasopisa i nekoliko sluÅ¡alaÄkih susreta sa istim preampovima, ovde u Beogradu - voleo bih da, ako možeÅ¡ i želiÅ¡, napiÅ¡eÅ¡ neÅ¡to o tome.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav oakley,

Baš si me obradovao Tvojim postovima na ovu temu :bounce

A kada sam video u temi "Å¡ta se sluÅ¡a" da sluÅ¡aÅ¡ samo ženske izvoÄ‘aÄe (mislim na autorke koje potpisuju albume) joÅ¡ viÅ¡e si me razgalio! Samo nastavi u istom maniru ... bio bi forum zanimljiviji da je viÅ¡e takvih kao Å¡to si Ti.

By the way; iz Tvog nick-a pretpostavljam da imaÅ¡ neke veze sa istoimenim predpojaÄalima, pa ne bi bilo loÅ¡e da nam i po tom pitanju napiÅ¡eÅ¡ neÅ¡to o sebi. Negde u vreme Ante Markovića sam praktiÄno već bio odluÄio da uzmem jedno za svoj sistem, ali me je život u poslednjem trenutku odveo na drugu stranu, pa se ideja nije ostvarila. Kako ne znam Å¡ta je dalje bilo sa tom produkcijom - ali se sa simpatijama sećam tekstova o oakley-u objavljenih u par hrvatskih i slovenaÄkih Äasopisa i nekoliko sluÅ¡alaÄkih susreta sa istim preampovima, ovde u Beogradu - voleo bih da, ako možeÅ¡ i želiÅ¡, napiÅ¡eÅ¡ neÅ¡to o tome.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav oakley,

Baš si me obradovao Tvojim postovima na ovu temu :lol:

A kada sam video u temi "Å¡ta se sluÅ¡a" da sluÅ¡aÅ¡ samo ženske izvoÄ‘aÄe (mislim na autorke koje potpisuju albume) joÅ¡ viÅ¡e si me razgalio! ...

Link to comment
Share on other sites

Hm.

Pisao sam o audiofilki trgovkinji, a mi u tome stalno nešto potražujemo ...

;) Možda bi bilo bolje da sam prvo pisao o audiofilki profesorici?

Mislim da nisi mnogo pogrešio, poznajući muški rod. Iz mog iskustva, dovoljno je da se radi o njoj, pa da se tu nešto već potražuje... ;)

Link to comment
Share on other sites

Po pitanju ženskih kompozitora želeo bi skrent pozornost na mnogobrojne velike kantaurtorice a predivnog glasa, stasa ...

:)

Sticajem veoma srećnih okolnosti poznajem krajnje svestranu damu u oblasti muzike: dotična gospodjica upravo završava Muzičku akademiju u Beogradu, IZUZETAN je vokal i kompozitor, pri čemu joj ne manjka ni znanja & talenta u pogledu reprodukcije kompozicija (najpre na klaviru - pored svega radi i kao korepetitor u srednjoj baletskoj školi). Poenta priče je u nastajanju muzike. U startu mi je sve to zvučalo kao nerazgovetna kakofonija zvukova, melodija, komentara, prepirki, beskrajnog ponavljanja... Haos, jednom rečju! No, nakon određenog vremena provedenog uz nju i njen radni prostor, potom studio u kojem odvajkada ima komponenata od kojih zastaje dah (Neve mixeta, Tandberg zvučne kutije, Tascam laboratorijski dekovi itd, itd...) te na kraju i živih nastupa, počeo sam se snalaziti u tom opštem ludilu. Počeo sam da hvatam pravilnosti i ključne trenutke u celoj priči. Slično momentu u Matrixu kada Dozer objašnjava Neu da u nepreglednom nizu cifara i znakova zapravo raspoznaje oblike. Izvor muzike... Mesto nastanka... Neprocenjivo...

Link to comment
Share on other sites

Sticajem veoma srećnih okolnosti poznajem krajnje svestranu damu u oblasti muzike: dotiÄna gospodjica upravo zavrÅ¡ava MuziÄku akademiju u Beogradu, IZUZETAN je vokal i kompozitor, pri Äemu joj ne manjka ni znanja & talenta u pogledu reprodukcije kompozicija (najpre na klaviru - pored svega radi i kao korepetitor u srednjoj baletskoj Å¡koli). Poenta priÄe je u nastajanju muzike. U startu mi je sve to zvuÄalo kao nerazgovetna kakofonija zvukova, melodija, komentara, prepirki, beskrajnog ponavljanja... Haos, jednom reÄju! No, nakon odreÄ‘enog vremena provedenog uz nju i njen radni prostor, potom studio u kojem odvajkada ima komponenata od kojih zastaje dah (Neve mixeta, Tandberg zvuÄne kutije, Tascam laboratorijski dekovi itd, itd...) te na kraju i živih nastupa, poÄeo sam se snalaziti u tom opÅ¡tem ludilu. PoÄeo sam da hvatam pravilnosti i kljuÄne trenutke u celoj priÄi. SliÄno momentu u Matrixu kada Dozer objaÅ¡njava Neu da u nepreglednom nizu cifara i znakova zapravo raspoznaje oblike. Izvor muzike... Mesto nastanka... Neprocenjivo...

Link to comment
Share on other sites

:cheers Još više!

Jutros sam napolju uredno šetao svoje lepo nasmešeno pseto; kad ono buka, iza mene nešto se rola ...Trznem se u stranu i izmaknem jednoj leponogoj na rolama ali po tom druga me pogodi; pa tako na meni održavajući ravnotežu ispade joj mp3/M4/... na pod, eto i druga se vrati da joj pomogne ...

Ma, neke sportašice ...

Eto meni taj mp3/mp4/... na popravak ...

InaÄe, sa mnom je i dalje sve OK.

I jutros, rano prije šetnje sam uredno bio popio kavu, a sad ću morat još jednu ...

Link to comment
Share on other sites

:lol: Još više!

Jutros sam napolju uredno šetao svoje lepo nasmešeno pseto; kad ono buka, iza mene nešto se rola ...Trznem se u stranu i izmaknem jednoj leponogoj na rolama ali po tom druga me pogodi; pa tako na meni održavajući ravnotežu ispade joj mp3/M4/... na pod, eto i druga se vrati da joj pomogne ...

Ma, neke sportašice ...

Eto meni taj mp3/mp4/... na popravak ...

Inače, sa mnom je i dalje sve OK.

I jutros, rano prije šetnje sam uredno bio popio kavu, a sad ću morat još jednu ...

Drago mi je da si prošao bez težih posledica. :lol:

Offtopic: OK, mogu da razumem zadovoljstvo u naletanju devojke na rolerima na tebe :cheers, ali ne razumem zašto ti popravljaš njen player :)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jednu. Ali vrlo vrednu :oops: Mislim da se cisto audiofil zena tesko pronalazi vise je to opasna ljubiteljka muzike koja ne zali para da tu muziku cuje bas kako treba. Dakle zatekao sam, pored poprilicno iznadprosecnog broja diskova(jazz, modern jazz, fusion, soul, rock etc.....) na custom made polici jedno ogromantno SONY pojacalo es serije silver finisa i jedan SONY cdp ES serije sa sve skupa tegicem za disk. Potom pristojne interkonekte i pozamasan zvucnicki kabal na koje su prikacene ove bebice pozicionirane po svim pravilima sluzbe:

r_5.jpg

dakle za mene definitivno audiofil imajuci u vidu kombinaciju prisutne muzike, oblika sobe, harvera i hi-fi-nansijskog entuzijazma. Ostali kvaliteti doticne dame prate muzicki ugodjaj njenog zivotnog prostora.

Link to comment
Share on other sites

jednu. Ali vrlo vrednu :oops: Mislim da se cisto audiofil zena tesko pronalazi vise je to opasna ljubiteljka muzike koja ne zali para da tu muziku cuje bas kako treba. Dakle zatekao sam, pored poprilicno iznadprosecnog broja diskova(jazz, modern jazz, fusion, soul, rock etc.....) na custom made polici jedno ogromantno SONY pojacalo es serije silver finisa i jedan SONY cdp ES serije sa sve skupa tegicem za disk. Potom pristojne interkonekte i pozamasan zvucnicki kabal na koje su prikacene ove bebice pozicionirane po svim pravilima sluzbe:

r_5.jpg

dakle za mene definitivno audiofil imajuci u vidu kombinaciju prisutne muzike, oblika sobe, harvera i hi-fi-nansijskog entuzijazma. Ostali kvaliteti doticne dame prate muzicki ugodjaj njenog zivotnog prostora.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...